Młodzi narciarze czekają niecierpliwie na rozpoczęcie kolejnych zawodów Pucharu Reksia. Czekają też na śnieg, aby rozpocząć treningi na Dębowcu. Pogoda na razie szusom na bielskim stoku nie sprzyja. Ale do tego jesteśmy już przyzwyczajeni. W ostatnich latach po ciepłym początku zimy przychodziło śnieżne ochłodzenie i zawody przebiegały w prawdziwie zimowej aurze.

Na uczestników bielskiej edycji Pucharu Reksia, która odbędzie się 2 lutego 2020 na stoku Dębowca, czeka 400 numerów startowych. Podobnie w przypadku zawodów w Białce Tatrzańskiej na stoku Bania, które planowane są na 15 marca 2020. Trwają zapisy. Liczba numerów startowych jest ograniczona. Zwykle w dniu zawodów nie ma już wolnych numerów, dlatego zalecana jest rejestracja wcześniej - przy pomocy strony internetowej Pucharu Reksia.

Od ośmiu lat najmłodsi miłośnicy białego szaleństwa ścigają się na dwóch trasach. Krótszej dla początkujących, dłuższej dla bardziej zaawansowanych. Zawodnicy podzieleni są według grup wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta. Zwycięzcy każdej z grup otrzymają puchary i nagrody rzeczowe. Każdy z Reksiaków, bez względu na miejsce, które zajmie w zawodach, będzie miał pakiet startowy, a w nim medal, numer startowy, torbę ekologiczną z wizerunkiem Reksia oraz upominki.

Łatwy dojazd, dogodne parkingi, infrastruktura towarzysząca zawodom ściągają każdego roku na Dębowiec rzesze kibiców. Szacuje się, że około 2,5-3 tys. widzów na żywo kibicuje młodym narciarzom. Podobnie dzieje się w Białce Tatrzańskiej, gdzie dodatkowo kibiców i zawodników zachęca bogata infrastruktura hotelowo-gastronomiczna tego urokliwego miejsca. Szacuje się, że do tej pory, w Pucharze Reksia wzięło udział ponad 3,2 tys. zawodników, a na żywo kibicowało ich zmaganiom ponad 20 tys. widzów!

Puchar Reksia to impreza w założeniu propagująca sporty zimowe, integrację społeczności narciarskiej, ideę fair play oraz hartowanie sportowego ducha najmłodszych. Zawody odbywają się pod patronatem Jarosława Klimaszewskiego, prezydenta Bielska-Białej, który w zeszłym roku zrobił Reksiakom niespodziankę, wykonując inauguracyjny zjazd z Dębowca w stroju Reksia.

Imprezie patronuje Witold Kozłowski, marszałek Województwa Małopolskiego oraz Helena Filek-Marszałek, założycielka Fundacji Reksia im. Heleny i Lechosława Marszałków. Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym Pucharu Reksia. Regulamin i zapisy: www.pucharreksia.pl.

bb