Powoli dobiega końca rewitalizacja ogrodu jordanowskiego przy ul. Broniewskiego w Bielsku-Białej. Kilka zdjęć inwestycji przesłał nam nasz Czytelnik. Jego zdaniem, kiedyś w tym miejscu rzeczywiście był park, ale w wyniku rewitalizacji został zabetonowany.

Rewitalizacja ogrodu jordanowskiego przy ul. Broniewskiego rozpoczęła się podczas wakacji. Prace powoli dobiegają końca. - Kiedyś był tu park, teraz jest „betonoza”. Jak można być takim przyrodniczym ignorantem. W centrum miasta każdy fragment zieleni jest (w tym przypadku był) na wagę złota - napisał Czytelnik i na dowód przesłał kilka zdjęć wykonanych w parku.

Zgodnie z planem, w ciągu ośmiu miesięcy kosztem 5,8 mln zł (część środków pochodzi z dotacji UE) powstać ma w tym miejscu m.in. park zabaw, w tym zielona ściana dla małych dzieci, plac zabaw dla niewidzących i muzyczny plac zabaw, a także bieżnia oraz boiska wielofunkcyjne. W parku staną nowe ławki i latarnie. Powstać ma również pawilon pełniący zaplecza gospodarczego z toaletami.

bak