Pomysł sfinansowania kursu na prawo jazdy osobom, które później będą pracować w MZK lub SUEZ przedstawił pod koniec kadencji prezydent Jacek Krywult. Miała to być odpowiedź na braki w zatrudnieniu w tych dwóch przedsiębiorstwach ważnych dla miasta. Czy pomysł doczeka się realizacji?

Propozycję sfinansowania z kasy miasta kursów na prawo jazdy dla osób, które później pracowałoby w MZK lub SUEZ przedstawił pod koniec kadencji prezydent Jacek Krywult. - Pomysł w dużej dozie ogólności to pomoc w zdobyciu uprawnień młodym kierowcom, którzy później w zamian przez określony czas pracowaliby np. w MZK. O tym, czy jest to w ogóle do przeprowadzenia będą musieli wypowiedzieć się prawnicy - mówił we wrześniu 2018 roku rzecznik magistratu Tomasz Ficoń.

Zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej czy koncepcja b. prezydenta miasta doczekała się analizy prawników i czy miasto lub przedsiębiorstwa, w których samorząd jest współudziałowcem będą finansować kursy prawa jazdy. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że prezydent Jarosław Klimaszewski nie planuje wdrażania w życie pomysłu swojego poprzednika.

bak