Rozpoczęły się prace na stadionie piłkarskim w Cygańskim Lesie, gdzie powstanie zadaszona trybuna dla 700 widzów. Inwestycja warta ok. 2 mln zł w całości sfinansowana zostanie przez klub sportowy należący do bielskiego biznesmena Janusza Szymury.

O planach rozbudowy stadionu piłkarskiego w Cygańskim Lesie informowaliśmy dwa lata temu, gdy spółka Rekord należąca do biznesmena Janusza Szymury złożyła wniosek do Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej o wydanie pozwolenia na budowę trybuny. W rozmowie z naszym portalem inwestor uzależniał rozpoczęcie prac od dwóch warunków - uzyskania dofinansowania z Ministerstwa Sportu oraz przedłużenia wygasającej w 2027 roku umowy dzierżawy terenów, które stanowią własność gminy.

Nowa umowa dzierżawy przedłużona została pod koniec kadencji prezydenta Jacka Krywulta i będzie obowiązywać do 2043 roku. Rekord nie uzyskał wprawdzie dofinansowania z Ministerstwa Sportu, ale mimo to warta ok. 2 mln zł inwestycja w ostatnich tygodniach ruszyła, co widać na zdjęciach.

bak