Bielska gmina przekaże 300 tys. zł na poprawę warunków bytowych w Schronisku dla Osób Bezdomnych przy ul. Stefanki w Bielsku-Białej. Celem inwestycji jest dostosowanie obiektu do wymogów, jakie muszą spełniać tego typu ośrodki. Zmiany w budżecie podjęte zostaną na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Środki budżetowe zostaną wykorzystane na dostosowanie Schroniska dla Osób Bezdomnych przy ul. Stefanki 7 w Bielsku-Białej do wymogów określonych w rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z 27 kwietnia 2018. Zgodnie z przepisami, schroniska muszą świadczyć usługi cały rok przez siedem dni w tygodniu.

Jak czytamy w rozporządzeniu, w pomieszczeniach mieszkalnych temperatura powinna wynosić nie mniej niż 20 st. C. Na jedną osobę muszą przypadać co najmniej 4 mkw. powierzchni (w pokojach z łóżkami piętrowymi 3 mkw.). Schronisko powinno zapewnić m.in. spożycie posiłku, dostęp do pomieszczenia kuchennego umożlwiającego przygotowanie posiłku i gorącego napoju, skorzystanie z prysznica oraz pranie i suszenie odzieży.

bak