Na nic apele i groźby wystawiania mandatów na podstawie zapisu monitoringu. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej wprowadza jeszcze bardziej restrykcyjne ograniczenie tonażowe na wiadukcie w ciągu ul. Kwiatkowskiego. Poruszać się po nim będą mogły tylko pojazdy do 3,5 tony.

 

MZD w Bielsku-Białej w porozumieniu z policją zmienia ograniczenie tonażowe na wiadukcie w ciągu ul. Kwiatkowskiego. Obecnie poruszać się po nim mogą pojazdy do 30 ton, ale przepis ten jest notorycznie łamany, a nośność wybudowanego w latach 70. wiaduktu jest wykorzystywana maksymalnie. Dlatego od 17 lutego (poniedziałek) obowiązywać będzie ograniczenie do 3,5 tony. Dodatkowo na wlotach ulicy zamontowane zostaną tzw. bramownice ograniczające wjazd pojazdów o wysokości powyżej 2,2 m.

 

Objazd dla pojazdów powyżej 3,5 tony poprowadzony będzie ul. Węglową, Katowicką, Chochołowską, Konwojową, Grażyńskiego - w obu kierunkach. Tymczasowa organizacja ruchu ma obowiązywać do odwołania. Autobusy linii komunikacyjnych nr 13, 13W, 29, 36 zostaną przekierowane na trasy objazdowe. Szczegółowe informacje TUTAJ.

 

bak