Bielska policja zatrzymała 21-latka, który od ponad roku oszukiwał kupujących na popularnym portalu internetowym. Zdaniem śledczych, mężczyzna oszukał ponad 60 osób na kwotę blisko 15 tys. zł. Aby zmylić tropy, często zmieniał numery rachunków bankowych i telefony, a proceder rozwinął na cały kraj.

21-latek z Bielska-Białej korzystając z popularnego portalu internetowego, od ponad roku wystawiał na sprzedaż akcesoria komputerowe. Ceny oferowanych przez niego przedmiotów wahały się w granicy od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Mężczyzna nie wywiązywał się jednak z zawieranych internetowo umów sprzedaży. Zlekceważeni kupujący nie mogli liczyć ani na zakupione przedmioty, ani na zwrot pieniędzy. Mężczyzna, aby mylić tropy, często zmieniał numery rachunków bankowych i telefony, a proceder rozwinął na cały kraj.

Pierwszą sprawę rozpoczęli kryminalni z komisariatu I, gdy w sierpniu 2019 wpłynęło do nich zawiadomienie o internetowym oszustwie. Po jakimś czasie z całej Polski zaczęły spływać informacje o kolejnych pokrzywdzonych. W miniony wtorek kryminalni z jedynki zapukali do drzwi 21-letniego mieszkańca Bielska-Białej. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a stamtąd do sądu, gdzie na wniosek śledczych został aresztowany na trzy miesiące.

Mężczyźnie grozi kara do ośmiu lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. bowiem śledczy nie wykluczają, że osób, które padły ofiarą internetowego oszusta może być znacznie więcej.

bb

Foto: Policja