Teatralna Fabryka Sensacji Jacek Proszyk & Jacek Kachel w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej przyciągnęła wczoraj komplet widzów. Spotkanie było w głównej mierze tym, do czego jego autorzy już nas przyzwyczaili: interesującą lekcją historii. Pełną faktów, zdjęć, grafik, ale też anegdot.

Jacek Proszyk i Jacek Kachel, znani i cenieni historycy, z okazji 130-lecia bielskiego teatru przenieśli widzów w czasie. Spotkanie było w głównej mierze tym, do czego już nas przyzwyczaili jego autorzy: interesującą lekcją historii. Pełną faktów, zdjęć, grafik, ale też anegdot poświęconych Teatrowi Polskiemu, jego twórcom i aktorom.

Część show dotyczyła muzyków związanych z Bielskiem i teatrem miejskim: Selmy Kurz i Ralpha Erwina, który był autorem piosenki "Całuję Twoją dłoń, madame". Naturalnie, część poświęcona muzyce wzbogacona została o występy wokalne aktorów Teatru Polskiego. Spotkanie urozmaiciły humorystyczne scenki filmowe w stylu retro z udziałem bielskich polityków, nawiązujące do wydarzeń historycznych.

Bilety na wczorajsze przedstawienie były już od tygodni wyprzedane, ale nic straconego. Autorzy Fabryki Sensacji zapowiedzieli powtórkę na maj. Wejściówki na powtórny spektakl do nabycia w teatrze. Poniżej prezentujemy zdjęcia z przedstawienia, w tym kadry z filmu z udziałem bielskich polityków.

Tekst i foto: Piotr Bieniecki