W tym roku miesiąc wcześniej niż zazwyczaj na bielskiej starówce pojawią się ogródki gastronomiczne. Miejski Zarząd Dróg ogłosił już przetarg na dzierżawę tzw. modułów, o które ubiegać się mogą właściciele restauracji i pubów z Rynku. Podniesiono ceny czynszu dzierżawnego.

Przetarg na dzierżawę ogródków gastronomicznych odbędzie się 16 marca w siedzibie MZD. O tzw. moduły będą mogli ubiegać się tylko właściciele restauracji i pubów, których wejście do lokalu nie jest oddalone więcej niż 30 metrów od miejsca wyznaczonego pod ogródek gastronomiczny. Zgodnie z warunkami przetargu, moduły będą dzierżawione od 1 kwietnia do 30 września, a nie od długiego weekendu majowego, jak w latach ubiegłych.

Podobnie jak w poprzednich latach, Rynek podzielono na trzynaście modułów o powierzchni od 27,4 do 58,7 m kw. W tym roku wzrosła cena wywoławcza dzierżawy, która wynosi od 5,1 do 10,8 tys. zł (za sześć miesięcy) za moduł. Parasole muszą być w kolorze kremowym z możliwością umieszczenia niewielkiego znaku firmowego na bordiurze.

bak