Najwcześniej w środę powinny być znane wyniki pierwszych badań na obecność koronawirusa u pacjentki, która w poniedziałek zgłosiła się na SOR w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Bielska placówka po przeprowadzeniu czynności dezynfekcyjnych działa dziś bez zakłóceń.

Po przeprowadzeniu czynności dezynfekcyjnych bez zakłóceń działa dziś Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej. To tam zgłosiła się wczoraj kobieta, która wróciła z Włoch z objawami grypy (piszemy o tym w artykule Koronawirus w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej?). W szpitalu natychmiast wdrożone zostały zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego, polegające m.in. na odizolowaniu pacjentki i zastosowaniu specjalistycznych środków ochrony. Następnie kobieta trafiła na oddział zakaźny w Chorzowie.

Wyniki badań laboratoryjnych pod kątem obecności koronawirusa u pacjentki będą najwcześniej znane jutro. Jak powiedział portalowi Jarosław Rutkiewicz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bielsku-Białej, szereg przesłanek wskazuje na to, że kobieta nie jest zarażona koronawirusem, ale absolutną pewność będzie można mieć dopiero po otrzymaniu wyników badań laboratoryjnych.

bak