Oszczędzać może każdy, ale nie każdy potrafi. Jedną ze skutecznych metod jest posiadanie konta oszczędnościowego. Jest to niezwykle praktyczny i łatwy sposób na odkładanie pieniędzy, ale nie wszyscy wiedzą, jak z niego korzystać i jak się nim posługiwać.

Konto oszczędnościowe to nic innego, jak klasyczny rachunek nie różniący się niemal niczym od tego, którym posługujemy się na co dzień. Jest jednak jedno „ale”. Każda złotówka, która na nie trafia może na siebie pracować, ponieważ jest oprocentowana. Wprawdzie zazwyczaj nie są to takie wartości procentowe, jak zarezerwowane zostały na rzecz lokat oszczędnościowych, ale występują również i konta oszczędnościowe z oprocentowaniem takim samym, jak na lokacie.

Oprócz tego, że pieniądze na koncie oszczędnościowym rosną same, to ma ono jeszcze kilka innych zalet. Podobnie jak w przypadku konta bieżącego, można mieć dostęp do konta oszczędnościowego bez ograniczeń, podobnie, jak i do jego zasobów. W każdej chwili, gdy tylko nastąpi taka potrzeba, można zasilić swój bieżący rachunek „oszczędnościami” pochodzącymi z drugiego konta. Kwota nie ma znaczenia, za to istotne jest to, że odbywa się to bez przykrych konsekwencji, czyli bez ryzyka utraty wypracowanych dotąd dzięki oprocentowaniu zysków. To jednak nie koniec, bowiem dowolnie można wypłacać, jak i wpłacać. Dlatego chcąc zasilić budżet na swoim koncie oszczędnościowym, można śmiało uczynić to w każdym momencie przy jednoczesnym podtrzymaniu wynegocjowanej wcześniej stopy oprocentowania.

Chcąc wybrać najlepsze konto oszczędnościowe, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na oprocentowanie. Od jego bowiem wysokości zależy zysk, jaki uda się osiągnąć wpłacając swoje oszczędności. W internecie dostępnych jest wiele rankingów, wśród których na szczególną uwagę zasługuje ten https://meritumbank.pl/ranking-kont-oszczednosciowych/. Został on w taki sposób stworzony, że w jasny i przejrzysty sposób prezentuje najlepsze konta oszczędnościowe w oparciu o kwoty, które miałyby się na nim znaleźć. Blisko dwadzieścia kont oszczędnościowych w jednym miejscu to już spora baza wiedzy i możliwość wyboru najlepszej oferty.

Artykuł sponsorowany