Na bielskiej starówce i na trasach rowerowych pod Szyndzielnią odbyły się testy profesjonalnej zamiatarki elektrycznej. Suez używał też urządzeń ciśnieniowych z wysoką temperaturą. Na ulicach, placach i chodnikach Bielska-Białej odbywają się wiosenne porządki. Po zimowym zastoju miasto ma być czyste do Wielkanocy.

O czystość ulic, placów i przejść podziemnych dbają pracownicy spółki Suez Bielsko-Biała. Prace trwają od kilkunastu dni. - Tej wiosny porządki są jeszcze bardziej szczegółowe niż zazwyczaj. Są bowiem sprzątane np. elementy małej architektury, takie jak waga na Rynku, fontanny, elementy pionowe, schody. Mówimy tu o ścisłym, turystycznym centrum miasta, o Rynku czy placu Bolesława Chrobrego - informuje wydział gospodarki miejskiej Urzędu Miejskiego.

Suez testował profesjonalne maszyny do czyszczenia powierzchni. Testy zamiatarki elektrycznej odbyły się na placu Chrobrego, na starówce, koło zamku Sułkowskich, na trasach rowerowych pod Szyndzielnią i na chodnikach - we wszystkich miejscach, które docelowo miałyby być czyszczone za pomocą tego urządzenia.

Wśród urządzeń testowanych na placu Chrobrego były m.in. maszyny do powierzchniowego doczyszczania szczotkami. Suez używał też urządzeń ciśnieniowych z wysoką temperaturą, które już ma na stanie i które bez problemu usuwają np. przyklejone do chodników gumy do żucia. Suez przygotowuje się do kupienia części tych urządzeń. Wszystkie maszyny będą docelowo wykorzystywane w przestrzeni miejskiej.

bb

Foto: UM Bielsko-Biała