Na walkę z koronawirusem miasto Bielsko-Biała wydało dotychczas ponad pół miliona złotych. Pieniądze pochodzą z rezerwy celowej utworzonej na realizację zadań z zakresu zarządzenia kryzysowego. Zakupiono za nie m.in. kamerę termowizyjną dla Beskidzkiego Centrum Onkologii-Szpitala Miejskiego.

Jak poinformowano portal w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej, z rezerwy celowej na walkę z koronawirusem wydatkowano dotychczas 565 tys. zł. Za te pieniądze kupiono przede wszystkim środki ochrony osobistej: maseczki, rękawice, gogle, kombinezony oraz środki do dezynfekcji. Kamera termowizyjna trafiła na wyposażenie Beskidzkiego Centrum Onkologii-Szpitala Miejskiego. Dodatkowo samorząd pozyska w formie darowizny 165 tys. maseczek z Chin (zob. TUTAJ).

Rezerwa celowa na realizację zadań własnych gminy z zakresu zarządzenia kryzysowego stanowi określony procent całości budżetu jednostki samorządu terytorialnego na dany rok. W uchwale budżetowej Bielska-Białej na 2020 na działania kryzysowe zabezpieczono kwotę 3,7 mln zł.

bak