Walka z koronawirusem wymaga podjęcia nadzwyczajnych działań. Jednym z nich jest założony w tych dniach fundusz interwencyjny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego zadaniem jest wsparcie krajowej służby zdrowia. WOŚP w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia zamówiła łóżka wraz z wyposażeniem dla oddziałów intensywnej opieki medycznej i pakiety ochrony biologicznej.

Jedną z pierwszych firm, która zasiliła fundusz interwencyjny WOŚP jest Alumetal z zakładem produkcyjnym w Kętach. Spółka będąca jednym z największych w Europie Centralnej producentów wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych dla przemysłu motoryzacyjnego wpłaciła na rzecz walki z koronawirusem 250 tys. zł.

- Doceniamy to, że Fundacja WOŚP działa niezwykle efektywnie i transparentnie, co wpisuje się również w naszą filozofię funkcjonowania. Uznaliśmy, że będzie to właściwa forma walki z koronawirusem. Działając z Fundacją WOŚP, możemy realnie pomóc w znacznie większym stopniu niż w pojedynkę - komentuje Agnieszka Drzyżdżyk ze spółki Alumetal.

W pierwszej kolejności WOŚP w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia zamówiła łóżka wraz z wyposażeniem dla oddziałów intensywnej opieki medycznej i pakiety ochrony biologicznej, czyli kombinezony, buty, gogle i rękawiczki. Niezwłocznie trafią one do personelu medycznego walczącego z pandemią. Więcej informacji na temat funduszu interwencyjnego WOŚP znajdziesz TUTAJ.

AK

Foto: wosp.org.pl