Czy autobusy bielskiego MZK będą dezynfekowane z użyciem ozonu? Taki wniosek złożyło trzech radnych z klubu Wspólnie dla Bielska-Białej. Ich zdaniem, ozonowanie przyczyni się do ograniczenia ryzyka wystąpienia bakterii i wirusów na powierzchniach zewnętrznych.

Kilka dni temu radni Karol Markowski, Roman Matyja oraz Maksymilian Pryga złożyli wspólną interpelację w sprawie ozonowania przestrzeni pasażerskiej autobusów. Radni wnioskują, aby w obliczu rozwijającej się epidemii koronawirusa przy współpracy MZK oraz merytorycznych wydziałów Urzędu Miejskiego rozważyć ozonowanie wszystkich autobusów realizujących zadania z zakresu komunikacji zbiorowej.

- Ozonowanie autobusów, którego nadrzędnym celem jest sterylizacja i odgrzybianie układów wentylacyjnych oraz zapewnienie odpowiedniej i długotrwałej dezynfekcji przestrzeni pasażerskiej wydaje się być rozwiązaniem zasadnym i skutecznym. Regularna dezynfekcja ozonem ogranicza ryzyko wystąpienia bakterii oraz wirusów, które utrzymują się na powierzchniach zewnętrznych - argumentują radni. Zgodnie z prawem, prezydent miasta ma 14 dni na odpowiedź.

bak