W ostatnich dniach spada liczba osób poddanych izolacji domowej, a na stałym poziomie utrzymuje się liczba osób z nadzorem epidemiologicznym. Wczoraj szpital w Cieszynie opuścił dwie osoby, które wyzdrowiały i nie wykazują już symptomów choroby COVID-19.

Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bielsku-Białej, osiem osób z terenu działalności bielskiego sanepidu jest hospitalizowanych w związku z podejrzeniem zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2, 594 osób objętych jest kwarantanną, a ponad 1,5 tys. ma nadzór epidemiologiczny. W porównaniu do ostatnich dni liczby te nie tylko nie rosną, ale w przypadku decyzji o izolacji domowej nawet spadają.

Wczoraj ze Szpitala Śląskiego w Cieszynie wyszły dwie osoby, które wyzdrowiały. To kobieta i 8-letnie dziecko, którzy ponad trzy tygodnie temu jako jedni z pierwszych trafili na leczenie. Zakazili się od osoby bliskiej, która powróciła z Niemiec. Oboje podczas leczenia czuli się dobrze. Kolejne dwa testy pobranych próbek wykazały brak groźnego wirusa w organizmach kobiety i dziecka. Zgodnie z zaleceniami, kobieta nie powinna opuszczać domu przez kolejne dwa tygodnie, a dziecko przez miesiąc.

bak