Bielskie środowisko prawnicze rozpoczęło zbiórkę funduszy na zakup środków ochrony osobistej dla szpitali w Bielsku-Białej. Do dzisiejszego poranka zebrano prawie 18 tys. zł. Pierwsza partia tzw. przyłbic dotarła już do placówek medycznych. Kolejna jest w drodze.

Od kilku dni na portalu zrzutka.pl bielscy sędziowie, adwokaci, notariusze, radcy prawni, komornicy, prokuratorzy, referendarze, kuratorzy i asystenci prowadzą zbiórkę pieniędzy na zakup środków ochronny (masek, przyłbic, gogli, fartuchów i kombinezonów) dla bielskich szpitali.

- Akcja jest adresowana przede wszystkim do bielskich prawników, ale każdy kto ma świadomość, na jakie zagrożenia narażeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i pozostały personel medyczny oraz z jakim oddaniem i poświęceniem wykonują dla nas wszystkich swoje obowiązki, może ich wesprzeć i podziękować im za to swoją wpłatą na tej zrzutce - pisze sędzia Jarosław Sablik, rzecznik Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. Dziś rano kwota zbiórki zbliżała się do 18 tys. zł.

bak