Plac Wojska Polskiego przestanie służyć jako parking. Zostanie utrzymany tylko dojazd dla dostawców i wszystkich służb. Będzie miejscem spotkań, a nawet uroczystości miejskich i koncertów, które odciąży plac Ratuszowy. Powinien mieć adekwatną do możliwości ilość zieleni. W planach jest również zbudowanie na placu fontanny oraz szaletu.

W siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg urzędnicy spotkali się z przedstawicielami firmy, która tworzy nowy projekt placu Wojska Polskiego. Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla tego zadania wygrała firma Amaya Architekci Bartosz Majewski z Katowic. Doświadczona w aranżacji przestrzeni miejskiej firma wyceniła zadanie na kwotę 285 tys. zł.

Zgodnie z wizją zleceniodawcy, nowy plac ma być przestrzenią miejską przyjazną mieszkańcom. Ma to być miejsce spotkań, a nawet uroczystości miejskich i koncertów, które odciąży plac Ratuszowy średnio nadający się do takich celów. Założenie jest takie, że plac Wojska Polskiego przestanie służyć jako parking dla samochodów. Zostanie utrzymany tylko dojazd dla dostawców i wszystkich służb.

Zaznaczono, że plac musi być wyposażony w przyłącze pozwalające na pobór energii elektrycznej. Powinien mieć adekwatną do możliwości ilość zieleni. W planach jest również zbudowanie na placu fontanny. Projektanci mają też w obrębie placu zaplanować szalet. Projekt ma być gotowy w 2021 roku. O nowej koncepcji zagospodarowania placu pisaliśmy w artykule Prezydent odpowiada na petycję. Plac Wojska Polskiego będzie wyłączony z ruchu.

bb

Foto: UM Bielsko-Biała