#Zostańwdomu to ogólnopolska akcja, której celem jest powstrzymanie rozprzestrzenienia się koronawirusa. Wielu artystów przyłączyło się do tej inicjatywy i zachęca do pozostania w domach dla wspólnego bezpieczeństwa. Specjalną piosenkę nagrał także bielski Chór Męski Harfa, który dzieli się z bielszczanami radością, spokojem i wiarą w powrót do normalności.

Tekst utworu „Głęboka pande-mija” napisał Jan Wróbel do melodii ludowej „ Głęboka studzienka”. Piosenka wyraża nadzieję i wiarę, że nadzwyczajny i dziwny czas pandemii niebawem się skończy, a paraliżujący cały świat wirus pokonamy śpiewem i jednością. Bielscy chórzyści śpiewający pod kierunkiem dyrygentki Anny Ostrowskiej dzielą się tym, co najcenniejsze: radością, entuzjazmem i optymizmem.

Nagranie zrealizowane zostało w zaciszach domowych, a później zmontowano je do wymiaru kompletnego wykonania wielogłosowego. W ten sposób powstał Wirtualny Chór Męski Harfa. - Mamy nadzieję, że w tym trudnym czasie wprowadzimy do Waszych serc dużo radości, spokoju i wiary w powrót do normalności - czytamy na stronie internetowej zespołu.

bb