Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej wprowadził nowe zasady ich funkcjonowania w związku z rozszerzeniem działalności poradni specjalistycznych. Celem jest ochrona pacjentów oraz personelu placówki przed zakażeniem SARS–CoV-2. Uzgadnianie wizyt osobiście możliwe jest tylko w wyjątkowych przypadkach.

Jak informuje Anna Szafrańska, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, osoby, chcące skorzystać z pomocy specjalistów powinny umawiać się poprzez rejestrację telefoniczną. Stworzona została dodatkowa możliwość kontaktu przez adres: poradnie@hospital.com.pl. W mailu należy przedstawić prośbę i podać numer kontaktowy.

Każdy pacjent umawiany jest w poradni na konkretną godzinę. Przed gabinetem lekarskim pacjenci mogą siedzieć tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Odległość między nimi musi wynosić co najmniej dwa metry. Każdy powinien mieć maseczkę na twarzy. Poradnie dokładnie ustalają liczbę pacjentów, którzy mogą być przyjęci danego dnia. Wizyty umawiane są co 30 minut, co pozwala na konsultację chorego, dezynfekcję pomieszczenia oraz używanego sprzętu po jego wyjściu.

Przy wejściu do szpitala sprawdzana jest temperatura ciała. Pacjent powinien okazać wypełnioną ankietę, która dostępna jest na stronie TUTAJ. W przypadku braku ankiety każdy pacjent wypełnia ją przy wejściu do szpitala.

bb

Foto: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej