Nowy przypadek koronawirusa SARS-CoV-2 potwierdzono na terenie gminy Jasienica - podała w piątek Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Jak czytamy w raporcie sanepidu, w Bielsku-Białej doszło do „reaktywacji wirusa u jednego z pacjentów”.

Najnowszy raport w związku z zagrożeniem SARS-CoV-2 przedstawił w piątek bielski sanepid. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u mieszkańca gminy Jasienica. Są także dwa przypadki ozdrowienia - w gminach Czechowice-Dziedzice oraz Jasienica. Dotychczas zakażenie potwierdzono u 190 osób. 144 z nich ozdrowiało, a dziewiętnaście zmarło.

Bielski sanepid odjął ze statystyk ozdrowień przypadek jednego z mieszkańców Bielska-Białej, u którego doszło do „reaktywacji wirusa”. - Osoba ta była uznana za ozdrowieńca, ponieważ dwa badania dały wynik ujemny. Następnie w związku z planowaną procedurą medyczną pacjent badany był przez jeden ze szpitali, gdzie test dał wynik pozytywny. Obecnie stan zdrowia pacjenta jest weryfikowany w warunkach szpitalnych - tłumaczy dr n. med. Jarosław Rutkiewicz, dyrektor PSSE w Bielsku-Białej.

bak