Zakończyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej w Bielsku-Białej. Wydarzenie to już kolejny rok cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z całego kraju. Nawet jeśli komuś nie uda dostać się do ścisłego finału, to należy pamiętać co powiedziała Dory z „Gdzie jest Nemo”: „Mówi się trudno i płynie się dalej”.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa eliminacje do festiwalu odbyły się on-line. Jury z siedzibą w Bielskim Centrum Kultury podziwiało wykonania solistów, duetów i zespołów. Liczba zgłoszeń przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Spośród 300 wybranych wykonawców do ścisłego finału dostanie się jedynie 50 z nich. - Nawet jeśli komuś się nie uda, to należy pamiętać co powiedziała Dory z „Gdzie jest Nemo”: „Mówi się trudno i płynie się dalej” - przekonują organizatorzy.

Półfinały odbędą się 28 sierpnia, a dzień później zaplanowano koncert finałowy. Organizatorami Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej w Bielsku-Białej są Fundacją Akademia Pasji i Rozwoju oraz Bielskie Centrum Kultury.

bb

Foto: fotobello.com