Autobusami komunikacji miejskiej można dojechać do najbardziej atrakcyjnych terenów rekreacyjnych w Bielsku-Białej oraz szlaków górskich prowadzących na popularne szczyty beskidzkie. Podajemy numery wszystkich linii autobusowych, które prowadzą do miejsc wypoczynku. Lepiej wybrać autobus MZK niż później szukać miejsca parkingowego dla swego pojazdu.

Udanie się własnym środkiem transportu do podnóża szczytu powoduje duże komplikacje związane nie tylko z dojazdem, ale z poszukiwaniem miejsca parkingowego. Dlatego bielski MZK zachęca, byśmy - planując wycieczkę w góry lub na podmiejskie tereny rekreacyjne - korzystali z miejskich autobusów.

W każdy weekend wakacji - przy sprzyjających warunkach atmosferycznych - linie nr 1, 7, 8 oraz 16 kursujące do najpopularniejszych terenów rekreacyjnych obsługiwane są wyłącznie taborem przegubowym.
Linia nr 1 - osiedle Beskidzkie - Cygański Las - ułatwi dojazd do kąpieliska Start w Olszówce, w pobliże górskich szlaków na Kozią Górkę i Szyndzielnię.
Linia nr 7 - Wapienica - Szyndzielnia - dojedziemy do Kolei Linowej Szyndzielnia, Bielsko-Bialskiego Ośrodka Rekreacyjno-Narciarskiego Dębowiec oraz szlaków na Dębowiec i Szyndzielnię.
Linia nr 8 - Dworzec PKP - Szyndzielnia - podobnie jak linia nr 7, doprowadzi nas pod Szyndzielnię i Dębowiec.
Linia nr 11 z Dworca PKP do Straconki zawiezie nas na Bulwary Straceńskie i do górskich szlaków na Chrobaczą Łąkę, Przegibek, Magurkę Wilkowicką.
Linia nr 16 - Dworzec PKP - Wapienica Zapora - pozwoli dotrzeć w rejon Zapory i Doliny Wapienicy oraz górskich szlaków na Szyndzielnię i Błatnią.
Linia nr 24 - Wapienica - Mikuszowice - pozwoli dojechać do Błoni oraz w rejon szlaków turystycznych na Kozią Górę oraz Szyndzielnię.

bb

Foto: UM Bielsko-Biała