Choć to trudny okres dla artystów, ich odbiorców i organizatorów dużych imprez, to przy zachowaniu odpowiednich rygorów sanitarnych w mieście odbywają się ciekawe wydarzenia kulturalne na żywo i online. W ten weekend trzeba obowiązkowo zarezerwować sobie czas na koncert na Rynku oraz finał TKB. Super niespodziankę przygotowało kino Helios. Jak zwykle w piątek, podpowiadamy, jak kulturalnie spędzić najbliższe dni w Bielsku-Białej.

1 sierpnia w godz. 19-23 na Rynku odbędzie się trzecia edycja tradycyjnego koncertu „GraMY DoBBro”. Łącznie na scenie pojawi się ponad 20 bielskich wykonawców. Wystąpią m.in. zespół Akuratt, Bielska Szkoła Aktorska im. Agnieszki Osieckiej, Factory of Blues, Grupa Furmana, Pociąg Rock'n'Roll, Retrospekcja, Walimy w Kocioł - grupa perkusyjna, Juliusz Wątroba oraz Włóczykije (transmisja online TUTAJ).

Letni cykl muzyczny

- Sądzę, że będzie to udane wydarzenie. Oczywiście, mamy na to specjalne zezwolenia ze strony sanepidu. Proporcjonalnie w koncercie będzie mogło uczestniczyć na terenie ogrodzonym 70 osób. Z pewnością muzyka będzie słyszalna także w restauracyjnych ogródkach na starówce. Już dziś bardzo serdecznie zapraszamy bielszczan na sierpniowy cykl muzyczny - powiedział portalowi Jerzy Pieszka, dyrektor Bielskiego Centrum Kultury w Bielsku-Białej.

Jutrzejszy koncert „GraMY DoBBro” zapoczątkuje cykl letnich wydarzeń muzycznych, które będą odbywały się na Rynku w każdą sobotę sierpnia. Koncerty mają charakter charytatywny. Głównym organizatorem tego wydarzenia jest BCK.

W sobotę i niedzielę na wielkie koncertowanie zapraszają organizatorzy Tygodnia Kultury Beskidzkiej. O godz. 18 i 20 na stronie tkb.art.pl można będzie oglądać specjalnie przygotowane materiały filmowe oraz relacje z występów w miejscowościach, gdzie realizowany jest program TKB. Będą filmowe wspomnienia z Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych i Festiwalu Folkloru Kultury Polskiej, czyli występy zespołów polskich i zagranicznych, które w latach ubiegłych gościły w Beskidach.

Folklor online i na żywo

Finał TKB odbędzie się w niedzielę wyłącznie online. Zobaczymy uczestników konkursu kapel, grup śpiewaczych, instrumentalistów i śpiewaków ludowych. - Z pewnością usłyszymy bardzo dużo prawdziwego tradycyjnego góralskiego brzmienia i pięknego góralskiego śpiewu, także bardzo serdecznie zapraszam na finał do internetu. Z kolei jeśli chodzi o wydarzenia plenerowe, to 1 i 2 sierpnia w Wiśle na placu Hoffa i w amfiteatrze im. Hadyny spotkamy się też z folklorem na żywo. Ostatni weekend TKB będzie bogaty w program artystyczny, zarówno na małej scenie, jak i w amfiteatrze - zaprasza Katarzyna Dąbek z Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku- Białej.

‎W sobotę i niedzielę można się wybrać do Teatru Polskiego na spektakl „Hotel Westminster” w reż. Witolda Mazurkiewicza. - W pewnym londyńskim hotelu przystojny polityk, wiceminister Partii Konserwatywnej zamierza urządzić sobie tajemną randkę. Pikanterii dodaje fakt, że wraz z małżonką zameldował się w sąsiednim pokoju. Nie ma jednak pojęcia, że ponętna żona całkiem niespodziewanie ulegnie czarowi pewnego sekretarza... Co może się wydarzyć? Absolutnie wszystko! Prosta zdawałoby się intryga przeradza się w ciąg niefortunnych zdarzeń zapowiadających nadciągającą katastrofę, przy wtórze niekończących się salw śmiechu na widowni - czytamy na stronie teatru (szczegóły repertuaru TUTAJ).

Tego jeszcze nie było!

W ramach weekendowego kina warto skorzystać z ciekawej propozycji i razem z przyjaciółmi zarezerwować salę kinową tylko dla siebie z wybranym repertuarem filmów. Jest z czego wybierać, o czym można się przekonać TUTAJ.

Małgorzata Irena Skórska

Foto: archiwum