Klasyczne oświetlenie schodowe? Unikalne oświetlenie schodów? Tradycyjne oświetlenie żarowe? Nowoczesne oświetlenie LED? Przed takim wyborem stają kolejne rzesze inwestorów, dekoratorów i architektów. Co oferuję im nowoczesna technika? Jakie rozwiązania przykuwają uwagę?

Łączenie tradycji i nowoczesności jest zawsze wyzwaniem dla kolejnych pokoleń architektów wnętrz. Stają przed dylematem jak oddać piękno wnętrza, spełniając coraz to bardziej wyśrubowane kryteria efektywności energetycznej. Orężem w ich rękach stało się oświetlenie led, które od paru lat zaczyna dominować. Jest wygodne, funkcjonalne i jeśli jest dobrej jakości służy wiele lat.  

Wykorzystywane jest przy oświetleniu nie tylko schodów, ale również innych pomieszczeń. Koncentrując się na energooszczędności każdy rozsądny inwestor wymieniając źródła światła żarowe czy świetlówki zamienia je na LED. Technologia LED pozwala również na implementację nowych rozwiązań technologicznych, które dobrze zaprojektowane automatyzują potrzeby energetyczne danej strefy mieszkalnej/użytkowej, redukując konieczność manualnej obsługi źródeł światła. W zależności od wybranych komponentów można je zamontować zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Z reguły jest wytrzymałe i odporne na trudne warunki atmosferyczne.

Wykorzystanie czujników ruchu automatyzuje zapalanie oświetlenia led - schody na klatce schodowej mogą podświetlać się "same". Dobrze dobrany sterownik schodowy np. MONO-1 RESTAN to "mózg" takiego rozwiązania, który zarządza oświetleniem schodowym. Sterownik MONO-1 dopasuje efekty świetlne do potrzeb użytkownika.

Oświetlenie schodowe RESTAN wykorzystuje technologię LED, jak i mikroprocesorowe wspomaganie, by w zaawansowany technologicznie sposób efektownie rozświetlać klatki schodowe.

Wielofunkcyjność programowania wyczerpuje praktycznie w 100 proc. oczekiwania przyszłych użytkowników co do funkcjonalności systemów. Algorytm pracujący w reżimie "nigdy nie idź po ciemku" zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom domu/urzędu/bloku. 

Artykuł sponsorowany