Sklep IKEA w Katowicach uruchomił Punkt Odbioru Zamówień w Bielsku-Białej. To dobra wiadomość dla mieszkańców południa województwa śląskiego, którzy zakupy robią online. Wybór lokalizacji nie jest przypadkowy. Z roku na rok firma obserwuje wzrost zainteresowania ofertą ze strony klientów z Bielska-Białej oraz okolicznych miejscowości.

Aby zrobić zakupy w IKEA, mieszkańcy Bielska-Białej, Cieszyna czy Żywca oraz okolicznych miejscowości odwiedzali sklep IKEA Katowice. Kolejną możliwością było skorzystanie z zakupów online z opcją dostawy do domu. Teraz jest trzecie rozwiązanie. Na stronie ikea.com/pl po złożeniu zamówienia można wybrać opcję dostarczenia go do Punktu Odbioru Zamówień w Bielsku-Białej. Koszt usługi jest taki sam bez względu na wielkość zamówienia.

Bielsko-Biała jest kolejnym miastem w województwie śląskim, w którym uruchomiono punkt dla klientów robiących zakupy w internecie. Wcześniej podobne powstały w Gliwicach oraz Częstochowie. Natomiast mieszkańcy Rybnika mogą korzystać ze - wzorowanego na IKEA NEAR YOU w Danii - Mobilnego Punktu Odbioru Zamówień, gdzie towar odbierany jest przez klienta bezpośrednio z parkingu galerii handlowej.

- Z roku na rok obserwujemy wzrost zainteresowania naszą ofertą klientów z południa województwa śląskiego. Z Bielska-Białej do sklepu IKEA w Katowicach jest około 60 km, czyli co najmniej godzina drogi samochodem. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach jednym z ważniejszych czynników podczas podejmowania decyzji zakupowych przez konsumentów jest oszczędność czasu, dlatego zależy nam na udoskonalaniu zakupów online. Stąd zrodził się pomysł na otwarcie Punktu Odbioru Zamówień w Bielsku-Białej, tak aby jego mieszkańcy oraz pobliskich miast mogli korzystać także z tego rozwiązania - tłumaczy Magdalena Krokowska-Wicherek z IKEA.

Punkt Odbioru Zamówień w Bielsku-Białej jest największy w województwie śląskim. Zamówiony towar będzie czekał na klientów w magazynie przy ul. Piekarskiej 130.

bb