Minionej doby badania laboratoryjne potwierdziły 60 nowych zakażeń na terenie działania bielskiego sanepidu. Kolejną dobę najwięcej nowych przypadków ujawniono w Bielsku-Białej - aż 28. Jest także osiemnaście nowych ozdrowień. Nie ma zgonów osób chorych na COVID-19.

Najnowsze dane związane z pandemią COVID-19 przedstawił w środę bielski sanepid. Minionej doby potwierdzono 60 zakażeń koronawirusem: 28 w Bielsku-Białej, po osiem w gminach Czechowice-Dziedzice i Porąbka, sześć w gminie Kozy, pięć w gminie Jasienica, po dwa w gminach Bestwina i Wilamowice oraz jeden w gminie Jaworze. Łącznie w Bielsku-Białej i powiecie bielskim zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u 1245 osób. 814 z nich to ozdrowieńcy, a 46 osób chorych na COVID-19 zmarło.

W ostatnich godzinach zakażenia potwierdzono w kolejnych placówkach oświatowych w Bielsku-Białej. Dwóch uczniów chorych jest w VIII LO, a jeden w III LO im. Żeromskiego. Po jednym zakażony nauczycielu zdiagnozowano w Przedszkolach nr 17 i 26, a także w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych przy ul. Słowackiego. Kolejne zakażenia potwierdzono także w Teatrze Polskim, gdzie łącznie chorych na COVID-19 jest już siedmiu pracowników.

Jak dowiedział się portal, bielski sanepid notuje coraz więcej tzw. ognisk domowych, czyli sytuacji, gdy w jednym gospodarstwie domowym mieszkają co najmniej dwie osoby zakażone. Szesnaście z 60 dzisiejszych potwierdzonych przypadków to właśnie tego typu przypadki.

bak