Minionej doby badania laboratoryjne potwierdziły 35 nowych zakażeń na terenie działania bielskiego sanepidu. Niezmiennie najwięcej nowych przypadków ujawniono w Bielsku-Białej. Jest także sześć ozdrowień. Nie ma zgonów osób chorych na COVID-19.

Najnowsze dane związane z SARS-CoV-2 przedstawiła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bielsku-Białej. Minionej doby potwierdzono 35 zakażeń: piętnaście w naszym mieście, dziewięć w gminie Czechowice-Dziedzice, po trzy w gminach Jasienica, Jaworze, Kozy i Wilkowice oraz dwa w gminie Buczkowice. Łącznie w Bielsku-Białej i powiecie bielskim zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u 1340 osób. 830 z nich to ozdrowieńcy, a 46 osób chorych na COVID-19 zmarło.

Koronawirusa potwierdzono u nauczyciela Szkole Podstawowej nr 2, pracownika Przedszkola nr 44 oraz w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Da Vinci”. Kolejne zakażenia ujawniono w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Jonatan” oraz w SP nr 39 dla Dzieci Słabosłyszących, Niesłyszących i z Afazją.

bak