Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kocham książki:)

Teatr, muzyka, fotografia, malarstwo i nie tylko... Rozmowy o kulturze.

Re: Kocham książki:)

Postprzez Nebelwerfer » niedziela, 29 lis 2015, 17:52

Wojtke napisał(a):1. Ayn Rand "Atlas Zbuntowany"

Czytam właśnie. Jak na polityczny manifest, to ciekawa fabularna forma i objętość na naprawdę DŁUGIE wieczory :) Miłe zaskoczenie.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Kocham książki:)

Postprzez moty72 » piątek, 25 mar 2016, 09:46

Kto nie kocha książek? Ja ostatnio czytam kryminał norweski Jo Nesbo "Pierwszy śnieg". Jak dla mnie godne polecenia :) Szkoda tylko, że tak niewielu polaków czyta książki, a coroczne zestawienia są coraz bardziej przerażające. Przecież warto czytać! Jest tyle zalet przemawiających za czytaniem książekxxxxxxxxxxxxxxxxxxx. Nawet nie trzeba czytać książek z najwyższej półki. Wystarczy cokolwiek.
Ostatnio edytowano piątek, 25 mar 2016, 11:54 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: regulamin pkt5
moty72
użytkownik
 
Posty: 24
Na forum od: 29 sty 2014, 10:59

Re: Kocham książki:)

Postprzez dramon » wtorek, 6 wrz 2016, 13:48

Dla mnie fantasty najlepsze :)
dramon
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 6 wrz 2016, 13:45
Lokalizacja: Bielko-Biała

Re: Kocham książki:)

Postprzez FOREX » czwartek, 2 mar 2017, 22:04

Witam.
Chciałbym polecić kilka pozycji:
- "Obudź w sobie olbrzyma"
- "Urodzony w obozie nr 14" świetna książka, na youtu-bie jest film opowiadający historie Shin-a, gorąco polecam: https://www.youtube.com/watch?v=ihUOHAR ... tytbNH5gr_

Między wierszami chciałem zachęcić do oglądnięcia filmu pierwsze a następnie przeczytanie książki

- "ICEMAN Historia mordercy" również bardzo dobra książka z Polskim akcentem
- "Bracia Bielscy" film Opór
- "Handlarz śmierci" film " Pan życia i śmierci" film o Wiktorze But-cie największym handlarzu bronią, bardzo dobra książka
- "Spalona żywcem" rewelacyjna książka. Po jej przeczytaniu możemy się cieszyć i doceniać, że jesteśmy ludźmi wolnymi.
-"Porwana i sprzedana" super książka, porusza troszkę tematykę filmów "ostatniego tchnienia"
-" Człowiek, który myślał inaczej" jedna z lepszych może dlatego, że o Steve Jobs jest dla mnie wielkim człowiekiem
- "Byłem asystentem dr Mengele" numer jeden jeżeli chodzi o tematykę obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu
-"W czterdziestym nas matko na Sibir zesłali.." rewelacyjna książka bardzo poruszająca.
- "Całe życie kradłem" też dobra
- "Byłem synem Saddama Husajna" również świetna książka

Reasumując: każda książka coś w nosi i ma coś mądrego do przekazania :D

Pozdrawiam
FOREX
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 24 lut 2017, 11:45

Re: Kocham książki:)

Postprzez Rob&Lid » poniedziałek, 26 mar 2018, 16:55

Nieodnaleziona - Remigiusz Mróz to świetna książka w klimacie thrillerowym. W dodatku polska produkcja dlatego tym bardziej polecam.
Rob&Lid
nowicjusz
 
Posty: 5
Na forum od: 14 mar 2018, 20:41

Re: Kocham książki:)

Postprzez staszeks » wtorek, 26 cze 2018, 19:14

Zdaje się, że Tu:
https://libgen.pw/search?q=Sienkiewicz
można znaleźć trochę literatury.
Napewno technicznej.(pięknej chyba też)
(na wszelki wypadek polecam użyć jakiegoś antywirusa,
bo mój przy jednej z książek coś tam sygnalizował)
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Kocham książki:)

Postprzez Wojtke » środa, 23 paź 2019, 18:28

Nebelwerfer napisał(a):Czytam właśnie. Jak na polityczny manifest, to ciekawa fabularna forma i objętość na naprawdę DŁUGIE wieczory :) Miłe zaskoczenie.

Hmmm przeczytałeś ? :D Jak wrażenia? Kim jest John Galt?
Mam propozycje z polskiego podwórka, która to momentami przypominała mi Atlas. To : Józef Mackiewicz "Droga donikąd".
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Poprzednia strona

Powrót do Kultura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości