Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Królowie dowcipu

Teatr, muzyka, fotografia, malarstwo i nie tylko... Rozmowy o kulturze.

Postprzez lena2226 » niedziela, 8 maja 2011, 12:13

Aby wybrać się na tę sztukę polecam wpierw odpowiednio się do niej przygotować i zaznajomić się z biografią Andiego Kaufmana-amerykańskiego komika. Jest to ważne, gdyż praktycznie całość spektaklu nawiązuje do tej postaci. Aby jednak widzowie w wyjątkowy sposób uczestniczyli w spektaklu reżyser postanowił przenieść Andiego i jego znajomą Sarę do Bielska-Białej.Od samego początku spektakl spełnia wymagania sztuki współczesnej, nieustannie zaskakując widza. I tak od samego początku aż do samego końca ubaw nie z tej ziemi. Całość trwa 1,5 h (bez przerwy)lecz gdyby był cały czas na takim świetnym poziomie i trwał nawet 4 h- z radością bym poszła na niego jeszcze raz!
Polecam z czystym sumieniem, szczególnie,że mnie udało się pójść na ten spektakl za 20zł (groupon)-warto więc czyhać na takie okazje:)

Aby Was jeszcze bardziej zachęcić wrzucam linka z muzyką, która króluje w tym spektaklu i również ściśle nawiązuje do całości (tekst/obraz)

http://www.youtube.com/watch?v=1hKSYgOGtos

A dla starszej pani i pozostałych osób, które wychodząc z Teatru stwierdziły,że się im zupełnie nie podobało i skandalem jest rozebrać się do naga przed publiką -polecam obejrzenie filmu "Człowiek z księżyca"reż. M.Formana z brawurową rolą Jimmy`ego Carreya lub po prostu nie chodzenie na sztuki współczesne, które tak jak już wcześniej wspomniałam są po to aby zaskakiwać na każdym kroku.
z umarłym lepiej nie podróżować
lena2226
użytkownik
 
Posty: 249
Na forum od: 29 wrz 2010, 12:22

Postprzez Aksamit » piątek, 3 cze 2011, 00:43

Dzięki za motywację :)
Się wybiorę
zapraszamy na starówkę
www.bielskastarowka.pl
Aksamit
użytkownik
 
Posty: 345
Na forum od: 11 sty 2011, 02:00

Postprzez pierwiastek z dwóch » poniedziałek, 10 paź 2011, 23:42

A to ciekawe, ze sztuka wspolczesna powinna zaskakiwac.
Moze powinienem zajac sie sztuka?
Ja ciagle slysze, ze zaskakuje, od wszystkich i im jestem starszy, tym bardziej jest to widoczne.
Najfajniejsze w tym jest to, ze nikt nigdy nie wie, czego sie spodziewac.
Ja tego na prawde nie robie specjalnie, czesto sytuacje sa na prawde ostre a szczegolnie dzis wydarzyla sie jedna taka sytuacja.
Np. dzis rano, ktos powiedzial przy 20 swiatkach, ze to co zrobilem, to bylo kryminalne przestepstwo (a osoba ta jest znana i powazana), wydaje mi sie z szoku, oczywiscie zadnego przestepsta nie bylo, tylko zaskocznie i ze tak powiem, naginana rzeczywistosc sie zalamala.
No i natychmiast zawiadomilem policje o przestepstwie i jak sie okazalo, przestepstwo bylo, ale nie moje, a jego i nie to co powiedzial, a to co staral sie ukryc, czyims kosztem.
Ja jestem w jakiejs kosmicznej serii zaskoczen, moze powinienem zostac artysta...

Zeby bylo smieszniej, przedwczoraj doprowadzilem calkiem normalnego, jednak troszke bezczelnego czlowieka na komisariat, i jeszcze im (policjantom) sie bezczelnie przyznal i pokazal im przestepstwo nagrane na kamerze i myslal, ze dziala w ramach prawa, no i tez bylo zaskocznie co nie miara. Ten pan to za mna szedl i filmowal, zeby sie ze mnie ponabijac, a ja szedlem na policje, he he he.

To sa tylko ostre sytuacje z policja, a tego jest znacznie wiecej i na kazdym kroku.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 10 paź 2011, 23:43 przez pierwiastek z dwóch, łącznie edytowano 1 raz
pierwiastek z dwóch
nowicjusz
 
Posty: 15
Na forum od: 10 paź 2011, 21:38

Postprzez Del_Rey » wtorek, 11 paź 2011, 11:30

Czytam powyższego posta czwarty raz i za zadne skarby nie mam pojęcia po czym piszesz i jak sie to ma do sztuki teatralnej, ktorą tu poleca lena.

A! Chyba czepiasz się słowa "zaskakiwać".
Tylko, czy pozostały tekst już jest cześcią jakiegoś awangardowego przedstawienia?
To ja sie przyczepię do słowa "swiatkach"- pochodna światów? moze mialo być, kwiatkach,albo światłach? Iście artystyczny galimatias.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez lena2226 » wtorek, 11 paź 2011, 12:41

odniosłam dokładnie takie samo wrażenie co del_rey ...
pierwiastek z dwóch wyraźnie coś nam chciał przekazać ale chyba ma problem z puetną:)
z umarłym lepiej nie podróżować
lena2226
użytkownik
 
Posty: 249
Na forum od: 29 wrz 2010, 12:22


Powrót do Kultura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron