Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kocham książki:)

Teatr, muzyka, fotografia, malarstwo i nie tylko... Rozmowy o kulturze.

Postprzez Cacanka » wtorek, 18 wrz 2012, 16:27

popieram Chmielewska. Mimo, że stara ciotka ze mnie, to w przypływie złych nastrojów zawsze sięgam po trzy "Wszystko czerwone", "Romans wszechczasów", "Całe zdanie nieboszczyka".
Chmielewska pisze lekko, mega przyjemnie się ją czyta- odstresowuje i wywołuje uśmiech na twarzy.

Ostatnio przeczytałam "Schizę". Polecam. Zakończenie odrobinę naiwne, ale cała książka pokazuje problem ludzi chorych psychicznie, którzy żyją między nami.

Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano poniedziałek, 24 wrz 2012, 12:45 przez Cacanka, łącznie edytowano 1 raz
Cacanka
użytkownik
 
Posty: 359
Na forum od: 3 gru 2009, 20:05

Postprzez lupus » czwartek, 20 wrz 2012, 11:28

Wałkowanie Ameryki chętnie bym przeczytał.
Ktoś mi pożyczy na kilka dni w tygodniu lub na weekend? :)
lupus
użytkownik
 
Posty: 399
Na forum od: 12 sie 2008, 09:49

Postprzez narvana » wtorek, 25 wrz 2012, 07:29

Z mojej strony polecam baśń dla dorosłych 'Mechanizm serca' Mathiasa Malzieu. Wybitna, wzruszająca. Niesamowicie wciąga!

Jako miłośniczka kryminałów mogę polecić takich autorów jak Harlan Coben, James Patterson, Alex Kava, a także całą serię książek Camilli Läckberg.

Najstraszniejsza i najprawdziwsza zarazem książka, jaką przeczytałam (dostarczyła mi tylu emocji jak jeszcze żadna inna, mimo iż jestem w 'temacie') to książka Krystyny Żywulskiej 'Przeżyłam Oświęcim'.

Polecam!
narvana
użytkownik
 
Posty: 31
Na forum od: 14 wrz 2012, 17:37

Postprzez rev » środa, 3 paź 2012, 20:03

Do kryminało/thrilerów dorzucił bym trylogie Maxima Chattamy "Odchłań zła" i "Teorię chaosu".

Moją kolejną ksiażką będzie seria o Hannibalu - podobno b. dobra rzecz.
rev
użytkownik
 
Posty: 250
Na forum od: 12 sie 2008, 08:43

Postprzez aneva » czwartek, 4 paź 2012, 19:39

Napisz coś więcej o tej serii, Rev. Ja teraz postanowiłam wziąć się za klasykę, porzuciłam zatem nową prozę polską (choć "Dzidzia" Sylwii Chutnik spodobała mi się bardzo) i zabrałam się za Faulknera i jego "Absalomie, Absalomie!". Zdam relację. Z klasyki.
aneva
użytkownik
 
Posty: 276
Na forum od: 24 lip 2007, 09:25

Postprzez rev » piątek, 5 paź 2012, 21:34

Maxime Chattam popełnił trylogię kryminalną, z inspektorem Brolinem w roli głównej, w której skład wchodzą :
1. Odchłań zła
2. W ciemności strachu
3. Diabelskie zaklęcie

Co by tu napisać, pierwsza część jest zajebista druga jeszcze bardziej(tu jest coś kosmicznego), trzecia część słabsza, choć mojej lubej wszystkie trzy się podobały.

"Teoria chaosu" z kolei - opowiada o spiskach - wiec dla mnie w sam raz;)

Mogę z całą odpowiedzialnością polecić trylogię(choć 3 część tj. Diabelskie zaklęcie - dla mnie słabe, takie naciągane lekko)(ale 2 cz. W ciemności strachu - powala:))
Nie polecam "krew czasu" owego autora bo to droga przez mękę.

Z klasyki to mam w planie U.Eco "Wahadło Foucaulta"
rev
użytkownik
 
Posty: 250
Na forum od: 12 sie 2008, 08:43

Postprzez Piotrek » czwartek, 11 paź 2012, 07:25

http://books.google.com/ , ponad 20 mln skanów z całego świata, lata temu przekopując się przez szafy biblioteczne nawet o tym nie marzyłem.
p.P.
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez Pyramide » czwartek, 11 paź 2012, 18:24

aneva znasz coś i możesz polecić z twórczości tego nowego chińskiego noblisty?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez ZIZ » czwartek, 11 paź 2012, 20:57

>@Pyramide/ Zapewne zainspirowały Cię tytuły książek pisarza o pseudonimie literackim Mo Yan: "Kraina wódki" i "Obfite piersi, pełne biodra". Nie czytałem ich, który tytuł polecasz?

Właśnie skończyłem czytać "Czas niedokonany" Bronisława Wildszteina.
Ktoś czytuje jego książki?





narvana napisał(a):Najstraszniejsza i najprawdziwsza zarazem książka, jaką przeczytałam (dostarczyła mi tylu emocji jak jeszcze żadna inna, mimo iż jestem w 'temacie') to książka Krystyny Żywulskiej 'Przeżyłam Oświęcim'.

Polecam!

Spróbuj przebrnąć przez raporty rotmistrza Pileckiego; doczytałem do końca ale dopiero za trzecim podejściem.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Pyramide » piątek, 12 paź 2012, 07:27

@ZIZ nie mogę polecać bo jak czytasz posty to widzisz ze sama pytam.Ale patrząc na Twoja posturę oba tytuły pasują do Ciebie i powinny zainteresować.
Takich "pisarzy" jak p. Bronisław czy Ziemkiewicz nie czytam.
Nie da się połączyć komunizmu,żydostwa i AK i być bezstronnym "pisarzem"
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez ZIZ » piątek, 12 paź 2012, 13:03

@Pyramide/ Skąd ta pewność, że nie można dobrze opisać skomplikowanych relacji międzyludzkich na przestrzeni stulecia, trzech pokoleń naznaczonych komunizmem, wojnami, działalnością podziemną; ludzi o różnych korzeniach narodowościowych?
Aby ocenić czy ta epopeja jest bezstronna czy też stronnicza może warto spróbować przeczytać.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez aneva » piątek, 9 lis 2012, 18:03

Są takie książki, po których ciężko nam sięgnąć po kolejną lekturę. Nie, nie dlatego, że mamy dość. Nie możemy się na nic innego zdecydować, bo wciąż jesteśmy w świecie poprzedniej, bo wciągła nas, zafascynowała, bo polubiliśmy bohaterów etc.

Teraz tak mam. Najnowsza książka Joanny Bator "Ciemno, prawie noc". Polecam. Ja znalazłam tam wszystko, co kocham w literaturze.

http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1323
aneva
użytkownik
 
Posty: 276
Na forum od: 24 lip 2007, 09:25

Postprzez Pyramide » piątek, 9 lis 2012, 18:25

aneva słuchasz w Zetce albo czytasz może "Pięćdziesiąt twarzy Greya"
Co sadzisz o tej książce? Kupiłam ją w empiku w Krakowie.
Uważam że jedyną mocną stroną tej książki są plastyczne opisy ostrych scen sexu. Tłumaczenie na j.polski trochę naiwne, płytkie. Śmiać mi się chciało z tekstów "o Świety Barnabo", "Kuźwa". Fabuły w zasadzie niewiele.Taki inny Harry Poter w łóżku z p.Stone z Nagiego Instynktu.
Opinie że jest to książka "dla wyposzczonych gospodyń" mocno przesadzona.
Przeczytać warto.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez aneva » piątek, 9 lis 2012, 19:32

Pyramide, jakiś czas temu zastanawiałam się nad tą książką, ale fatalne recenzje zbierała, choć oczywiście wiem, że opinie krytyków bywają nietrafne. Inna sprawa, że słyszałam, jakoby "Pięćdziesiąt twarzy..." utrzymane było w konwencji Markiza de Sade...a tego nie zniosłabym.
Ale skoro piszesz, że nie jest źle, to może spróbuję. Choć raczej wypożyczę w bibliotece, niż kupię.
aneva
użytkownik
 
Posty: 276
Na forum od: 24 lip 2007, 09:25

Postprzez rev » poniedziałek, 12 lis 2012, 22:43

Sceny seksu podobają mi się u Charlsa Bukowskiego, są takie ludzkie i prawdziwe, nawet kiedy kończy po kilku sekundach ma się świadomość, że bzykał a nie wyobrażał sobie a potem to opisał.
rev
użytkownik
 
Posty: 250
Na forum od: 12 sie 2008, 08:43

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości