Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Jesteśmy kreatywni - Bielsko-Biała

Teatr, muzyka, fotografia, malarstwo i nie tylko... Rozmowy o kulturze.

Jesteśmy kreatywni - Bielsko-Biała

Postprzez RMalysa » niedziela, 11 sie 2013, 19:10

Witam serdecznie, chciałbym podzielić się z Wami pewną grupą, którą stworzyłem niedawno na fejsie. Nie jest to przemyślany pomysł, ale nic nie stoi na przeszkodzie szybkiego przyrostu użytkowników, treści i w konsekwencji interakcji między sobą. Mowa o zamkniętej grupie "Jesteśmy kreatywni - Bielsko-Biała".

https://www.facebook.com/groups/343769085754751/

Skąd pomysł? Otóż należę do wielu grup o różnej tematyce (o zasięgu ogólnopolskim) i dzięki nim nie trudno o współpracę z różnego rodzaju twórcami. Zależy mi na tym, by w jednym miejscu zebrać wiele kreatywnych bestii, które mają co robić ze swoim czasem, poświęcają się pasji, albo pracują w swojej umiłowanej branży. Chciałbym by muzycy, graficy, fotografowie, producenci filmów, blogerzy i zapaleńcy rozwoju osobistego mogli pochwalić się swoimi pracami (bez przesady oczywiście), porozmawiać wspólnie na różne tematy, znaleźć kompetentne osoby do współpracy przy ważnym projekcie oraz spotkać się na kawę z ludźmi, którzy reprezentują ciekawe podejście do zagadnienia jakim jest kultura.

Tworzysz? Zapraszam.

Nie linczujcie mnie proszę, wątek ten nie nadawał się do działu "ogłoszenia", bowiem z pewnością nie znalazłby tam choćby kilku entuzjastów kultury. Dodatkowo nie czerpię z tego żadnych korzyści, prócz satysfakcji z udostępnienia środka komunikacji dla kreatywnej społeczności Bielska-Białej.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
RMalysa
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 11 sie 2013, 18:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesteśmy kreatywni - Bielsko-Biała

Postprzez Swiatogor » niedziela, 11 sie 2013, 21:09

RMalysa napisał(a):Nie linczujcie mnie proszę


A niby za co? To pewnie fajne jest.

Szkoda tylko, ze jedynie na fejsie. Pewnie nie jestem jedynym, który nie potrafi się do tego wynalazku przekonać.

Pozdro i powodzenia.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Jesteśmy kreatywni - Bielsko-Biała

Postprzez Lapa_Christi » poniedziałek, 12 sie 2013, 07:11

...nie jesteś jedyny...
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Jesteśmy kreatywni - Bielsko-Biała

Postprzez SAMAEL66 » poniedziałek, 12 sie 2013, 08:00

irytują mnie strony i różne odnośniki do których chciałbym coś napisać, czymś się podzielić lub odpowiedzieć komuś na zadane pytanie lub problem ale nie będę zakładał specjalnie konta na fb tylko po to by to zrobić hehe i przeświadczenie niektórych osób że każdy ma tam konto a jak go tam nie ma to nie istnieje :)
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Jesteśmy kreatywni - Bielsko-Biała

Postprzez RMalysa » poniedziałek, 12 sie 2013, 10:17

Witam serdecznie, widzę, że wątek spotkał się z odzewem. Przykro mi, że pewna pula zainteresowanych nie posiada konta na FB, niemniej chciałbym wytłumaczyć jedną ważną rzecz, mianowicie: Dlaczego Facebook? Otóż jak wiadomo, nie można dogodzić wszystkim, a ponieważ chcę by inicjatywa ta szła z duchem czasu fejs jest do tego najodpowiedniejszym narzędziem. Powiem więcej: facebook udostępnia całkowicie za darmo i bez wielu zagadnień technicznych możliwość stworzenia miejsca do dyskusji i rozwoju osobistego.

Nie będę nikogo przekonywał do zakładania tam konta. Jeśli niechęć do facebooka (bądź też słaba znajomość tegoż portalu) wygrywa z zainteresowaniami, miłością do kreatywności, pasji i rozwoju to chyba nie w umiejscowieniu tej grupy widnieje problem, a w głowach zainteresowanych.

Rozwój to zmiany, rozbudowa i rozszerzanie działalności. Jeśli grupa przyjmie się i zgromadzi wielu pasjonatów to z pewnością pojawi się i strona internetowa wraz z forum. Dlaczego nie stworzyliśmy jej od razu? Wymaga ona zaangażowania, poświęcenia i czasu, dlatego we wczesnym stadium projektu badamy zainteresowanie w oparciu o grupę na fejsie.

Jeśli ktoś ma pytania, potrzebuje pomocy, lub ma jakieś cenne rady/sugestie to zapraszam do kontaktu pod adresem email malysa.radoslaw@gmail.com, lub aktywnego uczestnictwa w dyskusji na forum.

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 12 sie 2013, 13:30 przez RMalysa, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
RMalysa
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 11 sie 2013, 18:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesteśmy kreatywni - Bielsko-Biała

Postprzez SAMAEL66 » poniedziałek, 12 sie 2013, 11:40

mój post nie był kierowany do ciebie RMalysa tylko tak bardziej ogólnie :)
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Jesteśmy kreatywni - Bielsko-Biała

Postprzez staszeks » poniedziałek, 12 sie 2013, 14:40

Lapa_Christi napisał(a):...nie jesteś jedyny...

Jest nas więcej.
Ja również uważam, że czym mniej o mnie wie wujaszek tym lepiej.
To forum i do tego jedno techniczne to, uważam, i tak o dwa za dużo.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Jesteśmy kreatywni - Bielsko-Biała

Postprzez Piotrek » poniedziałek, 12 sie 2013, 17:49

Radku, inicjatywa ciekawa, życzę powodzenia.
Co FB, był tutaj taki wątek w którym dosyć szczegółowo opisaliśmy dlaczego nie lubimy jak ktoś brudnymi, wścibskimi i nieudolnymi paluchami próbuje grzebać w naszych mózgach, nie lubimy być marionetkami. M.in. napisałem tam, że tej żałosnej bidocie nie pozwoliłbym nawet zbierać psich kup w moim ogrodzie a cóż dopiero sterować moim umysłem, oczywiście mam na myśli Marka Zuckerberga, popatrz sam : http://www.youtube.com/watch?v=o3hu3iG8B2g .
pozdrawiam
Chciałem dodać jeszcze jeden z komentarzy pod filmem, komentarz, który całkiem zgrabnie oddaje sens istnienia i działania FB:
"Andoracer 4 hours ago

fuck zuckerberg and all the minions of the NSA FBI and CIA, I hope you all enjoy your brainless exhibitionist fetish on crapbook and the likes while the nsa shoves a spycam up your ass cause that's what all of you brainwashed apologists are gonna get soon enough for spreading your legs to the fascists in washington.

"oh jimmy uploaded a new pic of his baby taking a dump, i'll enjoy it while the American SS goes over my files since i got nothing to hide"

fucking brainwashed fools" :evil:
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Jesteśmy kreatywni - Bielsko-Biała

Postprzez Lapa_Christi » wtorek, 13 sie 2013, 07:46

...a może by tak założyć odrębną stronkę dla projektu... nawet na darmowym hostingu... wszak pomysł głupi nie jest, a tę stronę zawsze można "lajknać na fejsiku", czy jak się to tam teraz nazywa...
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Jesteśmy kreatywni - Bielsko-Biała

Postprzez RMalysa » wtorek, 13 sie 2013, 13:03

Witam zainteresowanych. Widzę, że forum to gości wielu przeciwników portali społecznościowych, oczywiście jest to zrozumiałe i szanuję to tak samo jak inne preferencje życiowe. Miło mi też, że większość z was życzy mi powodzenia, za co dziękuję serdecznie! Chciałbym ustosunkować się do tematu pt. "wyjść poza FB":

Muszę mieć pewność, że moje działania osiągnąć pewną konwersję. Jeśli kilka osób nie ma fejsa i chce bym stworzył coś wychodzącego poza ramy tej społecznościówki to jest to wielkim ryzykiem zważywszy na niewiedzę, która towarzyszy mi przy zagadnieniu "ktoś tam wejdzie w ogóle?". Jeśli znajdzie się kilkanaście osób, to da mi to podstawy do zastanowienia się nad zbudowanie zaplecza całkiem niezależnego od FB. Jeśli natomiast będę miał pewność, że jest Was cały ogrom i artyści w ogóle nie bazują na fejsie to z pewnością stworzenie niezależnej strony ma sens i przyjmie się jako dobry i sprawdzony produkt.

Dajcie mi proszę czas i podstawy do tego by takie przedsięwzięcie rozpocząć. Jeśli wątek ten urośnie jeszcze szybciej i znajdzie się znaczna pula osób spoza kręgów FB na pewno stworzę dla Was odpowiednie miejsce do dzielenia się twórczością. Tu już nie chodzi o hosting, domeny i administrację tym, ważne tylko by miał kto uczestniczyć w życiu tego projektu.

Jeśli ktoś ma pytania, sugestie lub po prostu chce skonsultować swój pomysł z kimś, kto niejako potrafi słuchać i doradzić, zapraszam do kontaktu pod adresem email malysa.radoslaw@gmail.com lub aktywnego uczestnictwa w dyskusji.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
RMalysa
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 11 sie 2013, 18:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesteśmy kreatywni - Bielsko-Biała

Postprzez Clayton » czwartek, 10 paź 2013, 22:37

Świetna inicjatywa. Gorąco popieram takie pomysły i życzę powodzenia z całego serca!
Avatar użytkownika
Clayton
nowicjusz
 
Posty: 10
Na forum od: 8 paź 2013, 20:25


Powrót do Kultura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron