Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Nowa Targowica

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Re: Nowa Targowica

Postprzez ZIZ » wtorek, 26 kwi 2016, 14:24

To będzie proces? Zakończony opinią pewnie :lol:
Modny ostatnio jest Frasyniuk więc przypomnę:
http://www.se.pl/wiadomosci/opinie/wlad ... 90855.html
Podważał, że sądy same się oczyszczą; to mit założycielski ma już pewnie ćwierć wieku.

Rada Ochrony... ubeckich nagrobków trwała nieustępliwie w obronie Łączki przed ekshumacjami. Nie będzie więc Rady, jej obowiązki przejmie IPN; to tak na marginesie.
Są duże mocarstwa (pewnikiem o zbyt krótkiej historii i płytkiej demokracji :mrgreen: ) gdzie Konstytucja funkcjonuje dobrze pod nadzorem Sądu Najwyższego.
Trybunał Konstytucyjny nie jest tam niezbędny.
Po tym jak Strzembosz stwierdził, że PRLowskie "sądy same się oczyszczą", utracił wiarygodność.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa Targowica

Postprzez Pyramide » wtorek, 26 kwi 2016, 14:41

Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowa Targowica

Postprzez ski » wtorek, 26 kwi 2016, 22:12

Obrazek

Obrazek
ski
użytkownik
 
Posty: 287
Na forum od: 14 cze 2007, 20:46

Re: Nowa Targowica

Postprzez anim.0 » środa, 27 kwi 2016, 14:05

Zapomniałeś o tym jeszcze. Musi boleć, że takie głupki wydymały inteligencje.
Załączniki
comment_9W1cZ6Ku8XZGglrkxvu9mT2EQe0FqelT.jpg
comment_9W1cZ6Ku8XZGglrkxvu9mT2EQe0FqelT.jpg (180.57 KiB) Przeglądane 13263 razy
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: Nowa Targowica

Postprzez ski » środa, 27 kwi 2016, 16:48

Przy uchwalaniu stanowiska SN pośród chyba 92 sędziów był tylko jeden przeciw.
Pewnie wszyscy profesorowie a rzecznik PiS ( magister socjologii ) nazywa ich grupą kolesi, normalnie masakra.

Rację ma oczywiście tylko PiS, należące do niego pośrednio lub bezpośrednio media a wszyscy inni są w błędzie.
KE, media USA i UE, opozycja, największe uczelnie, SN, RPO, Kom. Wenecka, senatorowie USA, sekr. stanu USA itd.

Kolejny powtarzający mantrę dla wyznawców:
https://www.youtube.com/watch?v=hm4m1KkQrVk
ski
użytkownik
 
Posty: 287
Na forum od: 14 cze 2007, 20:46

Re: Nowa Targowica

Postprzez ZIZ » środa, 27 kwi 2016, 18:33

Akurat dzisiaj jest 224-ta rocznica konfederacji targowickiej co ma pewien związek z tytułem tego wątku.
Jak spojrzymy na listy konfederatów, same osobistości o wszechstronnym wykształceniu w tym i prawniczym:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria ... targowiccy
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria ... rgowickiej
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria ... rgowickiej
A później Insurekcja Kościuszkowska i lud prosty:
"Większość czołowych przywódców konfederacji targowickiej zostało skazanych na śmierć i powieszonych w czasie insurekcji kościuszkowskiej.
Po opanowaniu Wilna przez powstańców, sąd kryminalny skazał na powieszenie hetmana wielkiego litewskiego Szymona Kossakowskiego. Wyrok wykonano publicznie 25 kwietnia 1794 na placu przed tamtejszym ratuszem.
9 maja 1794 na Rynku Starego Miasta w Warszawie powieszeni zostali publicznie przywódcy konfederacji skazani na karę śmierci przez Sąd Kryminalny Księstwa Mazowieckiego: biskup inflancki Józef Kazimierz Kossakowski, hetman wielki koronny Piotr Ożarowski, marszałek Rady Nieustającej Józef Ankwicz, hetman polny litewski Józef Zabiełło.
28 czerwca 1794 wzburzony lud warszawski dokonał samosądów na członkach konfederacji targowickiej posądzanych o zdradę. Przed Kościołem św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu powieszeni zostali: biskup wileński Ignacy Massalski, kasztelan przemyski Antoni Czetwertyński, poseł do Turcji Karol Boscamp-Lasopolski, szambelan Stefan Grabowski, instygator królewski Mateusz Roguski, szpieg rosyjski Marceli Piętka, adwokat Michał Wulfers, instygator sądów kryminalnych Józef Majewski.
Sąd Najwyższy Kryminalny skazał Stanisława Szczęsnego Potockiego, Franciszka Ksawerego Branickiego, Seweryna Rzewuskiego, Jerzego Wielhorskiego, Antoniego Polikarpa Złotnickiego, Adama Moszczeńskiego, Jana Zagórskiego i Jana Suchorzewskiego na karę śmierci przez powieszenie, wieczną infamię, konfiskatę majątków i utratę wszystkich urzędów. Wobec nieobecności skazanych, wyrok wykonano in effigie 29 września 1794."

Nie na temat, co?
@anim.O napisał: "Zapomniałeś o tym jeszcze. Musi boleć, że takie głupki wydymały inteligencje."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa Targowica

Postprzez Piotrek » środa, 27 kwi 2016, 19:59

anim.0 napisał(a):Zapomniałeś o tym jeszcze. Musi boleć, że takie głupki wydymały inteligencje.


Według mnie, proszę Panów, inteligencja sama się wydymała, a że akurat pod ręką był PIS, to trudno stwierdzić, że narzędzie do dymania posiada jakiś swój autonomiczny byt. Problem w tym, że raz uruchomiony taki wibrator trudno będzie wyłączyć. Aczkolwiek kilka lat zniewolenia na pewno zadziała motywująco na tzw inteligencję, bo inaczej będzie to w Polsce klasa wymarła, nawet nie potrafię sobie wyobrazić kto w imaginacji prezesa jest godny do jej zastąpienia.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Nowa Targowica

Postprzez Pyramide » czwartek, 28 kwi 2016, 19:05

Coś duże tego gorszego sortu ,więcej niż tych co dali przyzwolenie na nieograniczone zmiany "korzystne" dla Polaków ?
http://www.tvn24.pl/sondaz-w-sprawie-pu ... 681,s.html
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowa Targowica

Postprzez Grego » piątek, 29 kwi 2016, 20:20

W sondażach zawsze tego dużo. Onegdaj Komorowski miał coś koło 70% poparcia w sondażach. Michnik nawet twierdził że jeśli nie rozjedzie po pijaku ciężarnej zakonnicy na przejściu to musi wygrać. No a jak było w rzeczy samej to już wiadomo.
Zobaczymy ile podpisów zbierze wasz bohaterski alimenciarz. To będzie bardziej miarodajne niż te śmieszne sondaże.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Nowa Targowica

Postprzez Pyramide » sobota, 30 kwi 2016, 07:02

Przykre to trochę ale prawdziwe
Jedyna nadzieja w Grego,który pewnie przytoczy sondaże za Gen. W J, Papierza JP2 i wypadałoby coś za Mieszka ochrzczonego
http://www.tvn24.pl/ranking-poteg-ue,640046,s.html
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowa Targowica

Postprzez Grego » sobota, 30 kwi 2016, 07:16

Ja nie przytoczę żadnych sondaży, bo ja się z sondaży śmieję. Podobnie jak z takich co się nimi podniecają. AFD miała w sondażach do 6% w wyborach 12-20. Komorowski w sondażach 60, w wyborach 33. PSL w sondażach mniej niż 4 a w wyborach samorządowych 27. :D Trzeba mieć naprawdę krótka pamięć, żeby się emocjonować wynikami sondaży. Sondażownie się sprzedają politykom, a z rzetelności nikt ich nie rozlicza.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Nowa Targowica

Postprzez Pyramide » sobota, 30 kwi 2016, 08:13

Dobrze prawisz ale PiS w zależności od wyniku albo je publikuje jako znakomite albo krytykuje że niewiarygodne.
Z tobą powinno byc podobnie jako naczelnego ich piewcy forumowego.
"bul" już przeminął nie wiem czy wiesz. Teraz są rządy " Polskie dzieci żyją w biedzie. Polska na 24 miejscu z 29 krajów Europy objętych raportem. Kolejne świadectwo żądów PO. :-( "
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowa Targowica

Postprzez Grego » sobota, 30 kwi 2016, 08:38

Pyramide napisał(a):Dobrze prawisz ale PiS w zależności od wyniku albo je publikuje jako znakomite albo krytykuje że niewiarygodne.
Z tobą powinno byc podobnie jako naczelnego ich piewcy forumowego.
Skoro nie jest podobnie to może ci się tylko wydaje że jestem piewcą PiSu? Chcesz znać mój obecny stosunek do PiSu?
Ok, to dam ci krótkie podsumowanie. Mój stosunek do PiS jest oparty na następujących faktach:
PiS to socjaliści, a ja się pod socjalizmem raczej nie podpisuję. To także rusofoby i to mi tez nie pasuje. Zatem nie ma mowy o utożsamianiu się z ta opcją.
Rządzą krótko, więc powstrzymuję się z krytyką niektórych zjawisk. Np zadłużania Państwa. Biorę pod uwagę, że jadą na budżecie odziedziczonym po PO, który tylko zmodyfikowali.
Zawsze oceniałem PiS bardzo źle i to jest fakt, który jestem w stanie bez problemu tutaj cytatami podeprzeć. Tak że twoja teza ze jestem piewcą PiSu jest tak samo głupiutka jak większość twoich tez.
NATOMIAST:
PiS objął władzę po 8 latach rządów PO-PSL. Z całym bagażem obciążeń. Rola Polski w regionie jest zerowa, zgadzam się, ale to jest balast po ośmiu latach "robieniu laski" przez Tuska i jego wesołą kompanię.
Finanse Państwa są w ruinie, ale tu jw.
Obronność (temat bardzo mi bliski) jest zerowa z winy Siemoniaka. Jego poczynania jako ministra obrony to nie dość, że są nacechowane skrajną głupotą, ale także noszą znamiona jawnej zdrady. Mam szczerą nadzieję że Siemoniak za swoje gałgaństwa wyląduje w więzieniu.
I w tej materii widać radykalną poprawę. Na razie w postaci jasnego zdefiniowania problemów. Mamy także pierwsze konkrety. Praca IU wyraźnie przyspieszyła, do tego zeszli na ziemię.
Rządy PO nie kryły się z zamiarem zalania Polski islamistami. PiS się z tej polityki wycofał, a to jest kwestia biologicznego przetrwania Narodu!
Sprawę TK i TV nie mają dla mnie znaczenia, bo ani się na tym znam, ani mnie to dotyczy. Telewizji nie oglądam, Rzeplińskiemu nic nie zawdzięczam. Mogą go nawet zamknąć, albo wywieźć do lasu i strzelić w tył głowy. Mam to gdzieś. Jednej łzy nie uronię.
Dlatego moja ocena (dotąd krytyczna wobec PiS) jest obecnie dużo, dużo lepsza niż rok temu. Jeśli za sensownymi deklaracjami Macierewicza pójdzie ich sensowna realizacja, zapewne stanę się fanem i piewcą PiS, ale na dzień dzisiejszy jeszcze nim nie jestem.
Tyle. Masz jasność, jeśli nie pojmujesz to trudno.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Nowa Targowica

Postprzez Pyramide » sobota, 30 kwi 2016, 13:04

ba wszystko pojmuje a nawet "wierzę" zwł że przeważnie podpierasz się niezależnymi źródłami ew. MMK co nie uważam za głupiutkie jak większość twoich wywodów i tez ale bbbgłupie /sorry/
https://pbs.twimg.com/media/ChRgqGaUoAAniD0.jpg
Czyżby Grego był w tej grupie 61% ? no nie to niemożliwe
http://www.tvn24.pl/sondaz-millward-bro ... 129,s.html
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowa Targowica

Postprzez Pyramide » niedziela, 1 maja 2016, 10:35

Wielka Brytania wprowadziła ustawowy zakaz zadłużania państwa.
Warto wreszcie w Polsce podjąć taka decyzje i nie zadłużać państwa w takim tempie za cenę obiecanek i poparcia
Jakoś dziwnie milczy w tym temacie Grego a tak leżało mu na wątrobie zadłużanie za Peło
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości