Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Różnica miedzy wyborca PO a wyborca PIS

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez zuo » środa, 16 lut 2011, 21:37

Jaka jest roznica miedzy wyborca PIS a wyborca PO? Diametralna. Niektore osoby tutaj ciesza się 'nawróceniem' coraz to nowych osób: Kukiz, Meller, Kazik. Co z tego wynika? Ano to że wyborcy PO oczekują konkretnych efektów np odsunięcia PiS od władzy czy poprawy gospodarki. Jeśli uznają, że cele już zostały spełnione, albo że PO nie zamierza ich spełnić to po prostu zagłosują na kogoś innego kto według nich lepiej będzie realizował ich potrzeby. Widać w tym jakieś rozumne działanie. Wyborcy PiS to bezmyślni sekciarze. Co by nie zrobił JK to i tak będą na niego głosować bo rozumku im nie starcza żeby ogarnąć rzeczywistość i ocenić co jest dla nich korzystne.

Ale moge sie mylic.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez Pyramide » czwartek, 17 lut 2011, 09:08

Dodam że głównym celem PiSu jest po trupach aby objąć władzę. Te okulary prezesa w spotach,ciepłe słówka "bracia Rosjanie",granie do znudzenia "trumnami" wbrew woli większości rodzin,te chamskie i prymitywne ataki na legalnie wybrane władze i tak nie powiększą ich elektoratu,który jest na poziomie do 30%.Wielu tak jak ja nie ma "zajoba" na punkcie PO ale zagłosuje na nich lub innych byle by nie dopuścić do władzy właśnie PiS bo po prostu się ich boją. Dobrą robotę w sensie negatywnym robi na forum właśnie miro. Wielu zaświeci się światełko.PiS mówi ustami Hoffmana ze młodzież jest za nimi.Wystarczy wejść na Fb i zobaczyć jak jest faktycznie.Załączony link tez swoje mówi.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... opali.html
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Różnica miedzy wyborca PO a wyborca PIS

Postprzez tren_d » piątek, 27 cze 2014, 21:58

zuo, Pyramide i co teraz napiszecie?
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Różnica miedzy wyborca PO a wyborca PIS

Postprzez Grego » sobota, 28 cze 2014, 06:22

Wyborca PO (konsekwentny nie jednorazowy! Wszak błądzić jest rzeczą ludzką) to człowiek co jest gotów zagłosować na coraz wyższe podatki, coraz więcej kontroli państwa nad obywatelem, jednostronną zmianę warunków umowy w trakcie jej obowiązywania i co tam jeszcze PO wymyśli. Zagłosuje na wszystko, byle tylko sobie udowodnić że jest inteligentem. Wyborca PiS jest gotów zagłosować na wszystko to samo, byle tylko sobie wmawiać że jest patriotą. Moim zdaniem obaj są siebie warci i niewiele się różnią.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Różnica miedzy wyborca PO a wyborca PIS

Postprzez anim.0 » wtorek, 1 lip 2014, 16:10

Przyznam szczerze, że mam problem z polityką.

Nie bardzo rozumiem co dokładnie ma na celu autor tego wątku. Mam wrażenie, że im dalej ten wątek będzie postępował tym bardziej będzie tutaj udowadniane kto ma bardziej rację. Mówienie, że wyborcy PIS to bezmyślni sekciarze obraża wyborców tej formacji i automatycznie doprowadza do negatywnej bezproduktywnej dyskusji. To jest problem. Nauczono przeciętnego wyborce tego co dokładnie sobie zamierzono. Widzisz, nie napisałeś tak naprawdę konkretnego powodu dlaczego wyborcy PO głosują właśnie na nich, napisałeś dokładnie to co obecny rząd propaguje. Głosujcie na nas albo PIS wygra i będziecie mieli gorzej. Naprawdę to jest dla Ciebie najważniejsze oddając swój głos? To, żeby PIS nie wygrał czy też Twój interes i Twojej rodziny? Osobiście uważam, że obie partie programowo są do siebie bardzo podobne i obie straszą, że przeciwna jest ta zła.

Właśnie dlatego mam problem z polityką, że często przeglądając fora, czytając komentarze pod filmami z wywiadów, czy wreszcie debatach telewizyjnych nie widzę nic innego jak udowadnianie sobie to ja mam rację a wy na pewno nie. Moim zdaniem polityka to sztuka kompromisu a zarazem działania dla większego dobra, a nie bezsensowne szukanie podziałów i udowadnianie, że tylko jedna prawda jest słuszna.

Zaśmiecają nasze głowy "aferami taśmowymi", "domkiem Kwaśniewskich" i innymi sprawami, podczas gdy zapominają wyborcy o najważniejszym, naszym interesie. Zawsze jest brak konkretnej dyskusji i rozwiązania, ciągle są wymijające odpowiedzi i zgrabne zmiany tematów w wywiadach. Nam to jednak nie przeszkadza. Czasami mam wrażenie, że aby wyborcy oprzytomnieli, trzeba by było im wyłączyć internet ("wolność słowa"). Póki możemy sobie ponarzekać, zaatakować poglądy drugiego, poprostu udowodnić sobie, że wcale nie ma tak źle to jest dobrze. Dostajemy buta na każdym kroku, działalność gospodarcza, socjal,umowy o pracę,szkolnictwo to wszystko mam wrażenie, że ma mniejsze znaczenie dla niektórych wyborców niż to czy Kwaśniewski jednak zrobił przekręt na domku czy też nie.
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: Różnica miedzy wyborca PO a wyborca PIS

Postprzez tren_d » wtorek, 1 lip 2014, 22:20

anim.0 napisał(a):Przyznam szczerze, że mam problem z polityką.

Nie bardzo rozumiem co dokładnie ma na celu autor tego wątku. Mam wrażenie, że im dalej ten wątek będzie postępował tym bardziej będzie tutaj udowadniane kto ma bardziej rację. Mówienie, że wyborcy PIS to bezmyślni sekciarze obraża wyborców tej formacji i automatycznie doprowadza do negatywnej bezproduktywnej dyskusji. To jest problem. Nauczono przeciętnego wyborce tego co dokładnie sobie zamierzono. Widzisz, nie napisałeś tak naprawdę konkretnego powodu dlaczego wyborcy PO głosują właśnie na nich, napisałeś dokładnie to co obecny rząd propaguje. Głosujcie na nas albo PIS wygra i będziecie mieli gorzej. Naprawdę to jest dla Ciebie najważniejsze oddając swój głos? To, żeby PIS nie wygrał czy też Twój interes i Twojej rodziny? Osobiście uważam, że obie partie programowo są do siebie bardzo podobne i obie straszą, że przeciwna jest ta zła.

Właśnie dlatego mam problem z polityką, że często przeglądając fora, czytając komentarze pod filmami z wywiadów, czy wreszcie debatach telewizyjnych nie widzę nic innego jak udowadnianie sobie to ja mam rację a wy na pewno nie. Moim zdaniem polityka to sztuka kompromisu a zarazem działania dla większego dobra, a nie bezsensowne szukanie podziałów i udowadnianie, że tylko jedna prawda jest słuszna.

Zaśmiecają nasze głowy "aferami taśmowymi", "domkiem Kwaśniewskich" i innymi sprawami, podczas gdy zapominają wyborcy o najważniejszym, naszym interesie. Zawsze jest brak konkretnej dyskusji i rozwiązania, ciągle są wymijające odpowiedzi i zgrabne zmiany tematów w wywiadach. Nam to jednak nie przeszkadza. Czasami mam wrażenie, że aby wyborcy oprzytomnieli, trzeba by było im wyłączyć internet ("wolność słowa"). Póki możemy sobie ponarzekać, zaatakować poglądy drugiego, poprostu udowodnić sobie, że wcale nie ma tak źle to jest dobrze. Dostajemy buta na każdym kroku, działalność gospodarcza, socjal,umowy o pracę,szkolnictwo to wszystko mam wrażenie, że ma mniejsze znaczenie dla niektórych wyborców niż to czy Kwaśniewski jednak zrobił przekręt na domku czy też nie.


może powinieneś się zatrudnić jako felietonista?
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Różnica miedzy wyborca PO a wyborca PIS

Postprzez anim.0 » środa, 2 lip 2014, 13:39

tren_d napisał(a):może powinieneś się zatrudnić jako felietonista?

Na moje szczęście mam satysfakcjonującą pracę :)
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: Różnica miedzy wyborca PO a wyborca PIS

Postprzez marcist » wtorek, 26 sie 2014, 05:18

PiS i PO to takie same bandy złodzieji i tyle w tym temacie
Avatar użytkownika
marcist
użytkownik
 
Posty: 219
Na forum od: 9 gru 2007, 18:56
Lokalizacja: Czaniec

Re: Różnica miedzy wyborca PO a wyborca PIS

Postprzez Wojtke » niedziela, 15 lut 2015, 13:39

anim.0 napisał(a):Przyznam szczerze, że mam problem z polityką.

.....Nauczono przeciętnego wyborce tego co dokładnie sobie zamierzono. Widzisz, nie napisałeś tak naprawdę konkretnego powodu dlaczego wyborcy PO głosują właśnie na nich, napisałeś dokładnie to co obecny rząd propaguje. .....


Nie masz problemu z polityką. Problemem ma ten przeciętny wyborca, wytresowany do tego stopnia, że nie dość że w to wierzy to jeszcze te bzdurne i bezpodstawne podziały powiela.
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Różnica miedzy wyborca PO a wyborca PIS

Postprzez tren_d » poniedziałek, 16 lut 2015, 17:58

Dziś rano wstałem bo nie mogłem spać całą noc. Zastanawiał mnie fakt, Polacy co z Wami? Czemu Prezydent Komorowski nie ma 99 procent poparcia, pytam Polacy czemu? Co z Wami? Ja się cieszę tak bardzo bo kocham pracę, że będę mógł pracować do 67 roku życia. To dzięki Prezydentowi Komorowskiemu. Więc Polacy co z wami? 99 procent poparcia powinno być! Inne kraje Europy też powinny tak jak my zakasać rękawy i uczciwie pracować do 67 roku życia! Wracając codzień z pracy dziękuję w myślach politykom że pozwolili mi pracować za 300 euro! I dostałem się nawet do specjalisty wszak po pół roku czekania ale trzeba się cieszyć z tego co się ma! To nie tego nas uczą rządzący politycy? Pamiętajcie cieszcie się z tego co macie! 300 euro :-)
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Różnica miedzy wyborca PO a wyborca PIS

Postprzez aniol » wtorek, 17 lut 2015, 22:13

tren_d napisał(a):Dziś rano wstałem bo nie mogłem spać całą noc. Zastanawiał mnie fakt, Polacy co z Wami? Czemu Prezydent Komorowski nie ma 99 procent poparcia, pytam Polacy czemu? Co z Wami? Ja się cieszę tak bardzo bo kocham pracę, że będę mógł pracować do 67 roku życia. To dzięki Prezydentowi Komorowskiemu. Więc Polacy co z wami? 99 procent poparcia powinno być! Inne kraje Europy też powinny tak jak my zakasać rękawy i uczciwie pracować do 67 roku życia! Wracając codzień z pracy dziękuję w myślach politykom że pozwolili mi pracować za 300 euro! I dostałem się nawet do specjalisty wszak po pół roku czekania ale trzeba się cieszyć z tego co się ma! To nie tego nas uczą rządzący politycy? Pamiętajcie cieszcie się z tego co macie! 300 euro :-)

A wszystkie kobiety to materialistki tylko lecą na kasę :mrgreen: oprócz tych w chacharni :wink:
Avatar użytkownika
aniol
użytkownik
 
Posty: 221
Na forum od: 2 lip 2007, 20:09

Re: Różnica miedzy wyborca PO a wyborca PIS

Postprzez padoda » wtorek, 24 lut 2015, 15:48

Bielsko-Biała/Podbeskidzie 100%
Avatar użytkownika
padoda
użytkownik
 
Posty: 528
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: B_B

Re: Różnica miedzy wyborca PO a wyborca PIS

Postprzez Grego » środa, 25 lut 2015, 21:02

No cóż... Platforma na FB wkleiła swoje uzasadnienie odrzucenia wniosku o podwyższenie kwoty wolnej od PIT. Najogólniej rzecz biorąc PO nie zgadza się na podniesienie tej kwoty w trosce o dobro obywateli. To nam wyjaśnia podstawową różnicę pomiędzy wyborcą PiS i PO. Wyborca PO jest skrajnym imbecylem, któremu można wmówić że wyższe podatki są przejawem troski o jego dobro.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Różnica miedzy wyborca PO a wyborca PIS

Postprzez vilgefortz » czwartek, 26 lut 2015, 01:06

Grego... podatki trzeba płacić nawet jeżeli żyjemy w skrajnej biedzie po to żeby cała rzesza urzędników miała robotę przy całej biurokracji do obrabiania wniosków o uzyskanie ulg i zwrotów:)
Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Re: Różnica miedzy wyborca PO a wyborca PIS

Postprzez Wojtke » czwartek, 26 lut 2015, 16:35

Grego napisał(a): Wyborca PO jest skrajnym imbecylem, któremu można wmówić że wyższe podatki są przejawem troski o jego dobro.


Opisałeś właśnie mojego znajomego - wyborcę PO. A myślałem, że to wyjątek :)
Kim jest John Galt?
Wojtke
użytkownik
 
Posty: 131
Na forum od: 12 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Podbeskidzie

Następna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości