Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

zwrot mienia dla obywateli USA - nie należy się

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez sweeper » czwartek, 17 mar 2011, 19:59

mogę wiele zarzucić polskiemu rządowi, ale minister MSZ Radosław Sikorski jest dla mnie kozakiem :)

Amerykańskie władze wzywają rząd polski do restytucji prywatnego mienia żydowskiego, choćby w formie rekompensat rozłożonych w czasie.
http://www.tvn24.pl/12691,1696116,0,1,r ... omosc.html

i odpowiedź Radosława Sikorskiego

Polska bardzo szczodrze oddała mienie komunalne żydowskie, natomiast jeśli chodzi o mienie różnych obywateli państw obcych, to Polska jeszcze w latach 60. podpisała tzw. umowy indemnizacyjne, w tym z USA, i wypłaciła wielomilionowe odszkodowania rządom tych krajów, w tym Stanom Zjednoczonym.
http://www.tvn24.pl/12690,1696202,0,1,m ... omosc.html

ciekaw jestem reakcji ze strony USA :)
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez tomi308 » piątek, 18 mar 2011, 07:55

Może reakcji ze strony USA nie będzie,ale będzie reakcja ''polaka'' mieszkającego tam 25lat.
tomi308
użytkownik
 
Posty: 324
Na forum od: 11 lut 2011, 10:02

Postprzez Ryszard O. » piątek, 18 mar 2011, 10:57

tomi308 napisał(a):Może reakcji ze strony USA nie będzie,ale będzie reakcja ''polaka'' mieszkającego tam 25lat.

Bardzo słuszna uwaga.
niezależny, obiektywny
Ryszard O.
użytkownik
 
Posty: 297
Na forum od: 18 lut 2011, 17:26

Postprzez padoda » piątek, 18 mar 2011, 13:47

Jest dla mnie zagadką , dlaczego żydowstwo cały czas od zakończenia wojny domaga się re-kompensat od Polski? Nie słychać aby mieli jakieś roszczenia do Niemiec,Szwajcarii czy Rosji, które to państwa dały żydom niezły wycisk. Szczególnie bezczelna jest amerykańska diaspora.
Bielsko-Biała/Podbeskidzie 100%
Avatar użytkownika
padoda
użytkownik
 
Posty: 528
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: B_B

Postprzez Ryszard O. » piątek, 18 mar 2011, 16:56

Mnie jednak zastanawia to, w jaki sposób żydzi w Polsce weszli w posiadanie mienia.
niezależny, obiektywny
Ryszard O.
użytkownik
 
Posty: 297
Na forum od: 18 lut 2011, 17:26

Postprzez stalin » sobota, 19 mar 2011, 19:41

strach pomyslec co by bylo gdyby nie Adolf...No fakt co2 to on sie nie przejmowal ale wszystko by nam zydy zajeb...y gdyby tego tyle nie zutylizowal.
stalin
użytkownik
 
Posty: 102
Na forum od: 2 lut 2009, 17:00

Postprzez padoda » niedziela, 20 mar 2011, 15:29

Ryszard O. napisał(a):Mnie jednak zastanawia to, w jaki sposób żydzi w Polsce weszli w posiadanie mienia.

w podobny jak kościół katolicki.... cudem!;)
Bielsko-Biała/Podbeskidzie 100%
Avatar użytkownika
padoda
użytkownik
 
Posty: 528
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: B_B

Postprzez JiB2 » poniedziałek, 2 maja 2011, 14:12

Na wstępie od razu zaznaczam, iż nie jestem zdeklarowanym antysemitą, żeby nie było insynuacji. Szanuję historię i dokonania bielskich i bialskich Żydów. Sam mam sąsiadów, pochodzenia żydowskiego i dobrze z Nimi żyję. Natomiast to trochę mnie zaniepokoiło.
http://www.heartwebsite.org/

U Nas w Bielsku-Białej i tak mamy w miarę spokojnie od lat, ale z drugiej strony, to taki chyba spokój przed burzą.
U Nas wszystko było realizowane sukcesywnie, a co może się stać w innych miastach?
Bez złośliwości, ale ciekawy jestem co na to Jacek Proszyk i Pani Dorota z Gminy WŻw BB.
prentki.blog.pl
JiB2
użytkownik
 
Posty: 527
Na forum od: 24 lut 2009, 16:17

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 2 maja 2011, 23:48

JiB2 napisał(a):Na wstępie od razu zaznaczam, iż nie jestem zdeklarowanym antysemitą, żeby nie było insynuacji. Szanuję historię i dokonania bielskich i bialskich Żydów. Sam mam sąsiadów, pochodzenia żydowskiego i dobrze z Nimi żyję. Natomiast to trochę mnie zaniepokoiło.
http://www.heartwebsite.org/

U Nas w Bielsku-Białej i tak mamy w miarę spokojnie od lat, ale z drugiej strony, to taki chyba spokój przed burzą.
U Nas wszystko było realizowane sukcesywnie, a co może się stać w innych miastach?
Bez złośliwości, ale ciekawy jestem co na to Jacek Proszyk i Pani Dorota z Gminy WŻw BB.

Mozna sie domyslac, ze z pewnie z wieksza silą pojawią sie w B-B tematy w stylu przekazania mienia wyremontowanych bielskich kamienic "cudownie odnalezionym spadkobiercom".
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 2 maja 2011, 23:51

stalin napisał(a):strach pomyslec co by bylo gdyby nie Adolf...No fakt co2 to on sie nie przejmowal ale wszystko by nam zydy zajeb...y gdyby tego tyle nie zutylizowal.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... stwem.html
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B


Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości