Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kościół a państwo.

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 21 sie 2012, 14:14

Filip47 napisał(a):, bo znam ewangeliczną obietnicę, że Kościoła nikt nie pokona.

I tutaj się z Tobą zgadzam że Kościoła nikt nie pokona ale mam obawy graniczące z pewnością że Kościół sam się pokona dzięki swoim ludziom. Mam tutaj na myśli księży.
To będzie swoisty samobój jak prawda wyjdzie na jaw.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Filip47 » środa, 22 sie 2012, 10:26

Pan Kazimierz napisał(a):Kościół sam się pokona dzięki swoim ludziom

Panie Kazimierzu, nic nowego w twoich twierdzeniach. Całe systemy, potężne i pewne siebie, uważały, że koniec Kościoła już nadszedł. Ludzie Kościoła ginęli jak muchy, traktowano ich jak śmieci. Proszę obejrzyj ten film o pewnej Edycie:
http://www.youtube.com/watch?v=tDpBvQ4ZGZg
Ostatnio edytowano środa, 22 sie 2012, 10:29 przez Filip47, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Filip47
użytkownik
 
Posty: 126
Na forum od: 4 sie 2010, 23:59

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 23 sie 2012, 13:13

Filip47 napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a):Kościół sam się pokona dzięki swoim ludziom

Panie Kazimierzu, nic nowego w twoich twierdzeniach. Całe systemy, potężne i pewne siebie, uważały, że koniec Kościoła już nadszedł. Ludzie Kościoła ginęli jak muchy, traktowano ich jak śmieci. Proszę obejrzyj ten film o pewnej Edycie:
http://www.youtube.com/watch?v=tDpBvQ4ZGZg

No cóż zdania nie zmieniłem bo widzę jak Kościół (w właściwie jego "szefowie") sam na siebie kręci bicz. W PL trzyma się tylko dlatego że wielu ludzi twierdzi że nie wypada nie chrzcić dziecka, nie wypada żyć beż ślubu itd itd.
Ludzie Kościoła tak ginęli i traktowano ich jak traktowano ale bądź szczery i powiedz też że ludzie Kościoła mordowali w imię wiary i poniżali innych w imię wiary.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez 10RONNIE10 » piątek, 24 sie 2012, 00:55

Pan Kazimierz napisał(a):
Filip47 napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a):Kościół sam się pokona dzięki swoim ludziom

Panie Kazimierzu, nic nowego w twoich twierdzeniach. Całe systemy, potężne i pewne siebie, uważały, że koniec Kościoła już nadszedł. Ludzie Kościoła ginęli jak muchy, traktowano ich jak śmieci. Proszę obejrzyj ten film o pewnej Edycie:
http://www.youtube.com/watch?v=tDpBvQ4ZGZg

No cóż zdania nie zmieniłem bo widzę jak Kościół (w właściwie jego "szefowie") sam na siebie kręci bicz. W PL trzyma się tylko dlatego że wielu ludzi twierdzi że nie wypada nie chrzcić dziecka, nie wypada żyć beż ślubu itd itd.
Ludzie Kościoła tak ginęli i traktowano ich jak traktowano ale bądź szczery i powiedz też że ludzie Kościoła mordowali w imię wiary i poniżali innych w imię wiary.

Jedno pytanie, Kościół to Instytucja czy My ?
Ja się nie identyfikuję z tym co obecnie nazywa się kościołem z prostej przyczyny, był by to wstyd.
Księża wyzyskujący ludzi, gwałcący nieletnich, w tym homoseksualizm.
Do tego parcie na kasę i władzę.
Przykładów jest aż nad to.


Pytał ktoś ostatnio o termin ślubu ?
Rok do przodu !
Z taką ilością parafii !
(kwota to nie 100 zł)

A teraz niech ktoś zapyta o darmowe udzielenie ślubu albo darmowy pochówek.
Odpowiedź oczywista.
(wiadomo że kościół dostaje pieniądze z budżetu państwa)
I mamy ten wspaniały miłosierny kościół.

Puenta
Ja wierze w Boga a nie w instytucję.
Nie muszę chodzić i kłaść na tacę co tydzień żeby być katolikiem.
Ostatnio edytowano piątek, 24 sie 2012, 00:59 przez 10RONNIE10, łącznie edytowano 1 raz
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez Mel » piątek, 24 sie 2012, 23:29

10RONNIE10 napisał(a):Ja wierze w Boga a nie w instytucję.
Nie muszę chodzić i kłaść na tacę co tydzień żeby być katolikiem.

Nie miej złudzeń, nie oszukuj się sam: kto nie przyjmuje w całości nauczania Kościoła katolickiego (patrz Katechizm), to znaczy nie jest w jedności z papieżem i ze swoim biskupem, ten nie jest katolikiem.
Może sobie być wyznawcą swojej religii, nikt tego nie zabrania, ale katolikiem nie jest.

A te wszystkie obelgi, to się nie zmienia od dwóch tysięcy lat. Czy wiesz, że pierwszych chrześcijan oskarżano między innymi o ludożerstwo. W czasach cesarstwa rzymskiego Minucjusz Feliks wspomina, że poganie oskarżają chrześcijan o rozwiązłość seksualną, czy mordowanie dzieci.

Ty w to wszystko wierzysz, bo tego chcesz, to zaspokaja twoje potrzeby.
Mam nadzieję, że na czas zmienisz zdanie i zobaczysz, że Kościół to jedyna wspólnota, która może uratować ten świat.

Abyś nie myślał, że jest nas niewielu, poczytaj chociażby o Lednicy. Co roku spotyka się tam tysiące młodych i starszych katolików razem ze swoimi duszpasterzami, co roku jest ich więcej:

http://www.lednica2000.pl/
Avatar użytkownika
Mel
użytkownik
 
Posty: 209
Na forum od: 22 mar 2007, 18:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez 10RONNIE10 » sobota, 25 sie 2012, 09:25

Mel napisał(a):Nie miej złudzeń, nie oszukuj się sam: kto nie przyjmuje w całości nauczania Kościoła katolickiego (patrz Katechizm), to znaczy nie jest w jedności z papieżem i ze swoim biskupem, ten nie jest katolikiem.
Może sobie być wyznawcą swojej religii, nikt tego nie zabrania, ale katolikiem nie jest.

A te wszystkie obelgi, to się nie zmienia od dwóch tysięcy lat. Czy wiesz, że pierwszych chrześcijan oskarżano między innymi o ludożerstwo. W czasach cesarstwa rzymskiego Minucjusz Feliks wspomina, że poganie oskarżają chrześcijan o rozwiązłość seksualną, czy mordowanie dzieci.

Ty w to wszystko wierzysz, bo tego chcesz, to zaspokaja twoje potrzeby.
Mam nadzieję, że na czas zmienisz zdanie i zobaczysz, że Kościół to jedyna wspólnota, która może uratować ten świat.

Abyś nie myślał, że jest nas niewielu, poczytaj chociażby o Lednicy. Co roku spotyka się tam tysiące młodych i starszych katolików razem ze swoimi duszpasterzami, co roku jest ich więcej:

http://www.lednica2000.pl/

Mhm ... Brzmisz jak fanatyk.
Kto pisał katechizm ?
Kto wmawia nam wszystkim to w co "trzeba wierzyć"
I kto daje komukolwiek prawo do mówienia "nie jesteś katolikiem bo coś tam"

Czy jest coś nie prawdziwego w tym co robią księża z dziećmi? Prokuratorzy to sobie wymyślają? To nie są oszczerstwa tylko przestano się w końcu bać kościoła i skończyło się zamiatanie pod dywan.
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez Mel » sobota, 25 sie 2012, 16:57

Do 10RONNIE10
Tłumaczę jak dziecku: Gdybyś należał do jakiegokolwiek stowarzyszenia, klubu sportowego, jakiejś organizacji, to władze tych organizacji mogłyby orzekać czy spełniasz wymagania stawiane członkom tych stowarzyszeń, czy ich nie spełniasz, z wszelkimi dalszymi konsekwencjami.
Tak, tak, Kościół katolicki jest organizacją hierarchiczną, mającą swoje konkretne zasady i nauczanie, kto ich nie spełnia-nie zgadza się z nimi i interpretuje je wg własnego widzi mi się, może być członkiem tylko kościoła wymyślonego przez siebie.

Ja tak łatwo jak ty, nie oceniam innych, bo nie jestem bez grzechu. Ty, jak widzę z twojego postępowania, chyba też nie jesteś bezgrzeszny?

Kto ci dał prawo do oceniania ludzi na podstawie notatek i często tendencyjnych artykułów prasowych. Chrześcijanin musi najpierw zobaczyć belkę we własnym oku:

"A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego." (Mat. 7:3–5)
Avatar użytkownika
Mel
użytkownik
 
Posty: 209
Na forum od: 22 mar 2007, 18:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Del_Rey » sobota, 25 sie 2012, 17:33

@Mel, doceniam Twoje zdanie i się go trzymasz. ale chciałbym się wtrącić do Twojej odpowiedzi powyżej. jeśli piszesz, że jeśli ktoś nie spełnia wymagań narzuconych przez KK nie może być jego członkiem. To dlaczego ludziom nie daje się wyboru,czy chcą do niego należeć?
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez 10RONNIE10 » sobota, 25 sie 2012, 20:00

@Mel a to dlaczego ci którzy ustalają te zasady sami je łamią?
Dlaczego ktoś kto grzeszy świadomie, będac tym kto ma innym mówić jak żyć jest członkiem KK ? Dlaczego sami siebie kryją ?
Dlaczego żyją w bogactwie kiedy inni żyją w biedzie ?
Dlaczego narzucaja/narzucali wiarę siłą?

Ja nie jestem bez grzechu ale też nie mówię innym jak żyć.

Ale tak w ogole to z tego co piszesz to własnie mnie wykreśliłęś ze wspólnoty KK a kto ci dał takie prawo ?
Jak mówielem nie wierze w instytucje.
Kościół a Bóg to od dawna nie to samo.
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez Pyramide » niedziela, 26 sie 2012, 07:55

@10RONNIE10 delikatnie ale prawdziwie to powiedziałeś
"Kościół a Bóg to od dawna nie to samo"
KK to kasa,obłuda,wyzysk,polityka i setki krzywd wyrządzonych ludziom od zarania dziejów.
W necie opisanych konkretnych przykładów jest zatrzęsienie.
Długi ale przerażający opis faktów jest w tym artykule.
http://katerina.nowyekran.pl/post/67240 ... -wymyslone
Ostatnio edytowano niedziela, 26 sie 2012, 07:57 przez Pyramide, łącznie edytowano 1 raz
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez Mel » niedziela, 26 sie 2012, 10:03

Każdy ma takiego guru, jakiego sobie wybierze. Każdy wybiera wiarygodne, według siebie, źródła informacji. Macie prawo mówić, co chcecie.

Ja wierzę Kościołowi katolickiemu, bo żyjąc dość długo, znam z własnego doświadczenia owoce jego działalności, znam osobiście jego przedstawicieli, wielu wspaniałych księży w Polsce, w innych krajach-także misjonarzy, znam osobiście na przykład działalność zakonu matki Teresy z Kalkuty. Znam księży, którzy za mówienie prawdy byli prześladowani, siedzieli w więzieniach.
W każdej dziedzinie życia mogę przywoływać wspaniałych ludzi Kościoła czyniących dobro.
Powtarzam: znam to z własnego życia, nie z opowieści.

Grzech jest w świecie, wszyscy grzeszymy, ale to nie grzech wygra.
Szukajmy dobra, róbmy coś dobrego dla innych we własnym życiu, ludzie wierzący w Boga niech się modlą za tych co dają się uwieść złu.

A wy, chcecie wszystkich przekonać jakim potworem jest Kościół. Taka postawa zaszkodzi nie Kościołowi, a wam: Pyramide, 10RONNIE10 i inni piszący w ten sposób.
To nieuchronne, każdy z nas przekona się gdzie była prawda, lepiej żeby to było w tym życiu.

Właśnie wróciłem z pożegnania Ikony Matki Bożej Częstochowskiej peregrynującej od Władywostoku do Portugalii w obronie życia. Jest to inicjatywa ludzi świeckich w Kościele, którą zaaprobowali biskupi (także prawosławni) i ją poparli. Od wczoraj, przez dzień, całą noc i dzisiejszy poranek bardzo wielu mieszkańców naszego miasta dawało wyraz swego przywiązania do nauczania Kościoła. Razem ze swymi księżmi prosili o nawrócenie świata, ot by życie nie było niszczone. Teraz Ikona jest już w Czechach.

Uwierzcie Kościołowi, uwierzcie w Kościół. Życie oparte na trwałych fundamentach staje się łatwiejsze, spokojniejsze, dające jasną perspektywę. Mówię to z własnego doświadczenia, przeciętnego świeckiego członka Kościoła.
Avatar użytkownika
Mel
użytkownik
 
Posty: 209
Na forum od: 22 mar 2007, 18:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Mel » niedziela, 26 sie 2012, 10:15

Del_Rey napisał(a):...piszesz, że jeśli ktoś nie spełnia wymagań narzuconych przez KK nie może być jego członkiem. To dlaczego ludziom nie daje się wyboru,czy chcą do niego należeć?

Każdy może wyrzec się Kościoła, bo człowiek ma wolną wolę. Trudno jednak wymagać od Kościoła katolickiego by przyjmował narzucane mu z zewnątrz sposoby przyjęcia do wiadomości tego czynu.
A wielu chce ingerować i narzucać Kościołowi jak ma się zachować w takiej sytuacji, niby na jakiej podstawie? Tu widać manipulację umysłami ludzi przez wrogów Kościoła, to oczywiście moje zdanie.
Avatar użytkownika
Mel
użytkownik
 
Posty: 209
Na forum od: 22 mar 2007, 18:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez 10RONNIE10 » niedziela, 26 sie 2012, 10:50

Ale weź Mi wytłumacz (tylko nie pisze sloganami jak wyżej) po co mamy wierzyć w kościół ?
Mam wierzyć w Boga a nie w instytucje. Zwłaszcza taką która przez wieki pokazała jak potrafi mordować/ciemiężyć "w imię wiary i lepszego jutra" To jest nauczanie Chrystusa ? Całe zgromadzone bogactwo materialne kiedy na około głód i bieda to też nauczanie Chrystusa ? Tak kazał ? Coś tu nie pasuje nie uważasz ?
Gdyby było tak że księża nie jeżdżą Mercedesami, nie są obwieszeni drogimi materiałami i łańcuchami, Gdyby kościoły były tylko do modlitwy a nie wystawianie ogromnych i drogich budowli za pieniądze wiernych to moze by to wyglądało inaczej.
Gdyby księża żyli skromnie zarabiali tyle co przeciętni ludzie i dalej robili to z pasją wtedy obraz kościoła mógłby wyglądać inaczej, ale w 90% tak nie jest.
Ja nie przeczę że są dobrzy i prawdziwi księżą z powołania ale nikną oni w tłoku tych złych.
Pewnie Ojciec T. też jest dobry tak ?

Na koniec taki przykład:
Kościół Ewangelicki.
Widziałes pastorów obnoszących się z bogactwem ?
Podjeżdżających Mercedesem pod sejm ?
Kościoły które aż kipią od przepychu i kasy ?
NIE.
Ostatnio edytowano niedziela, 26 sie 2012, 10:52 przez 10RONNIE10, łącznie edytowano 1 raz
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez Pyramide » niedziela, 26 sie 2012, 10:54

@Mel to nie jest w moim przypadku atak na kościół czy wiarę ale trzeźwe spojrzenie na to co robi kościół i jego niby przedstawiciele na ziemi.Trochę za dużo różnych niecnych przypadków ujawnianych dzięki wolnym mediom a także zdecydowanie innej świadomości człowieka.
Kilkadziesiąt lat temu /ok 20-25/ w dokumentach procesowych organów ścigania było pytanie oprócz podstawowych danych osób o wyznanie.Ciekawe były wtedy statystyki osób popełniających przestępstwa zwł. te najcięższe.Jak myślisz kto tam wiódł prym i komu zależało żeby to zlikwidować?
A to ci się podoba?
Ornat smoleński "1940 Katyń, 2010 Smoleńsk".
Wolała bym aby kościół zajął się minimalnym docieraniem,wychowywaniem młodzieży,wpływaniem na nich ale prawdą jak to miało miejsce kiedyś.Co mile wspominam ze swojej szkoły średniej.Wtedy nie kombinowało się jak zwiać z religii a czekało się na księdza po lekcjach. Wciskanie religii między matematykę a fizykę nic nie daje oprócz kasy z naszych
podatków dla księży.
Z pełnym szacunkiem do peregrynacji obrazu MB Cz ale to już nie wystarcza zwł. dla młodych i ludzi o trochę ukształtowanej świadomości.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez 10RONNIE10 » niedziela, 26 sie 2012, 11:24

ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości