Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Zdelegalizować PiS

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez Ryszard O. » środa, 20 kwi 2011, 11:42

Czy jesteś za delegalizacją PiS-u?
niezależny, obiektywny
Ryszard O.
użytkownik
 
Posty: 297
Na forum od: 18 lut 2011, 17:26

Postprzez GP » środa, 20 kwi 2011, 14:38

Ja jestem za delegalizacją wszystkich obecnych ugrupowań politycznych, usunięciem wszystkich obecnych polityków (nie tylko tych z pierwszych stron gazet), po prostu totalną czystką.

Następnym krokiem, jaki bym widział, to wybranie nowych polityków, który pracowaliby za stawki nie większe, niż 1800zł netto miesięcznie, niezależnie od tego, czy to radny, czy prezydent. Może wtedy byłaby większa szansa, że na stołkach będą ludzie z powołaniem, a nie...... (i tutaj pozostawiam pole, w którym każdy sobie może wpisać co zechce)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez staszeks » środa, 20 kwi 2011, 15:44

GP napisał(a):Ja jestem za delegalizacją wszystkich obecnych ugrupowań politycznych, usunięciem wszystkich obecnych polityków (nie tylko tych z pierwszych stron gazet), po prostu totalną czystką.

Następnym krokiem, jaki bym widział, to wybranie nowych polityków, który pracowaliby za stawki nie większe, niż 1800zł netto miesięcznie, niezależnie od tego, czy to radny, czy prezydent. Może wtedy byłaby większa szansa, że na stołkach będą ludzie z powołaniem, a nie...... (i tutaj pozostawiam pole, w którym każdy sobie może wpisać co zechce)

Wszytsko to bardzo ładne, tylko Tusk musiałby zdelegalizować Tuska a Kaczyński Kaczyńskiego.
Gdyby PIS na wyborach dostał 0% głosów to sam by się "zdelegalizował"
jak już kilka partii to zrobiła (pamięta ktoś n.p. PPPP?)
Ja tam bym sobie życzył aby w czasie wyborów dawano jeszcze raz kartki
z poprzednich wyborów.
Dalej, aby poseł który przy takiej weryfikacji zdobędzie mniejsze
(tu nawet można dać zastrzeżenie znacznie) poparcie niż to z jakim został
wybrany ponosi KONKRETNE konsekwencje (co najmniej zwrot diet poselskich,
nakładów na biuro i w ogóle zwrot wszystkich kosztów poniesionych przez państwo
czyli obywateli na funkcjonowanie tego pana jak posła łącznie z wycofaniem składek z ZUS i zwrotem poniesionych w międzyczasie kosztów leczenia).
Ostatnio edytowano środa, 20 kwi 2011, 15:47 przez staszeks, łącznie edytowano 1 raz
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Ryszard O. » czwartek, 21 kwi 2011, 14:17

Art. 13. Konstytucji

Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

Jw. podstawa prawna delegalizacji.
niezależny, obiektywny
Ryszard O.
użytkownik
 
Posty: 297
Na forum od: 18 lut 2011, 17:26

Postprzez pb95 » czwartek, 21 kwi 2011, 21:35

No to PO też się kwalifikuje i każda inna partia która jest w sejmie.
pb95
użytkownik
 
Posty: 378
Na forum od: 11 maja 2010, 22:07


Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości