Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Buzia Kluzik

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez Benon » poniedziałek, 13 cze 2011, 17:39

11 czerwca 2011 roku na konwencji PO w Gdańsku Joanna Kluzik-Rostkowska ogłosiła publicznie swoje poparcie dla Platformy Obywatelskiej. [1]

Tymczasem dwa miesiące wcześniej na konwencji PJN w Lublinie Kluzik-Rostkowska mówiła, że przewodniczący Platformy i obecny premier Donald Tusk „jest premierem ciepłej wody w kranie i niczego więcej. Ciepłej wody w kranie i powolnych kroków, które w istocie są dreptaniem w miejscu”. [2]

Czy przez te dwa miesiące dzielące konwencje obu partii Joanna Kluzik-Rostkowska zmieniła zdanie o Donaldzie Tusku i Platformie, czy może skusiła się na miskę – by nie powiedzieć koryto – politycznych konfitur w postaci pierwszego miejsca na liście wyborczej PO w Rybniku? [3]

Buzia Kluzik

Trudno zaprzeczyć – cholewę z buzi
Zrobiła poseł Joanna Kluzik.
Benon
użytkownik
 
Posty: 103
Na forum od: 6 lut 2009, 20:22

Postprzez SP&C » poniedziałek, 13 cze 2011, 19:08

Mnie to już przestało oburzać, wszak polityka to biznes. A w biznesie pracujesz np. w firmie X, przechodzisz do firmy Y, bo lepsza kasa, lepsze warunki, bliżej domu etc. Jest to norma. Złamała jednak zasadę, która obowiązuje zawsze i wszędzie, nie mówi się źle o byłym pracodawcy. Mam nadzieję, że to ją zgubi.

A tak na marginesie, prostytucja to ponoć najstarszy zawód świata :)
Ostatnio edytowano poniedziałek, 13 cze 2011, 19:08 przez SP&C, łącznie edytowano 1 raz
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez tren_d » poniedziałek, 13 cze 2011, 22:10

hahaha gadanie gadaniem a później połowa bielszczan z uśmiechem na twarzy pójdzie do urn i zagłosuje na PO bo im się podoba że w centrach handlowych płacą za wszystko wiele więcej niż kilka lat temu!!!!! Hahahaha! Bo im się podoba że ludzie po studiach nie mogą
znaleść godnej ich wykształcenia pracy!!!!! A i często nie mogą znaleść żadnej pracy!!!!
Kolejki do specjalistów!!!!!!! Deficyt państwa!!!!!! Bezrobocie!!!!!!!! Inflacja!!!! Szybkie koleje!!!Itd itd..........
LUDZIE KIEDY WY SIĘ W KOŃCU OBUDZICIE I PRZEJRZYCIE NA OCZY!!!!!!!!!!!
Ostatnio edytowano poniedziałek, 13 cze 2011, 22:16 przez tren_d, łącznie edytowano 1 raz
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 13 cze 2011, 22:29

tren_d napisał(a):hahaha gadanie gadaniem a później połowa bielszczan z uśmiechem na twarzy pójdzie do urn i zagłosuje na PO bo im się podoba że w centrach handlowych płacą za wszystko wiele więcej niż kilka lat temu!!!!! Hahahaha! Bo im się podoba że ludzie po studiach nie mogą
znaleść godnej ich wykształcenia pracy!!!!! A i często nie mogą znaleść żadnej pracy!!!!
Kolejki do specjalistów!!!!!!! Deficyt państwa!!!!!! Bezrobocie!!!!!!!! Inflacja!!!! Szybkie koleje!!!Itd itd..........
LUDZIE KIEDY WY SIĘ W KOŃCU OBUDZICIE I PRZEJRZYCIE NA OCZY!!!!!!!!!!!

Proponuję Ci, wyjedź.Ci, ktorzy najwiecej krzyczą, albo dorwali sie do żłoba, albo wyjechali.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez zuo » poniedziałek, 13 cze 2011, 23:03

tren_d napisał(a):hahaha gadanie gadaniem a później połowa bielszczan z uśmiechem na twarzy pójdzie do urn i zagłosuje na PO bo im się podoba że w centrach handlowych płacą za wszystko wiele więcej niż kilka lat temu!!!!! Hahahaha! Bo im się podoba że ludzie po studiach nie mogą
znaleść godnej ich wykształcenia pracy!!!!! A i często nie mogą znaleść żadnej pracy!!!!
Kolejki do specjalistów!!!!!!! Deficyt państwa!!!!!! Bezrobocie!!!!!!!! Inflacja!!!! Szybkie koleje!!!Itd itd..........
LUDZIE KIEDY WY SIĘ W KOŃCU OBUDZICIE I PRZEJRZYCIE NA OCZY!!!!!!!!!!!

Hmm, mi sie tam coraz lepiej powodzi. Moze zacznij coś ze sobą robić zamiast klepać na forum?
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez tren_d » poniedziałek, 13 cze 2011, 23:06

zuo napisał(a):
tren_d napisał(a):hahaha gadanie gadaniem a później połowa bielszczan z uśmiechem na twarzy pójdzie do urn i zagłosuje na PO bo im się podoba że w centrach handlowych płacą za wszystko wiele więcej niż kilka lat temu!!!!! Hahahaha! Bo im się podoba że ludzie po studiach nie mogą
znaleść godnej ich wykształcenia pracy!!!!! A i często nie mogą znaleść żadnej pracy!!!!
Kolejki do specjalistów!!!!!!! Deficyt państwa!!!!!! Bezrobocie!!!!!!!! Inflacja!!!! Szybkie koleje!!!Itd itd..........
LUDZIE KIEDY WY SIĘ W KOŃCU OBUDZICIE I PRZEJRZYCIE NA OCZY!!!!!!!!!!!

Hmm, mi sie tam coraz lepiej powodzi. Moze zacznij coś ze sobą robić zamiast klepać na forum?

to nie znaczy że jeśli powodzi mi się nienajgorzej to nie mam prawa pisać o tym jak jest.
W końcu każdy żyje wokół ludzi i wielu nie powodzi się dobrze. Więc proszę nie odwracać w sposób obłudny kota ogonem. Rozumiem że boli was że głosowaliście na PO a widzicie jak jest. No chyba że dla niektórych z was miernikiem tego jak jest i czy wybór w głosowaniu był trafny jest wyłącznie czubek własnego nosa. To by już zakrawało na egocentryzm.

"Moze zacznij coś ze sobą robić zamiast klepać na forum?" - możesz sprawdzić czy mam jakieś posty w ciągu tygodnia między 8 a 17.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 13 cze 2011, 23:14 przez tren_d, łącznie edytowano 1 raz
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez zuo » poniedziałek, 13 cze 2011, 23:13

tren_d napisał(a):dzięki, mi też dzięki Bogu powodzi się nawet nieźle, na pracę nie narzekam.
Ale to nie znaczy że jeśli powodzi mi się nienajgorzej to nie mam prawa pisać o tym jak jest.
W końcu każdy żyje wokół ludzi i wielu nie powodzi się dobrze. Więc prosze nie odwracać w sposób obłudny kota ogonem.

Obłudny? Ja? Myslisz ze gdyby zamiast PO przy władzy byla jakakolwiek inna partia to COKOLWIEK by to zmieniło? Wybacz, demokracja w tym kraju wciaz jest gówno warta a każde kolejne wybory odbywaja sie na zasadzie wyboru mniejszego zła. I tak długo jak zidiociali obywatele tego panstwa bedą łasi na wyborczą kiełbasę, tak długo nic sie nie zmieni. Niestety nie mam zadnego wpływu na NICH, zatem drogą eliminacji robię coś ze SOBĄ. Czego i Tobie i innym życzę.

Skoro dopisałeś:
tren_d napisał(a):Rozumiem że boli was że głosowaliście na PO a widzicie jak jest. No chyba że dla niektórych z was miernikiem tego jak jest i czy wybór w głosowaniu był trafny jest wyłącznie czubek własnego nosa. To by już zakrawało na egocentryzm.

Nic mnie nie boli mimo że głosowałem na PO, za to cholernie by mnie bolało gdyby to PIS był przy władzy. W nastepnych wyborach niestety prawdopodobnie po raz kolejny zagłosuje tak żeby oszołomy nie dobrały się do władzy. W sumie to boli mnie to że nie mam na kogo głosować.

Skoro jeszcze dopisałeś coś o 8-17. Czy ja Ci zarzucam ze nie pracujesz? Ja mowie zebys w siebie inwestował. Pieniądze wydane na siebie to jedyna sensowna rzecz.
Ja teraz pracuje od 8-16. Wracam do domu, ucze sie i czas na pierdoły mam dopiero teraz. Co z tego bede miał? Troszke wiecej kasy i duzo wiecej satysfakcji.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 13 cze 2011, 23:20 przez zuo, łącznie edytowano 1 raz
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez Benon » czwartek, 16 cze 2011, 20:28

Kluzik spłukana?

Szukając przyczyn radykalnej zmiany opinii posłanki Joanny Kluzik-Rostkowskiej na temat Platformy Obywatelskiej zajrzałem do dostępnych w internecie jej oświadczeń majątkowych. Analiza tych dokumentów nasunęła mi pewne przypuszczenia. [1]

Według stanu na dzień 31 grudnia 2009 roku Joanna Kluzik-Rostkowska posiadała 50 tys. zł oszczędności w gotówce i 142 tys. zł ulokowane w obligacjach Skarbu Państwa. 31 grudnia 2010 roku posłanka zadeklarowała już tylko 12 tys. złotych zasobów pieniężnych. Zapewne dla wielu posiadanie 12 tys. złotych oszczędności byłoby powodem do zadowolenia. Trudno jednak podejrzewać by taki stan kiesy satysfakcjonował osobę, która wraz z rodziną zasmakowała w życiu na poziomie wyższej klasy średniej. Trzeba w tym miejscu przypomnieć, że pani Joanna wychowuje troje dzieci, a lekcje języków obcych, karnety na basen, aparaty korekcyjne, markowe ubrania i inne dobra, jakie troskliwy rodzic z lepszego towarzystwa powinien zapewnić swoim pociechom, sporo kosztują.

Ważnym elementem kształtującym jakość życia rodziny jest miejsce zamieszkania. Państwo Rostkowscy, od czasów kiedy pani Joanna nie była jeszcze posłanką, są właścicielami domu o powierzchni 110 m kw. na warszawskim osiedlu Viking II. Ponadto w 2010 roku małżeństwo Rostkowskich nabyło 2/3 domu o powierzchni około 160 m kw. i działki o powierzchni 1365 m kw. Pozostała 1/3 nieruchomości należy do teściów Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Posłanka podała w oświadczeniu, że wartość części domu i działki należącej do niej i męża wynosi około 253 tys. zł. Można wnioskować, iż to właśnie zakup działki z domem był przyczyną, że stan oszczędności posłanki Kluizik-Rostkowskiej zmalał pod koniec 2010 roku do wspomnianych 12 tys. zł. Zapewne pani posłanka będzie chciała – jeżeli już tego nie robi – odświeżyć nabyty dom i przystosować go do potrzeb swojej rodziny, a takie działania wymagają pieniędzy. Wysokość brutto uposażenia poselskiego Joanny Kluzik-Rostkowskiej wynosiła w 2010 roku 11 072,55 zł miesięcznie. Sondaże wskazują na nikłe możliwości wejścia do Sejmu z listy PJN w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Natomiast Platforma Obywatelska jest liderem rankingów.

Zatem Joannie Kluzik-Rostkowskiej opłaca się start w najbliższych wyborach parlamentarnych z dobrego miejsca na liście PO, jeżeli chce utrzymać swoje poselskie dochody, pozwalające na podreperowanie domowego budżetu i utrzymanie wysokiego poziomu życia.

Wszystko wskazuje na to, że jesienią 2011 roku wyborcy zostaną zapytani, czy zgodzą się na przelew pieniędzy ze swoich podatków do pustawej kieszeni Joanny Kluzik-Rostkowskiej.
Benon
użytkownik
 
Posty: 103
Na forum od: 6 lut 2009, 20:22


Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

cron