Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kto wygra wybory - sondaż ogólnopolski

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez zuo » środa, 17 sie 2011, 09:52

staszeks napisał(a):
10RONNIE10 napisał(a):Ja mam inne dane :)
http://www.pppi.pl/wybory-parlamentarne-2011.html

i znowu w ankiecie brak podstawowych możliwości odpowiedzi:
-nie pójdę
-oddam nieważny

Moze dlatego ze ankieta dotyczy: "W wyborach do parlamentu 2011 zagłosuje na:" a nie 'Co zrobie w dniu wyborów'
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez staszeks » środa, 17 sie 2011, 10:29

Czyli taka anjieta w sumie mówi bardzo niewiele, a raczej zamiata pod dywan
najbardziej niewygodne sprawy.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Piotrek » czwartek, 18 sie 2011, 08:11

Już teraz mogę powiedzieć kto wygra wybory do Senatu na Podkarpaciu i zgarnie cztery a może nawet wszystkie pięć mandatów. Oczywiście PiS. A czemu piszę o tym znanym i normalnym fakcie. Dlatego, że ciekawostką jest, iż głównym kandydatem w Rzeszowie jest Grzegorz Bierecki, urodzony w Gdyni, mieszkający w Trójmieście, prezes Krajowej SKOK. Ciekawe czemu nie kandyduje w Trójmieście? bo mógłby nie dostać się do Senatu? I tu wracamy do tematu głosowania, partia każe to zagłosujemy na kogoś kto jest dla nas zupełnie obcym człowiekiem, i znowu interes partii a nie Polski wygrywa. Proponuję tutaj opisywać takie kwiatki niezależnie od partii, bo każda z nich Polskę traktuje jak własny folwark a nie ojczyznę wszystkich Polaków. pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez Pyramide » piątek, 19 sie 2011, 06:57

Wybory 2011. Sondaż: PSL ledwo przekroczy próg, PiS i PO bezkonkurencyjne
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... __PiS.html
Im więcej oszołomów jak .... i inni tym wynik PO i SLD lepszy.
Widzę koalicję PO SLD i 4 lata spokoju na arenie międzynarodowej i w miarę stabilizację ekonomiczną w kraju.Nie wierzę aby taka koalicja świadomie utrudniała życie polakom / w szerokim znaczeniu/. Nie wierzę w nic co obiecuje PiS zwłaszcza jak to mówi ktoś w okularach czy zwraca się słowami bracia.... albo jak my będziemy rzadzili to ...bleble ble
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez 10RONNIE10 » piątek, 19 sie 2011, 12:18

A ja do cholery nie chce paliwa za 7 zł !
A PO mi to na bank zapewni !

Niech mi matoł Tusk zapewni pensje 7 tysięcy albo lepiej wtedy na niego zagłosuje !
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez Pyramide » piątek, 19 sie 2011, 13:15

A gdzie masz paliwo po 7 zł? w spotach chyba.Dzisiaj ON 5,09zł z tendencją spadającą.A jakie ty masz wykształcenie i co chciałbyś robić żeby mieć 7 tys. Co PiS ci to da? zobaczysz jak będziesz cicho siedział. A jak napiszesz matoł JK to masz wizytę pewną o 5 czy 6 rano.Zejdź trochę na podłogę /klepisko/. Żeby mieć 7 tys trzeba z siebie dużo dać,coś umieć a na takiego mi /sorry/ nie "wyglądasz".
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez 10RONNIE10 » piątek, 19 sie 2011, 20:13

Hmm potrafisz czytać przyjacielu ?
Czy ja wychwalam Jarusia i PiSiorki ? NIE !
TAKA SAMA BANDA JAK I PO !
Paliwa nie mam za 7 zł ... jeszcze ale to nie spoty PiSu tym straszą !

Wykształcenie mam wyższe jeżeli cie to interesuje, A co bym chciał robić za 7 tyś ? Hmmm no kur... mać 7 tyś .... Państwo w środku europy, podobno dobrze rozwijające się... no to kur ... mam wysokie te wymagania ... Jak skur ....
Ehhh jaki Ja głupi ....
Głosuj sobie na PO i gnój się dalej za 1500 zł !
Bo jak dla mnie wypłata za miesiac pracy np 1300 zł to jak by komuś dać nie tylko w morde, ale z buta w potylice !
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez rev » sobota, 20 sie 2011, 12:17

Już się zaczęło...proszę nie mówić, że wszędzie widzę spisek... Ale za nim o tym, to teraz o czym innym.
Jako obywatel, który ma zamiar iść do wyborów z czystym sumieniem i jakąś tam "wiedzą", postanowiłem poczytać programy wyborcze...
1. Na stronie PO programu nie znalazłem --- za to znalazłem, tzn. rzucił się w oczy odnośnik pt"zaprojektuj t-shirt" ... Może ktoś zna program PO ?
2. Na stronie PIS jest rozprawka w pdf na kilkanaście stron --- wygląda jak projekt który robi się na studiach --- sorry za długie nie będe czytał.
3. Na stronie SLD --- programu też nie widzę, tylko odnośniki do filmików, w których o programie się mówi.
4. Na stronie PSL nie byłem, ale Panie Waldku Pan się nie boi.
5. Odwiedziłem Nową prawicę, gdzie jest zakładka i w kilku punktach było napisane co i jak. Ot i o to chodzi jest program jasny i czytelny.

Tak więc biorąc te komercyjne partie wychodzi na to, że jak jest spot, to programu nie trzeba wcale.

A co do spisków.
Jest art na onet pt" Sondaż: PO traci. Małe partie wejdą do Sejmu?"
http://wybory.onet.pl/parlamentarne-201 ... lnosc.html

Jakiś czas temu "inne ugrupowania" miały ponad 50% a POiPIS miały gdzieś ok10%. Po jakiś 15min. odświeżyłem i widzę że inne ugrupowania już 15% a POiPIC mniej więcej po 30%. Nie wierzę, że w ciągu 15min ludzie tylko oddali głosy na te dwie partie. Moderatorzy widząc co się dzieje w sondażu byli widocznie zmuszeni zaingerować. Co by opinii nie burzyć. A kolejna manipulacja to oczywiście te "inne ugrupowania" - że niby co nie mają nazwy?
żenada, to już jest nudne, to faworyzowanie innych a unikanie jeszcze innych.
rev
użytkownik
 
Posty: 250
Na forum od: 12 sie 2008, 08:43

Postprzez 10RONNIE10 » sobota, 20 sie 2011, 12:49

No włąsnie też mi się to w oczy rzuciło PO, PSL, PIS, SLD, PJN i .... "inne ugrupowania"
Ale przecież PJN to też jest małe ugrupowanie ... ktoś kogoś faworyzuje ?
Wkurwia mnie to i tyle !
Ostatnio edytowano sobota, 20 sie 2011, 12:49 przez 10RONNIE10, łącznie edytowano 1 raz
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez Mel » sobota, 20 sie 2011, 15:37

Myślę, że do likwidacji ordynacji wyborczej proporcjonalnej, takiej jaką nam zafundowano, i docelowo doprowadzenia do wprowadzenia np. okręgów jednomandatowych, trzeba dużej liczby głosów nieważnych.
Jeśli byłoby dużo głosów nieważnych, to głos społeczeństwa stałby się wreszcie zauważalny.
To, na początek byłoby dobre.
Avatar użytkownika
Mel
użytkownik
 
Posty: 209
Na forum od: 22 mar 2007, 18:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez rev » wtorek, 23 sie 2011, 19:18

Wyjaśnisz mi bardziej łopatologicznie co ma jedno do drugiego? :)
Straszne parcie na nieważne głosy panuje, nie lepiej posiedzieć przed TV, niż iść oddać nieważny głos? Niska frekwencja nie zadziała podobnie?
rev
użytkownik
 
Posty: 250
Na forum od: 12 sie 2008, 08:43

Postprzez Piotrek » środa, 24 sie 2011, 06:14

Ostatnie wiadomości z list wyborczych: Bender wycofany z list PiS-u jednak opluwanie szefa czasami nie opłaci się, ciekawe co resztą ślepej i głuchej bandy czworga odwiedzającej Kobylańskiego?, ale za to w nagrodę za oddanie i zasługi dla spraw PiS-u w służbie państwowej pojawiają się byli agenci CBA wraz ich szefem. Jakoś nie wyobrażam sobie agenta Tomka na ławie sejmowej. To będzie żenujące, ciekawe kto nie będzie się wstydził siedzieć koło niego? pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez 10RONNIE10 » środa, 24 sie 2011, 22:59

Ja nadal czekam na WIARYGODNE sondaże .... OBOP i reszta to aparatczyki nie wierze w te sondaże i tyle.
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez Pyramide » czwartek, 25 sie 2011, 17:00

Niektóre wypowiedzi prezesa, jak ostatnia o potrzebie likwidacji postpeerelowskich rzekomo sądów, w 20 lat po upadku Polski Ludowej wskazują, że recydywa może być gorsza od pierwszego podejścia. Po stronie tej partii mamy też widoczny brak profesjonalnej kadry gospodarczej, o czym świadczą choćby wypowiedzi sztandaru PiS-owskiej ekonomii posłanki Beaty Szydło. 9 października będziemy wybierali między Polską normalną, rozumianą na zewnątrz, stosownie do swej rangi skuteczną, i Polską pokręconą, z szaleństwami wewnątrz i na zewnątrz - pisze Waldemar Kuczyński w felietonie Wirtualnej Polski.

Decyzja należy do nas
Ostatnio edytowano czwartek, 25 sie 2011, 17:00 przez Pyramide, łącznie edytowano 1 raz
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Poprzednia strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości