Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

UPR/WiP !

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 9 sie 2011, 14:25

miro napisał(a):Odbieracie sobie i waszemu potomstwu wolność, która jest czym więcej niż prawo głosu w wyborach.

To już niestety zostało dawno zrobione. W Polsce tylko kredyty należą do narodu, reszta sprzedana i w obcych rękach.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez jasior » wtorek, 9 sie 2011, 16:18

jasior
użytkownik
 
Posty: 36
Na forum od: 1 lip 2011, 10:07

Postprzez SP&C » wtorek, 9 sie 2011, 18:36

sweeper napisał(a):fanatycy z PiSu którzy będą powoływać komisje do spraw ważnych i mniej ważnych, zbadają katastrofę smoleńską i przedstawią jedyny i słuszny raport, wypowiedzą zimną wojnę Rosji poprzez rezygnację zakupów gazu i zablokowanie exportu, wypowiedzą układ z Schengen i wprowadzą obowiązkowy podatek od krzyża i postawią pomnik śp. Lecha i Marii Kaczyńskich w każdym mieście, założą podsłuch każdemu kto będzie miał odmienne zdanie i będą inwigilować opozycję

o to przyszłość jaka nas czeka z PiS
do tego można jeszcze dodać ważną rolę Antoniego Macierewicza który będzie pełnił np. rolę ministra obrony narodowej (fachowca ze wszech miar dzierżącego order prawdy i nadziei) oraz Zbigniewa Ziobry jako ministra sprawiedliwości (który na studiach pod***dalał kolegów bo taki był lubiany)

Trochę się zapędziłeś, właśnie w trakcie rządów Tuska i spółki, mamy najwięcej podsłuchów i inwigilacji w historii (i w Europie). Więcej, niż za rządów PiS. Ale co Cię to może obchodzić, skoro za Ciebie "myślą" tefałny i wyborcze. Wirus peowskiej indoktrynacji kwitnie...


Pan Kazimierz napisał(a):
miro napisał(a):Odbieracie sobie i waszemu potomstwu wolność, która jest czym więcej niż prawo głosu w wyborach.

To już niestety zostało dawno zrobione. W Polsce tylko kredyty należą do narodu, reszta sprzedana i w obcych rękach.

Mistrzowsko powiedziane, ale jeszcze jest nadzieja ;)
Ostatnio edytowano wtorek, 9 sie 2011, 18:38 przez SP&C, łącznie edytowano 1 raz
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez Piotrek » wtorek, 9 sie 2011, 18:41

miro napisał(a):
Del_Rey napisał(a):Daj alternatywę na kogo głosować i kto zrobi tym krajem porządek.

Jak już wielokrotnie pisałem, nigdy nie namawiam do glosowania na kogokolwiek. Wystarczy oddać swój głos na kogokolwiek innego niż PO, a to może doprowadzić PO o zadbanie o swój elektorat.
Oddając głos na PO godzisz się na obrabowanie siebie z emerytury, najwyższe podatki w historii, najwyższą inflacje od 10 lat, bezrobocie, astronomiczne ceny, bezprawie, korupcję, malwersacje, bałagan na drogach i kolei, dziadowską służbę zdrowia, fale dziwnych samobójstw, największą inwigilacje ludności w Europie, teczki na każdego ucznia, cenzurę internetu, największe zadłużenie w historii bez publicznego rozliczenia, oddawanie spraw narodowych w obce ręce, ułaskawianie byłych komunistycznych oprawców. PO również nosi się z zamiarem zalegalizowania małżeństw homoseksualnych.
Totalitaryzm polega na zniszczeniu opozycji i do tego sami zmierzacie. Bez opozycji niema szans na zdrową demokrację.
Odbieracie sobie i waszemu potomstwu wolność, która jest czym więcej niż prawo głosu w wyborach.

Tak jak bym czytał o USA, oczywiście trzeba jeszcze dodać kilkaset pozycji, ale główne cechy systemu politycznego USA zostały wymienione całkiem prawidłowo, ale my Kolego żyjemy w Polsce, nie w Twojej ojczyźnie. pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez Piotrek » wtorek, 9 sie 2011, 18:53

W dalszym ciągu, zastanawiam się nad znaczącym milczeniem co do postaci Antoniego M., wielbiciele prezesa starają się pominąć tą tak ważną postać w obozie PiS-u. Proszę SP&C, Miro i niewielu innych o takich samych poglądach o wypowiedź na temat tego specjalisty od wszystkiego i idola prezesa, chcielibyśmy podyskutować na temat tej postaci tak wspaniale uwiarygodniającej wszystkie działania PiS-u, dlaczego unikacie tematu dotyczącego tego geniusza głupoty, to może być ciekawe a jednocześnie przyczyni popularności, tylko jakiej ?jedynej prawomyślnej partii. Zachowujecie się jakby Antoni M. był smierdzącym gównem na środku drogi, trochę szacunku dla tego człowieka, my tu staramy się przypominać jego piękną postać, a Wy traktujecie go jak smrodliwe powietrze. pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez sweeper » wtorek, 9 sie 2011, 19:18

SP&C napisał(a):Trochę się zapędziłeś, właśnie w trakcie rządów Tuska i spółki, mamy najwięcej podsłuchów i inwigilacji

tego nie wiem, ale wiem co się działo za rządów PiS i jak wyglądała np współpraca z administracją państwową - nie można było nawet przez telefon porozmawiać bo bali się inwigilacji i podsłuchów
rozmowy na temat planów rozwoju czy inwestycji odbywały niemal w jakieś konspiracji - nie w budynku, nie przez telefon, żadnych maili, żadnych suwenirów

i może uznałbym to za bajki i rzeczy niemożliwe w dzisiejszej Polsce, ale doświadczyłem tego na własnej skórze
żeby dyrektor placówki państwowej bał się przyjąć wino jako podziękowanie za rok współpracy - tego nie doświadczyłem za żadnych innych rządów
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez SP&C » wtorek, 9 sie 2011, 19:39

sweeper napisał(a):
SP&C napisał(a):Trochę się zapędziłeś, właśnie w trakcie rządów Tuska i spółki, mamy najwięcej podsłuchów i inwigilacji

tego nie wiem, ale wiem co się działo za rządów PiS i jak wyglądała np współpraca z administracją państwową - nie można było nawet przez telefon porozmawiać bo bali się inwigilacji i podsłuchów
rozmowy na temat planów rozwoju czy inwestycji odbywały niemal w jakieś konspiracji - nie w budynku, nie przez telefon, żadnych maili, żadnych suwenirów

i może uznałbym to za bajki i rzeczy niemożliwe w dzisiejszej Polsce, ale doświadczyłem tego na własnej skórze
żeby dyrektor placówki państwowej bał się przyjąć wino jako podziękowanie za rok współpracy - tego nie doświadczyłem za żadnych innych rządów

Jak nie wiesz, to zechcij się k***a dowiedzieć,sam pomyśl, poczytaj, a nie udawaj, że jest pięknie i kolorowo.

I chwała temu dyrektorowi, że się bał, bo to zasrany jego obowiązek, aby być dla ludzi, zwykłych obywateli, a przez takich jak Ty, tu winko, tu kawka,ciasteczko, tu 500zł jako podziękowanie za współpracę, mamy bylejakość, żadnych norm, na każdym kroku kolesiostwo. Mam nadzieję, że dotarło.
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez Del_Rey » wtorek, 9 sie 2011, 19:53

SP&C napisał(a):I chwała temu dyrektorowi, że się bał, bo to zasrany jego obowiązek, aby być dla ludzi, zwykłych obywateli, a przez takich jak Ty, tu winko, tu kawka,ciasteczko, tu 500zł jako podziękowanie za współpracę, mamy bylejakość, żadnych norm, na każdym kroku kolesiostwo. Mam nadzieję, że dotarło.

Chyba nie zrozumiałeś sedna, ktore sweeper chciał przekazać.
Podziękowanie za współpracę, rozumiesz?
Ja, zwalniając się z roboty też dyrektorowi dałem porządną flachę w podziękowaniu za współpracę, mimo, że różnie było.
Czasem warto pozostawić po sobie dobre wrażenie choćby dla samej satysfakcji.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez sweeper » wtorek, 9 sie 2011, 19:58

SP&C napisał(a):Jak nie wiesz, to zechcij się k***a dowiedzieć,sam pomyśl, poczytaj, a nie udawaj, że jest pięknie i kolorowo.

nie twierdzę, że jest pięknie i kolorowo
widzę jednak jak zmieniły się relacje administracja - biznes prywatny
a zmieniły się na plus

SP&C napisał(a):I chwała temu dyrektorowi, że się bał, bo to zasrany jego obowiązek, aby być dla ludzi, zwykłych obywateli, a przez takich jak Ty, tu winko, tu kawka,ciasteczko, tu 500zł jako podziękowanie za współpracę, mamy bylejakość, żadnych norm, na każdym kroku kolesiostwo. Mam nadzieję, że dotarło.

nie rozumiem po co zabierasz głos w tematach o których nie masz pojęcia
biznes nierozerwalnie łączy się z administracją
tak było jest i będzie
a od ludzi zależy czy współpraca polega na wręczaniu/przyjmowaniu kopert czy wzajemnym wsparciu
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez tomi308 » wtorek, 9 sie 2011, 20:01

SP&C napisał(a):
sweeper napisał(a):
SP&C napisał(a):Trochę się zapędziłeś, właśnie w trakcie rządów Tuska i spółki, mamy najwięcej podsłuchów i inwigilacji

tego nie wiem, ale wiem co się działo za rządów PiS i jak wyglądała np współpraca z administracją państwową - nie można było nawet przez telefon porozmawiać bo bali się inwigilacji i podsłuchów
rozmowy na temat planów rozwoju czy inwestycji odbywały niemal w jakieś konspiracji - nie w budynku, nie przez telefon, żadnych maili, żadnych suwenirów

i może uznałbym to za bajki i rzeczy niemożliwe w dzisiejszej Polsce, ale doświadczyłem tego na własnej skórze
żeby dyrektor placówki państwowej bał się przyjąć wino jako podziękowanie za rok współpracy - tego nie doświadczyłem za żadnych innych rządów

Jak nie wiesz, to zechcij się k***a dowiedzieć,sam pomyśl, poczytaj, a nie udawaj, że jest pięknie i kolorowo.

I chwała temu dyrektorowi, że się bał, bo to zasrany jego obowiązek, aby być dla ludzi, zwykłych obywateli, a przez takich jak Ty, tu winko, tu kawka,ciasteczko, tu 500zł jako podziękowanie za współpracę, mamy bylejakość, żadnych norm, na każdym kroku kolesiostwo. Mam nadzieję, że dotarło.

Chcesz mi powiedzieć że to wszystko co tu napisałeś funkcjonuje od 4lat?
tomi308
użytkownik
 
Posty: 324
Na forum od: 11 lut 2011, 10:02

Postprzez SP&C » wtorek, 9 sie 2011, 20:21

Del_Rey napisał(a):
SP&C napisał(a):I chwała temu dyrektorowi, że się bał, bo to zasrany jego obowiązek, aby być dla ludzi, zwykłych obywateli, a przez takich jak Ty, tu winko, tu kawka,ciasteczko, tu 500zł jako podziękowanie za współpracę, mamy bylejakość, żadnych norm, na każdym kroku kolesiostwo. Mam nadzieję, że dotarło.

Chyba nie zrozumiałeś sedna, ktore sweeper chciał przekazać.
Podziękowanie za współpracę, rozumiesz?
Ja, zwalniając się z roboty też dyrektorowi dałem porządną flachę w podziękowaniu za współpracę, mimo, że różnie było.
Czasem warto pozostawić po sobie dobre wrażenie choćby dla samej satysfakcji.

Odezwał się adwokat, który wie, co ktoś chciał powiedzieć..

A tak btw, dobre wrażenie pozostawisz po sobie swoją pracą i nienaganną postawą, a nie porządną flachą.
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez SP&C » wtorek, 9 sie 2011, 20:38

sweeper napisał(a):
SP&C napisał(a):Jak nie wiesz, to zechcij się k***a dowiedzieć,sam pomyśl, poczytaj, a nie udawaj, że jest pięknie i kolorowo.

nie twierdzę, że jest pięknie i kolorowo
widzę jednak jak zmieniły się relacje administracja - biznes prywatny
a zmieniły się na plus

W porównaniu do rządów komuny/AWS/SLD/PiS? Nie odpowiadaj, bo wiem, że zmianę dostrzgasz w stosunku do PiSu, a jakże.

sweeper napisał(a):
SP&C napisał(a):I chwała temu dyrektorowi, że się bał, bo to zasrany jego obowiązek, aby być dla ludzi, zwykłych obywateli, a przez takich jak Ty, tu winko, tu kawka,ciasteczko, tu 500zł jako podziękowanie za współpracę, mamy bylejakość, żadnych norm, na każdym kroku kolesiostwo. Mam nadzieję, że dotarło.

nie rozumiem po co zabierasz głos w tematach o których nie masz pojęcia
biznes nierozerwalnie łączy się z administracją
tak było jest i będzie
a od ludzi zależy czy współpraca polega na wręczaniu/przyjmowaniu kopert czy wzajemnym wsparciu

Skąd czerpiesz wiedzę na mój temat? Może jesteś w mylnym błędzie, jak mawiał "klasyk"?
Dzięki(a może przez) ludziom którzy wręczają koperty i inne gadżety, mamy później na szczytach władzy afery, których...nie ma (np.hazardowa), bo skoro Kowalski może dać dobrą flachę, to Miro może dostać np. 30tys. zł. Każdemu według potrzeb i stanowisk.
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez jasior » wtorek, 9 sie 2011, 20:50

SP&C napisał(a):A tak btw, dobre wrażenie pozostawisz po sobie swoją pracą i nienaganną postawą, a nie porządną flachą.

Powiedzmy że miałeś 2 wykonawców :
I popisał się dobrą pracą i nienaganna postawą, podziękował zainkasował zapłatę i uścisną dłoń (prezesa)
II popisał się dobrą pracą i nienaganna postawą, podziękował zainkasował zapłatę i uścisną dłoń (prezesa) a na koniec wręczył upominek za dobrą współpracę

pytanie - kogo zapamiętasz bardziej?

Albo dlaczego na spotkaniach ważnych osobistości (powiedzmy głów państw) wymieniają się podarunkami (np Komorowski między innymi dał Obamie grę którą zrobiło polskie studio) - to też kolesiostwo??
jasior
użytkownik
 
Posty: 36
Na forum od: 1 lip 2011, 10:07

Postprzez sweeper » wtorek, 9 sie 2011, 20:56

SP&C napisał(a):W porównaniu do rządów komuny/AWS/SLD/PiS? Nie odpowiadaj, bo wiem, że zmianę dostrzgasz w stosunku do PiSu, a jakże.

zasadniczo to SLD/PiS/PO
trudno mi oceniać AWS czy komunizm z punktu widzenia relacji państwo - przedsiębiorca

SP&C napisał(a):Skąd czerpiesz wiedzę na mój temat? Może jesteś w mylnym błędzie, jak mawiał "klasyk"?

z twoich postów
oceniasz ludzi nie znając ich lub nie wiedząc o nich niczego
to wystarczająca rekomendacja

SP&C napisał(a):. Każdemu według potrzeb i stanowisk.

to twoje zdanie i nie mam zamiaru Cię przekonywać do tego jak bardzo mylisz się

jasior napisał(a):Albo dlaczego na spotkaniach ważnych osobistości (powiedzmy głów państw) wymieniają się podarunkami (np Komorowski między innymi dał Obamie grę którą zrobiło polskie studio) - to też kolesiostwo??

to jest dość trafne porównanie - wystarczy popatrzeć na wizytę prezydenta w niedzielę
otrzymał obraz, album i jeszcze kilka innych suwenirów
tu chodzi o dobre relacje, anie łapówkarstwo i kolesiostwo
a za rządów PiS niestety nawet na dobre relacje nie można było liczyć bo każdy się bał podsłuchu lub CBA za drzwiami
Ostatnio edytowano wtorek, 9 sie 2011, 20:59 przez sweeper, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez zuo » wtorek, 9 sie 2011, 21:24

sweeper napisał(a):tu chodzi o dobre relacje, anie łapówkarstwo i kolesiostwo
a za rządów PiS niestety nawet na dobre relacje nie można było liczyć bo każdy się bał podsłuchu lub CBA za drzwiami

No bo i czego oczekiwac po rzadzie (i zwolennikach) ktorym dowodzili dwaj wielcy obrazalscy? Niestety, PIS to partia ludzi ubogich, nie tylko materialnie rowniez duchowo. Stara sie grac na najgorszych strunach - zawiść, ksenofobia etc... Co dzisiaj Kaczynski palnał? Ze za kryzys powinni zapłacić bogaci. Nie wiem kto jest wg. Pana Kaczynskiego osoba bogata ale proponuje zeby za takie uogolnienia zabierał sie wtedy gdy sam nauczy sie nie przepłacać na zakupach...
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości