Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Premier Tusk o Akcyzie na paliwo

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez lag » piątek, 12 sie 2011, 22:50

Nie mam nic do tego, żeby litr paliwa kosztował 10zł, ale pod warunkiem, że miesięcznie na rękę będę zarabiał 10 000zł.
Problem w tym, że... ilu jest takich ludzi? ;)
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez 10RONNIE10 » piątek, 12 sie 2011, 23:02

Jakich ?
Takich że 10 zł ok w zamian za 10 tysięcy ? No to Ja jestem za :P

Chyba że pytasz o tych którzy zarabiają 10k :P Tych raczej nie wielu :P

Ale umówmy się ... rząd nie ma pomysłu na gospodarkę i ssie jak niemowlę z najbardziej dostępnego źródła !
Bo przecież TIRy muszą jeździć co się równa tankowanie !

Dam prosty przykłąd jak myśli polski minister finansów (informacje z pierwszej ręki):

Fabryka BEFADO każdy zna, kura która znosi złote jajka ciągle na plusie, przynosi dochody do budżetu (jeszcze jest w rękach skarbu państwa) ale co tam ... pan minister na siłe chce ją sprywatyzować za marne grosze (nie pamiętam teraz ile dokłądnie ale chyba 4 miliony zł) ... no ja się pytam ... tym krajem rządzą Polacy którzy chcą dobrze czy jacyś agenci którzy chcą nas doprowadzić do upadku ?
Bo ja tego nie kumam ...
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez lag » sobota, 13 sie 2011, 00:00

Rak toczy ten kraj... będzie gorzej.
Chodziło o takich co mają 10k na miesiąc :)
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez Kryspin » sobota, 13 sie 2011, 00:03

gunnie napisał(a):
W 2007 roku gdy premier Kaczynski i jego brat byli u wladzy podwyzszono akcyze na benzyne o 25 groszy. Nie bylo wtedy zadnej realnej potrzeby, by siegnac do kieszeni podatnika gdyz wedlug bylego premiera styczen roku 2007 to byly wspaniale osiagniecia polskiej gospodarki, nie wspominam juz znakomitej koniunktury swiatowej.

włącz samodzielne myślenie, a nie przepisuj bezmyślnie to, co przeczytasz...

Zmagania, na temat tego jak to naprawde wygladala ekonomia za czasow premiera Kaczynskiego trwaja i sa szczegolnie, pardon my French, upierdliwe dla sympatykow PISu. A, to "bezmyslne myslenie", ktorego argumenty maja na celu ustalic, ze cena benzyny podskoczyla do gory w 2007 o 25 groszy to jest przyklad niesamodzielnego myslenia w oczach zwolennikow Prawa i Sprawiedliwosci.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez lag » sobota, 13 sie 2011, 00:18

Za czasów PiS cena paliwa podskoczyła o 25 groszy, za czasów PO o złotówkę, co za różnica, obie te partie są do dupy. Zagłosuję na kogoś kto obniży cenę paliwa. KNP.
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez Kryspin » sobota, 13 sie 2011, 01:09

10RONNIE10 napisał(a):
W 2007 roku gdy premier Kaczynski i jego brat byli u wladzy podwyzszono akcyze na benzyne o 25 groszy. Nie bylo wtedy zadnej realnej potrzeby, by siegnac do kieszeni podatnika gdyz wedlug bylego premiera styczen roku 2007 to byly wspaniale osiagniecia polskiej gospodarki, nie wspominam juz znakomitej koniunktury swiatowej.

A czy ktoś tutaj popiera PiS ? No ofc poza Miro ale to ewenement ...
Jak mówiłem JEDNA BANDA która teraz będzie się wyprzedzała w pomysłach...


"Wyborcy ! Patrzcie jaki u nas dobrobyt ! Niemcy za paliwo płcą prawie 6 zł a Norwegowie prawie 8 ! Zobaczcie jak u nas dobrze ! A ciemna masa idzie do urn i głosuje ...
Brak mi słów na elektorat PO !

Otoz mnie jest obojetne, kto jakim znaczkiem partyjnym sie legitymuje. Gdy wilki wyrzna zajace, sila rzeczy zdechna z glodu wszyscy. Wszyscy, oprocz baranow bo te na upolowanie sa za glupie.

A tak bez alegorii i innych udziwnien, tak w ramach treningu proponuje uczyc sie sluchac mowy zwierzat, dzis mielismy wilka, ktory warknal (przy kanistrze) tylko na cudze, jutro jeden baran przygotuje spektakl, tylko jeszcze sam nie wie jak bedzie beczal, bo nie zobaczyl kto ma wiekszy slupek, wilki czy barany?
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez gunnie » sobota, 13 sie 2011, 01:39

zuo napisał(a):
gunnie napisał(a):
W 2007 roku gdy premier Kaczynski i jego brat byli u wladzy podwyzszono akcyze na benzyne o 25 groszy. Nie bylo wtedy zadnej realnej potrzeby, by siegnac do kieszeni podatnika gdyz wedlug bylego premiera styczen roku 2007 to byly wspaniale osiagniecia polskiej gospodarki, nie wspominam juz znakomitej koniunktury swiatowej.

włącz samodzielne myślenie, a nie przepisuj bezmyślnie to, co przeczytasz...

Skomentuj sensownie a nie jednozdaniowym bełkotem...

komentarz jest zbędny- wystarczy przeczytać.

http://fakty.interia.pl/raport/wybory-p ... ki,1680700
gunnie
użytkownik
 
Posty: 62
Na forum od: 24 sty 2011, 03:47

Postprzez Pyramide » sobota, 13 sie 2011, 07:59

Specjalisto od wszystkiego a zwłaszcza od kabaczków.Paliwo macie tańsze ale co tam słychać u was z tym wymuszonym na biednych obywatelach obowiązkowym ubezpieczeniu zdrowotnym? Ale byś rżał gdyby to za Tuska u nas zrobiono.
U was ujadaj i zabieraj głos na każdy temat może znajdziesz wyznawców twoich oszołomskich teorii.Kto cię zna to wie ze to zostało ci z dzieciństwa a do tego jeszcze w domku masz 2 prawa.Cicho siedzieć i nic nie mówić.Mam racje ?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez lag » sobota, 13 sie 2011, 10:37

miro napisał(a):
lag napisał(a):Nie mam nic do tego, żeby litr paliwa kosztował 10zł, ale pod warunkiem, że miesięcznie na rękę będę zarabiał 10 000zł.
Problem w tym, że... ilu jest takich ludzi? ;)

Zarabiam znacznie więcej i pomimo tańszej tu benzyny nie jest mi lekko zatankować 2 samochody, truck i łódkę. I nie mam zamiaru, aby państwo wymuszało na mnie styl mojego życia, a tym bardziej płacić za błędne decyzje polityków. W Polsce akcyzy i podatki obejmują znacznie ponad 60% ceny paliwa. Jest wielkie pole do działania aby ulżyć rodakom. Trzeba tylko tego chcieć. Tusk ma głęboko własny elektorat i resztę. On nie chce aby tanim paliwem spowodować wzrost gospodarczy, bo łatwiej mu manipulować biedotą niż zamożnymi.
Socjalistom jak Tusk wzrost cen jest na rękę. Bo ok. 65% podatku od jednego złotego, a od trzech, to wielka różnica.

To wyobraź sobie, że zarabiasz 1500zł na miesiąc a paliwo kosztuje 5zł za litr, drogi są do dupy, oznakowanie układała osoba obłąkana na żółtych papierach, a policja wie gdzie są jakieś bezsensowne ograniczenia czy stop które zostały mimo ukończenia przebudowy drogi milion lat temu i jeszcze Cię kasują. Ostatnio hitem jest opolski komendant który kazał podwładnym na łebka najmniej 8 mandatów wystawić. W dodatku każdy na każdym kroku chcę Cię zrobić w ch..., a władza utrzymuje, że faktycznie, u nas waha jest po 5zł, ale w Niemczech jest po 6, nie patrząc, że waha za 6zł boli Niemca tak, jak u nas byłaby za 2zł.

Witaj w Polsce. Tak tu żyjemy. Nie mów, że tęsknisz za ojczyzną, bo jest tu rekordowo do dupy, nie ma żadnych perspektyw na jakąkolwiek poprawę.
Ostatnio edytowano sobota, 13 sie 2011, 10:40 przez lag, łącznie edytowano 1 raz
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez zuo » sobota, 13 sie 2011, 10:53

gunnie napisał(a):
zuo napisał(a):
gunnie napisał(a):włącz samodzielne myślenie, a nie przepisuj bezmyślnie to, co przeczytasz...

Skomentuj sensownie a nie jednozdaniowym bełkotem...

komentarz jest zbędny- wystarczy przeczytać.

http://fakty.interia.pl/raport/wybory-p ... ki,1680700

Doczekam sie sensownego TWOJEGO komentarza? Tyle piszesz o samodzielnym mysleniu a jak przychodzi co do czego to potrafisz tylko wkleic linka.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez tomi308 » sobota, 13 sie 2011, 18:43

miro napisał(a):
lag napisał(a):To wyobraź sobie, że zarabiasz 1500zł na miesiąc a paliwo kosztuje 5zł za litr, drogi są do dupy, oznakowanie układała osoba obłąkana na żółtych papierach, a policja wie gdzie są jakieś bezsensowne ograniczenia czy stop które zostały mimo ukończenia przebudowy drogi milion lat temu i jeszcze Cię kasują. Ostatnio hitem jest opolski komendant który kazał podwładnym na łebka najmniej 8 mandatów wystawić. W dodatku każdy na każdym kroku chcę Cię zrobić w ch..., a władza utrzymuje, że faktycznie, u nas waha jest po 5zł, ale w Niemczech jest po 6, nie patrząc, że waha za 6zł boli Niemca tak, jak u nas byłaby za 2zł.

Witaj w Polsce. Tak tu żyjemy. Nie mów, że tęsknisz za ojczyzną, bo jest tu rekordowo do dupy, nie ma żadnych perspektyw na jakąkolwiek poprawę.

Wiem jak jest, wpadam tam od czasu do czasu. Przeraża mnie to wszystko i nie wiem jak można jeszcze znaleźć godzących się z tym. Będą głosować na ten zafajdany PO do końca swego życia, aby zrobić na złość zaradnym sąsiadom. Życiowych nieudaczników podnieca robić komuś na złość, bo sami nic konstruktywnego nie potrafią.

Może w Polsce potrzeba TEA party. "Taxed Enough Already"
Jest to ruch walczący z wysokimi podatkami.
TEA party nie jest partią, a skoordynowanym ruchem nacisku na polityków, zmierzającym do obniżania podatków i rozpowszechniania osobistej wolności. Informuje tez publiczność o poglądach polityków.

Wpis edytowany przez administratora z przyczyn regulaminowych.
Pierwsze (i ostatnie) ostrzeżenie.

Miro jad z Ciebie wypływa.
Lag Daszyńskiego już skączyli a tunel obok castoramy na dniach otworzą.Coś też się pozytywnego w tym chorym kraju dzieje.
Ostatnio edytowano sobota, 13 sie 2011, 18:47 przez tomi308, łącznie edytowano 1 raz
tomi308
użytkownik
 
Posty: 324
Na forum od: 11 lut 2011, 10:02

Postprzez lag » sobota, 13 sie 2011, 20:41

Łaaaaał. Po 2 latach to faktycznie duży sukces.
Samemu bym to w 2 lata zrobił. I TANIEJ!

miro - myślę, że TEA party by się przydało, mogłoby się to jakoś z KNP wytworzyć, bo oni są za zmniejszeniem podatków i jednocześnie mają siłę na walkę z wiatrakami :)
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez Pyramide » czwartek, 18 sie 2011, 12:06

Chyba to zasługa wielkiego prezesa JK
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... 682615,339
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez zuo » czwartek, 18 sie 2011, 12:28

lag napisał(a):Łaaaaał. Po 2 latach to faktycznie duży sukces.
Samemu bym to w 2 lata zrobił. I TANIEJ!

Dlaczego nie startujesz w przetargach?
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez lag » czwartek, 18 sie 2011, 13:30

Bo nie mam działalności założonej :D

Co do newsa z tym, że paliwo potaniało - no nie wiem, jak dla mnie to sytuacja jak w "Roku 1984" Orwella. Przydział czekolady wzrósł do 20 dag... chociaż tak na prawdę tydzień temu wynosił 30 dag :)
Ostatnio edytowano czwartek, 18 sie 2011, 13:31 przez lag, łącznie edytowano 1 raz
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Poprzednia strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości