Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Okręgi wyborcze

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez sweeper » poniedziałek, 12 wrz 2011, 16:42

Założyłem ten temat bo być może nie dla wszystkich jest jasne i czytelne kto startuje do wyborów z naszego podwórka
http://wybory2011.pkw.gov.pl/geo/240000/pl/okr-27.html

I teraz ciekawostki...
4 kandydatów z list PiSu do sejmu w miejsce zawód wpisało... Poseł na Sejm RP
1 kandydat z listy PO do senatu w miejsce zawód wpisał: Parlamentarzysta

Jako żywo przypomina mi to: http://www.youtube.com/watch?v=wMylPgEAVQE

edit: przepraszam, za wprowadzenie w błąd - już poprawione :)
Ostatnio edytowano poniedziałek, 12 wrz 2011, 16:53 przez sweeper, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez SP&C » wtorek, 13 wrz 2011, 16:49

sweeper napisał(a):I teraz ciekawostki...
4 kandydatów z list PiSu do sejmu w miejsce zawód wpisało... Poseł na Sejm RP
1 kandydat z listy PO do senatu w miejsce zawód wpisał: Parlamentarzysta

Nie wiem co to za ciekawostki? Chyba lepiej, żeby posłem był poseł zawodowy, a nie przedsiębiorca, który posłem bywa bądź załatwia i lobbuje swoje interesy. Wszak już 2 lata temu PO optowała za tym, aby poza nauczycielami akademickimi, reszta, to byli posłowie zawodowi.
A co do kandydatów z naszego regionu, to wielkie oburzenie u niektórych wzbudził Krzysztof Czabański, jako spadochroniarz, a na liście PO też jest, ale kobieta spadochroniarz z Warszawy :) . Mentalność Kalego...panowie i panie.
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez Piotrek » wtorek, 13 wrz 2011, 17:05

SP&C napisał(a):
sweeper napisał(a):I teraz ciekawostki...
4 kandydatów z list PiSu do sejmu w miejsce zawód wpisało... Poseł na Sejm RP
1 kandydat z listy PO do senatu w miejsce zawód wpisał: Parlamentarzysta

Nie wiem co to za ciekawostki? Chyba lepiej, żeby posłem był poseł zawodowy, a nie przedsiębiorca, który posłem bywa bądź załatwia i lobbuje swoje interesy. Wszak już 2 lata temu PO optowała za tym, aby poza nauczycielami akademickimi, reszta, to byli posłowie zawodowi.
A co do kandydatów z naszego regionu, to wielkie oburzenie u niektórych wzbudził Krzysztof Czabański, jako spadochroniarz, a na liście PO też jest, ale kobieta spadochroniarz z Warszawy :) . Mentalność Kalego...panowie i panie.

Nie interesuje mnie ani lista PiS-u ani PO, więc nie wiem o kogo chodzi. A naszą reakcję wzbudziła nachalna reklama na tym Forum Pana Czabańskiego, gdyby nie potraktowano nas jak idiotów pewnie ta reakcja zupełnie by nie zaistniała. Ale jakie potraktowanie taka reakcja. pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez zuo » wtorek, 13 wrz 2011, 18:01

SP&C napisał(a):A co do kandydatów z naszego regionu, to wielkie oburzenie u niektórych wzbudził Krzysztof Czabański, jako spadochroniarz, a na liście PO też jest, ale kobieta spadochroniarz z Warszawy :) . Mentalność Kalego...panowie i panie.

Ale ona tu nie przyłazi i nie pociska kitu.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez staszeks » wtorek, 13 wrz 2011, 19:47

SP&C napisał(a):.................
A co do kandydatów z naszego regionu, to wielkie oburzenie u niektórych wzbudził Krzysztof Czabański, jako spadochroniarz, a na liście PO też jest, ale kobieta spadochroniarz z Warszawy :) . Mentalność Kalego...panowie i panie.

A więc czekamy na reklamę.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez sweeper » wtorek, 13 wrz 2011, 21:01

SP&C napisał(a):Nie wiem co to za ciekawostki? Chyba lepiej, żeby posłem był poseł zawodowy, a nie przedsiębiorca

a możesz scharakteryzować posła zawodowego
jakie powinien mieć cechy/predyspozycje?
w klasyfikacji zawodów nie ma zawodu poseł/parlamentarzysta

SP&C napisał(a):Mentalność Kalego...panowie i panie.

czy ja napisałem, że PO jest lepsze?
wytykam obu, że mają kandydatów w stylu zawód- poseł/parlamentarzysta
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Piotrek » środa, 14 wrz 2011, 08:01

Posłowie tworzą ustrój gospodarczy i system polityczny w kraju, w którym żyjemy. Najpierw powinni więc być kimś, coś umieć a dopiero później mogą stać się posłami. I muszą rozwijać swoją wiedzę zawodową żeby znać się na jakiej dziedzinie i móc ją przekładać na ustawy ulepszające nasze życie, a nie od drugiej kadencji stawać się już bezmyślnym pierdzaczem ławy poselskiej. A u nas większość partii jako przedstawicieli w ławach poselskich najpierw posiada swoją partyjną górę - co do których sprawności umysłowej wiele można mieć zastrzeżeń, później partyjny plankton, który ma taki poziom intelektu, że nawet myli guziki w głosowaniu chciaż wyraźnie ma przykazane, który nacisnąć - to jest ta większość, no i najbardziej kompetentni kandydaci na posłów, czyli celebryci - rzadko kiedy uczestniczący w posiedzeniach Sejmu, a jak już to nigdy nie wypowiadający się z sejmowej trybuny, bo o czym? Tak więc nasz Sejm nie jest wyrazicielem interesów narodu a kilkunastu polityków rządzących kilkoma partyjkami, które nie stanowią nawet kilku procent ludności Polski. Nie mówiąc już o działalności czysto politycznej Kościoła Katolickiego, ale to już inna jeszcze ciemniejsza strona naszego życia politycznego. Ciekawy ustrój, podobno nazywa się to "demokracja". pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez ZIZ » środa, 14 wrz 2011, 11:08

staszeks napisał(a):
SP&C napisał(a):.................
A co do kandydatów z naszego regionu, to wielkie oburzenie u niektórych wzbudził Krzysztof Czabański, jako spadochroniarz, a na liście PO też jest, ale kobieta spadochroniarz z Warszawy :) . Mentalność Kalego...panowie i panie.

A więc czekamy na reklamę.

Spadochroniarze są na większości list, w naszym okręgu nr 27 na listach pięciu komitetów są kandydaci nie związani z regionem.

A jeśli chodzi o reklamę to proszę bardzo:

http://www.zboku.pl/zdjecie,iId,347934
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez staszeks » środa, 14 wrz 2011, 13:26

ZIZ napisał(a):
staszeks napisał(a):
SP&C napisał(a):.................
A co do kandydatów z naszego regionu, to wielkie oburzenie u niektórych wzbudził Krzysztof Czabański, jako spadochroniarz, a na liście PO też jest, ale kobieta spadochroniarz z Warszawy :) . Mentalność Kalego...panowie i panie.

A więc czekamy na reklamę.

Spadochroniarze są na większości list, w naszym okręgu nr 27 na listach pięciu komitetów są kandydaci nie związani z regionem.

A jeśli chodzi o reklamę to proszę bardzo:

http://www.zboku.pl/zdjecie,iId,347934

tylko spadochronów nie widzę.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez tomeh » środa, 14 wrz 2011, 17:49

A najgorsze jest to że wybiera się osoby niedouczone bo takich w rządzie jest chyba najwięcej.
Serwis infomiasto.eu - wielotematyczny i praktyczny
tomeh
użytkownik
 
Posty: 87
Na forum od: 9 lis 2010, 19:30
Lokalizacja: BielskoB


Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości