Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

PO zagrabiło nasze składki z OFE

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez grubby » niedziela, 18 wrz 2011, 15:28

PO zagrabiło nasze składki z OFE czy warto głosować na kogoś kto nas okradł ??? Przykre ale nie chcę by moje dzieci pracowały w Polce.
grubby
użytkownik
 
Posty: 35
Na forum od: 18 sie 2011, 21:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez zuo » niedziela, 18 wrz 2011, 17:20

grubby napisał(a):PO zagrabiło nasze składki z OFE czy warto głosować na kogoś kto nas okradł ??? Przykre ale nie chcę by moje dzieci pracowały w Polce.

W jaki sposób zagrabiło?
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez grubby » niedziela, 18 wrz 2011, 20:03

grubby
użytkownik
 
Posty: 35
Na forum od: 18 sie 2011, 21:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 18 wrz 2011, 20:11

Więc dalej wybierajcie MNIEJSZE ZŁO :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez zuo » niedziela, 18 wrz 2011, 20:39


I cała zmiana polega na tym że Twoja składka krótszą drogą trafi do nicosci (czyt. ZUSu). Wczesniej trafiała na konto OFE (a ofe pobierało sobie od tego procencik), pozniej OFE kupowalo za to obligacje panstwowe (i za to rowniez pobierało sobie procencik) i w tym momencie pieniazki juz były w ZUSie. Teraz trafia tam od razu.

Wybaczcie, ale jak piekne by nie były załozenia otwartych funduszy emerytalnych to niestety zostaly zwyczajnie spier**one poprzez kolejne ekipy rzadzace i teraz osobiscie traktuje OFE na zasadzie irytujacego wrzoda na dupie. Jest bo byc musi, zadna partia nawet nie porusza tego tematu wiec nie wierze ze cokolwiek sie w tym temacie zmieni. A najlepszy jest art 107 ustawy o funduszach emerytalnych:
"Członek funduszu nie może rozporządzać środkami zgromadzonymi na swoim rachunku."

O swoją emeryturę troszczę się sam.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez grubby » niedziela, 18 wrz 2011, 21:11

zuo dlatego chyba oddam niewaźny głos.
grubby
użytkownik
 
Posty: 35
Na forum od: 18 sie 2011, 21:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez staszeks » niedziela, 18 wrz 2011, 22:01

Pan Kazimierz napisał(a):Więc dalej wybierajcie MNIEJSZE ZŁO :)

A ja zrobię to samo co założyciel wątku.
ZŁO niech się wybiera samo.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez zuo » poniedziałek, 19 wrz 2011, 00:14

staszeks napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a):Więc dalej wybierajcie MNIEJSZE ZŁO :)

A ja zrobię to samo co założyciel wątku.
ZŁO niech się wybiera samo.

I myślicie ze KTOKOLWIEK sie tym przejmie? Juz teraz głosuje tylko około połowa uprawionych do głosowania. Biorac pod uwage ostatnie sondaze daje to poszczegolnym partiom poparcie na poziomie góra 15% uprawnionych do głosowania. To jest demokracja? To sa rzady mniejszosci a nie wiekszosci... A w ordynacji wyborczej wszystkie zapisy dotycza ważnie oddanych głosów.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 19 wrz 2011, 09:30

grubby napisał(a):PO zagrabiło nasze składki z OFE czy warto głosować na kogoś kto nas okradł ??? Przykre ale nie chcę by moje dzieci pracowały w Polce.

Jeżeli zagrabiło i okradło musisz pilnie zgłosić ten fakt w prokuraturze albo w PiS.
Jest prawny obowiązek zawiadomienia o przestępstwie art.240 par.1 kk, ale par.3 nie podlega karze, kto zaniechał zawiadomienia z obawy przed odpowiedzialnością karną grożącą jemu samemu lub jego najbliższym.
Społeczny obowiązek zawiadomienia o przestępstwie art. 304 kpk par.1,2,3.
Dobrze ze nie "zagrabiło" przynajmniej mojego mózgu.A twojego?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez staszeks » poniedziałek, 19 wrz 2011, 14:12

zuo napisał(a):
staszeks napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a):Więc dalej wybierajcie MNIEJSZE ZŁO :)

A ja zrobię to samo co założyciel wątku.
ZŁO niech się wybiera samo.

I myślicie ze KTOKOLWIEK sie tym przejmie? Juz teraz głosuje tylko około połowa uprawionych do głosowania. Biorac pod uwage ostatnie sondaze daje to poszczegolnym partiom poparcie na poziomie góra 15% uprawnionych do głosowania. To jest demokracja? To sa rzady mniejszosci a nie wiekszosci... A w ordynacji wyborczej wszystkie zapisy dotycza ważnie oddanych głosów.

Co innego jest nie iść, a co innego odadć nieważny głos.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez zuo » poniedziałek, 19 wrz 2011, 16:32

staszeks napisał(a):
zuo napisał(a):
staszeks napisał(a):A ja zrobię to samo co założyciel wątku.
ZŁO niech się wybiera samo.

I myślicie ze KTOKOLWIEK sie tym przejmie? Juz teraz głosuje tylko około połowa uprawionych do głosowania. Biorac pod uwage ostatnie sondaze daje to poszczegolnym partiom poparcie na poziomie góra 15% uprawnionych do głosowania. To jest demokracja? To sa rzady mniejszosci a nie wiekszosci... A w ordynacji wyborczej wszystkie zapisy dotycza ważnie oddanych głosów.

Co innego jest nie iść, a co innego odadć nieważny głos.

Na pewno? Co to zmieni?
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez staszeks » poniedziałek, 19 wrz 2011, 17:11

A co to zmieni jeżeli wybierzesz mniejsze zło?
Nieważny głos mówi, że żadna opcja mi nie odpowiada.
Nieobecność na wyborach mówi, że jestem leniwy i nic mnie nie interesuje w związku z tym
mojego głosu można w analizach nie uwzględniać.
Na formalny wynik wpływa o tule, że głoś niewązny zmniejsza procent oddanyuch głosów na kazdą opcję.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez zuo » poniedziałek, 19 wrz 2011, 17:34

staszeks napisał(a):Nieważny głos mówi, że żadna opcja mi nie odpowiada.

Podobnie jak nieoddanie głosu. Nie głosujesz bo nie masz na co.

staszeks napisał(a):Na formalny wynik wpływa o tule, że głoś niewązny zmniejsza procent oddanyuch głosów na kazdą opcję.

Podobnie jak głos nieoddany. A koniec końców i tak licza sie tylko głosy ważne i nikt nie przejmuje sie tymi co nie głosowali albo przyszli sobie pomazać po karcie do głosowania.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 19 wrz 2011, 17:36 przez zuo, łącznie edytowano 1 raz
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez jasior » poniedziałek, 19 wrz 2011, 17:47

staszeks napisał(a):A co to zmieni jeżeli wybierzesz mniejsze zło?
Nieważny głos mówi, że żadna opcja mi nie odpowiada.
Nieobecność na wyborach mówi, że jestem leniwy i nic mnie nie interesuje w związku z tym
mojego głosu można w analizach nie uwzględniać.
Na formalny wynik wpływa o tule, że głoś niewązny zmniejsza procent oddanyuch głosów na kazdą opcję.

Idąc Twoim tropem (oddanie nieważnego głosu) i jeżeli to faktycznie będzie zauważalne to jestem dziwnie spokojny że podniesie się wrzask o sfałszowanie wyborów (a to dlatego że najłatwiej "domalować X" na karcie do głosowania i praktycznie jest to nie do wykrycia.
Jeżeli to będzie (zjawisko nieważnych głosów) niewidoczne uwierz mi że nikt o tym nie wspomni.

To co sądzą POLACY o politykach to już widać - ponad połowa nie idzie na wybory bo maja na to wyj...ane (ale w mediach usłyszysz właśnie że to lenistwo nieodpowiedzialność itd ale nie usłyszysz że ludzie nie idą na wybory bo nie ma na kogo głosować)

W sumie czy idziesz i oddajesz nieważny głos czy nie idziesz na wybory to nie liczysz się w demokracji :P

ps
wyszło prawie jak demotywator ;)
jasior
użytkownik
 
Posty: 36
Na forum od: 1 lip 2011, 10:07

Postprzez staszeks » poniedziałek, 19 wrz 2011, 18:22

Ani zuo ani jasior nie ma racji.
Nie oddajesz głosu bo jestes leniwy i nie chce ci się iść.
zmieniają się proporcje ilości głosów (za do ilości GŁOSUJĄCYCH a nie uprawnionych)
Prawidłowo oddany głos za można oczywiście sfałszować łatwo ale,
jeżeli zrobię krzyżyk na całą kartkę to spróbuj go sfałszować.(zawsze będzie nieważny)
Oczywiście można w którymś polu domalować krzyżyk i twierdzić,
że tak chciał wyborca a domalowano duży, ale w ten sposób
można ZAWSZE powiedzieć że wybory sfałszowano.
Jeżeli jednak tak zorganozowano pracę komisji, że można sfałszować
to równie dobrze można sfałszować niewykorzystane karty do głosowania
i dopisać ludzi do "listy obecności" W ten sposób nie idąc na wybory
ułatwiasz fałszerstwo.(zagłosowanie za ciebie)
Oddając głos na MNIEJSZE ZŁO tez nie pomagasz demokracji bo twój głos
jast ogłoszony głosem ZA i nikt nie będzie analizował czy wybrałes bo popierasz
czy jako negatywny głos na inne opcje.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 19 wrz 2011, 18:25 przez staszeks, łącznie edytowano 1 raz
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Następna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości