Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Każdy powinien czuć obowiązek oddania ważnego głosu w wybora

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez mieszkaniecBB » sobota, 24 wrz 2011, 12:41

Witam wszystkich,

Jestem nowo zarejestrowanym użytkownikiem tego forum, ale gościem od dawna i przeczytałem tutaj już wiele wątków.
Smuci mnie postawa niektórych użytkowników, którzy nie zamierzają iść na wybory lub chcą oddać nieważny głos, tym bardziej, że nawołują do tego postępowania innych. Choć rozumiem, że wiele osób może być rozczarowanych postawą partii politycznych (ja sam często jestem), to uważam, że każdy obywatel tego kraju powinien czuć obowiązek oddania ważnego głosu w wyborach. Wcale nie myślę tutaj o oddaniu głosu na ugrupowanie polityczne, ale na konkretnego kandydata. W każdej partii są mniej lub bardziej wartościowi ludzie, wybierzmy tego który nas najbardziej do siebie przekonuje.

Niech każdy wyrobi sobie jakąś opinię. Ja wiem na kogo zagłosuję. Jest to energiczna, aktywna społecznie osoba, a ponieważ siłę widzę w młodych, to oddam na tę osobę głos. Znam regulamin, mój post jest jak 20 innych, więc pozwolę sobie wymienić tę osobę z imienia i nazwiska... Rafał Ryplewicz (adres www usunięto z przyczyn regulaminowych) .

Pozwólmy dać się poznać kandydatom, doceńmy ich wysiłek i nie oceniajmy ich tylko przez pryzmat tego z listy jakiej partii startują. Nie stójmy nad kartą do głosowania z brakiem pomysłu na kogo głosować. O to apeluję.

Zapraszam do refleksji i pozdrawiam Wszystkich
mieszkaniecBB
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 24 wrz 2011, 08:27

Postprzez jasior » sobota, 24 wrz 2011, 13:40

Piękne, jak bym był złośliwy to bym napisał że się prawie wzruszyłem.
Szkoda tylko, że takich postów nie piszą sami zainteresowani - ciekawe dlaczego?
Czy to brak czasu, czy niechęć do odpowiadania na wpisy (czasem niewygodne) ludzi którzy w tym mieście żyją i ciężko pracują a chcieliby zadać takowej personie kilka pytań.
jasior
użytkownik
 
Posty: 36
Na forum od: 1 lip 2011, 10:07

Postprzez 10RONNIE10 » sobota, 24 wrz 2011, 14:02

Ale ich nie ma po co pytać, bo ci nic nie odpowiedzą, bo sami nie wiedzą ...

Kolejna reklama ...

Rzygam politykami !
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez csr » sobota, 24 wrz 2011, 15:02

El Psy Kongroo
Avatar użytkownika
csr
użytkownik
 
Posty: 294
Na forum od: 12 lip 2011, 18:01

Postprzez staszeks » sobota, 24 wrz 2011, 15:27

Jeszcze gdyby nie było dyscypliny klubowej czy partyjnej
czy jak to tam zwał to może bym się zastanowił.
Zastanowiłbym się być może gdyby na kartce była kratka "wybieram jako mniejsze zło"
Ja wybiorę jako mniejsze zło a później ktoś bedzie krzyczał,że ma moje poparcie?
NIE.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Pan Kazimierz » sobota, 24 wrz 2011, 20:04

Sprytna reklama i właśnie dlatego dostaniecie ode mnie KARNEGO KUTA** na karcie do głosowania. Nic innego Wam hieny się nie należy.
Dobranoc :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez sweeper » poniedziałek, 26 wrz 2011, 20:23

dodam tutaj to co mam do powiedzenia bo zakładanie nowego wątku nie ma sensu...
w ostatnim numerze WPROST (26.09.2011) jest artykuł Tusk? Ostatnia szansa.
Jest to artykuł mówiący o tym, że pokolenie 18-23 latków dało wygraną PO cztery lata temu jednak teraz są rozczarowani efektami jej rządów. Wśród wypowiedzi nie brakuje cytatów z którymi trudno się nie zgodzić.
Osobom w wieku 18-30 lat polecam w szczególności ten artykuł. Daje sporo do myślenia (po odsianiu rzecz jasna propagandowej papki).
Ostatnio edytowano poniedziałek, 26 wrz 2011, 20:24 przez sweeper, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez staszeks » poniedziałek, 26 wrz 2011, 22:10

Daleko nie wszyscy zechcą przyznać, że czytają NIE.
Ja jednak polecam chyba w ostatnim numerze artykuł na pierwszej stronie:
"Platforma sprzeda" (pisałem z pamięci).
Brzmi dosyć przekonywująco.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Kryspin » wtorek, 27 wrz 2011, 02:30

sweeper napisał(a):dodam tutaj to co mam do powiedzenia bo zakładanie nowego wątku nie ma sensu...
w ostatnim numerze WPROST (26.09.2011) jest artykuł Tusk? Ostatnia szansa.
Jest to artykuł mówiący o tym, że pokolenie 18-23 latków dało wygraną PO cztery lata temu jednak teraz są rozczarowani efektami jej rządów. Wśród wypowiedzi nie brakuje cytatów z którymi trudno się nie zgodzić.
Osobom w wieku 18-30 lat polecam w szczególności ten artykuł. Daje sporo do myślenia (po odsianiu rzecz jasna propagandowej papki).

Ah, mlodzi gniewni, ktorym wszystko sie zaraz nalezy. Majac dwadziecia kilka lat nie maja zdolnosci kredytowych, mieszkaja na garnuszku u wapniakow. Czyli, Tuskowa Polska jest im cos winna bo na niego glosowali. Oraz, nalezy im sie zdolnosc kredytowa od lapy, a najlepiej to od razu dac samochod i mieszkanie.

Kiedys pewien polityk powiedzial - ask not what your country can do for you; ask what you can do for your country.

Zaglosujcie na Kaczynskiego. Dobra opcja dla tych ktorzy wierza, ze to nie zbior obietnic.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez rev » środa, 28 wrz 2011, 13:00

Pan Kazimierz napisał(a):Sprytna reklama i właśnie dlatego dostaniecie ode mnie KARNEGO KUTA** na karcie do głosowania. Nic innego Wam hieny się nie należy.
Dobranoc :)

Może zamiast tego oplakatować miejsca do głosowania. Np. spełnione obietnice tuska vs. niespełnione. Może ludzie by się zastanowili trzymając w reku kartę.
rev
użytkownik
 
Posty: 250
Na forum od: 12 sie 2008, 08:43

Postprzez Pan Kazimierz » środa, 28 wrz 2011, 14:39

Można powiesić plakaty z obietnicami spełnionymi i niespełnionymi czy to PO czy PiS czy innych i co z tego? Nad czym ludzie mają się zastanawiać skoro WSZYSCY OBIECUJĄ a gówno robią.
Dlatego moim zdaniem 90% NIEWAŻNYCH GŁOSÓW to jedyne rozwiązanie - innego nie widzę.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez staszeks » środa, 28 wrz 2011, 14:56

To jest nas dwóch.
Jaki to procent?
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Pyramide » czwartek, 29 wrz 2011, 07:39

Jaka koalicja byłaby dla Polski najlepsza?

Ogółem oddano głosów: 680201

PO-PSL 138254 20%

PO-PiS 35459 6%

PO-SLD 161113 23%

PO-PJN 29768 5%

PiS-SLD 29414 4%

PiS-PSL 31784 5%

PiS-PJN 59555 9%

SLD-PSL 12128 2%

SLD-Ruch Palikota 76854 11%

Inna koalicja 55499 8%

Nie interesuje mnie to 50373 7%
Źródło Onet
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez Alinoe » czwartek, 29 wrz 2011, 11:26

wy tu gadu gadu a mieszkaniecBB nawołuje do głosowania na konkretnego kandydata (może sam na siebie albo znajomego ze szkoły, nieistotne)
poczytałem tę jego stronę (łatwo znaleźć na googlaczu) i zero polotu. hasła pod publikę, wykształcenie jak 90% polaków, młody bez konkretnego doświadczenia, dowcip marny ...

a jakiś konkretny powód dlaczego mielibyśmy na niego głosować ??

pierwsza teza ogólnie chce kasy od unii a cała reszta to zwiększanie kosztów. o Podbeskidziu napisał tylko w ostatniej tezie (ale ta budowa już trwa i przypisywanie sobie za 4 lata sukcesów z jej budową to mocna przesada)
nic o rosnącym długu miasta, o ograniczeniu negatywnego wpływu woj Śląskiego na Bielsko, próbie likwidacji RCKiK i wielu innych sprawach

kolego mieszkaniecBB czym cie przekonał ten konkretny kandydat ??
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Pyramide » czwartek, 29 wrz 2011, 13:33

Poradnik dla mężów zaufania PiS: "Uwaga na zdradziecki poczęstunek"
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... unek_.html
A nie lepiej już dziś ogłosić ze wybory były sfałszowane?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Następna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości