Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wyniki wyborów.

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez sweeper » poniedziałek, 10 paź 2011, 12:23

Prawdziwy zwolennik KNP wziąłby zaświadczenie i pojechał oddać głos w okręgu gdzie lista jest zarejestrowana.
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Piotrek » poniedziałek, 10 paź 2011, 13:19

Pytanie do zwolenników ponownie przegranego PiS-u: Co dla Polaków może zrobić ich Pan Poseł - niejaki przydupiec agent Tomek, to chyba jakaś parodia i kpina z nas obywateli Polski? Specjalista od czego? To tacy posłowie mają nam budować świetlaną przyszłość? Nie wymieniam innych tak samo głupich więc proszę o wyjaśnienie dokładnie co do tego posła, a nie listy debili posłów z innych partii. Jaki jest sens umieszczania takich ludzi w Sejmie? Czy jakiś wielbiciel PiS-u odważy się odpowiedzieć? pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez staszeks » poniedziałek, 10 paź 2011, 15:15

Pozwól Piotrku, ze odpowie Ci ktoś kto napewno zwolennikiem PIS-u nie jest.
Przwdziwy sens jast wybierać do sejmu tylko takich posłów.
Dopóki istniej takie pojęcie jak dyscyplina partyjne, gdzie poseł głosuje tak jak chce szef,
wybieranie innych posłów jest marnowaniem talentów i zdolności.
Przy obecnym stanie szkolnictwa ludzi z talentami należy szanować i chronić,
oraz nie dopuszczać by marnowali się w czymś co ja uważam za teatr marionetek,
gdzie za sznurki pociąga szef
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 10 paź 2011, 15:59

A spocony Janek (Jan Tomaszewski) co może zrobić w sejmie? Nic, pogada głupoty, pogrozi, dietę zwinie i tyle.
Kiedyś w sejmie był inny piłkarz Lato - i powiedzcie mi co taki gość który nie potrafi 2 zdań od siebie powiedzieć może zrobić dla Polski?
Banda idiotów którzy żyją za nasze pieniądze. Powinno być ich najwyżej 100 a nie 460 ale kto się sam od koryta odetnie?
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Piotrek » poniedziałek, 10 paź 2011, 16:29

Może rzeczywiście trzeba było odpuścić sobie uczestnictwo w tym cyrku, ale jeśli rozsądni ludzie zrezygnowaliby z wyborów wtedy rządziliby nami psychopaci, bo taki jest system. Wyobrażacie sobie rząd złożony z takich obleśnych Tomków, czy Macierewiczów z misją, czy Sobeckiej z Kempą i Wróbel z mlaskaczem w tle z katastrofą, manią prześladowczą - ta wizja tak mnie przeraziła, że musiałem wybrać mniejsze zło, mam wielkie wyrzuty sumienia, ale może za wcześnie na totalny bunt, zbyt wielu z nas jest otumanionych i pozwoliłoby na rządy wariatów. Poczekajmy, świadomość jest coraz większa i w końcu coś z tego wyniknie. pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez Santos » poniedziałek, 10 paź 2011, 16:40

Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Postprzez SP&C » poniedziałek, 10 paź 2011, 17:11

Stosunek Polaków do wyborów, to frekwencja. W tym kraju do głosowania powinni być uprawnieni ludzie co najmniej 25 letni (a może i 30?).
Oto, ile wysiłku potrzeba, by dostać się do sejmu lub zdobyć kilka tys. głosów i stanowić prawo:
- być "kobietą", która chodzi do męskiej toalety (albo odwrotnie),
- być w miarę popularnym sportowcem, choć przykład Kozakiewicza pokazuje, że nie zawsze to działa,
- być gejem i mówić o tym wszem i wobec,
- nazywać się "śmiesznie":, np. Fiutek, (za 4 lata wystartuje Psikuta bez "s" na końcu)
- być polityczną k...ą, aby tylko wystartować z pierwszego miejsca,
- albo być Polakiem innego koloru skóry

Sekta zwana Ruch Palikota, to przykład, że można wejść do sejmu, potrzebny tylko lider i populistyczne hasła, być ziomalem i jarać blanty.

Większość wybierała mniejsze zło. A nie lepiej wybrać było większe dobro? Polacy to masochiści.


a Lato był senatorem - rubryka wykształcenie - trener :)
Ostatnio edytowano poniedziałek, 10 paź 2011, 17:13 przez SP&C, łącznie edytowano 1 raz
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez Santos » poniedziałek, 10 paź 2011, 17:17

A co "sekta" z Torunia tak źle wypadła że nie wspomniałeś o niej?Ma kasę, lidera,media.
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Postprzez Piotrek » poniedziałek, 10 paź 2011, 17:21

Piotrek napisał(a):Pytanie do zwolenników ponownie przegranego PiS-u: Co dla Polaków może zrobić ich Pan Poseł - niejaki przydupiec agent Tomek, to chyba jakaś parodia i kpina z nas obywateli Polski? Specjalista od czego? To tacy posłowie mają nam budować świetlaną przyszłość? Nie wymieniam innych tak samo głupich więc proszę o wyjaśnienie dokładnie co do tego posła, a nie listy debili posłów z innych partii. Jaki jest sens umieszczania takich ludzi w Sejmie? Czy jakiś wielbiciel PiS-u odważy się odpowiedzieć? pozdrawiam

Kolego SP&C, zadałem pytanie o jednego z przyszłych posłów, możesz odpowiedzieć? Przewidując wypowiedzi takie jak Twoja napisałem, powtarzam:"Nie wymieniam innych tak samo głupich więc proszę o wyjaśnienie dokładnie co do tego posła, a nie listy debili posłów z innych partii." I napisałem :" Czy jakiś wielbiciel PiS-u odważy się odpowiedzieć?" masz tą odwagę, czy będziesz udawał,że nie rozumiesz o co mi chodzi? pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez SP&C » poniedziałek, 10 paź 2011, 17:36

Santos napisał(a):A co "sekta" z Torunia tak źle wypadła że nie wspomniałeś o niej?Ma kasę, lidera,media.

Nie pisałem o sektach, tylko komentarz nt wyborów. Ruch Palikota skojarzył mi się z sektą, w piątej minucie po ogłoszenie wstępnych wyników - jak zaczęli rytualne ślubowanie.

do użytkownika Piotrek
Nie jesteśmy i nie będziemy kolegami, to po pierwsze, po drugie nie mam obowiązku odpowiadać na Twoje mądrości, po trzecie nie jestem rzecznikiem Pisu. Pooglądaj lepiej taniec z gwiazdami, tzn. panią Marczuk, tak , tak, to ta od agenta Tomka. Widzisz jak to kariery się potoczyły.
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez Piotrek » poniedziałek, 10 paź 2011, 17:47

SP&C napisał(a):do użytkownika Piotrek
Nie jesteśmy i nie będziemy kolegami, to po pierwsze, po drugie nie mam obowiązku odpowiadać na Twoje mądrości, po trzecie nie jestem rzecznikiem Pisu. Pooglądaj lepiej taniec z gwiazdami, tzn. panią Marczuk, tak , tak, to ta od agenta Tomka. Widzisz jak to kariery się potoczyły.

"Nie jesteśmy i nie będziemy kolegami" - poprostu jestem dobrze wychowany i z mojej strony jest to tylko zwrot grzecznościowy.
"po drugie nie mam obowiązku odpowiadać na Twoje mądrości" - nikt nie zmusza Cię do odrobiny cywilnej odwagi, a ja też nie mam takiego zamiaru, chodzi mi tylko o wykazanie zakłamania zwolenników jedynej, nieomylnej, prawdziwej itd. partii.
"po trzecie nie jestem rzecznikiem Pisu" - ale walnąłeś, prawie że przebiłeś swojego guru od krętactwa niejakiego Macierewicza.
"Pooglądaj lepiej taniec z gwiazdami, tzn. panią Marczuk, tak , tak, to ta od agenta Tomka. Widzisz jak to kariery się potoczyły." nie oglądam takiego syfu, ale widocznie agent ma coś w sobie co działa na Panią Marczuk i na Ciebie.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez zuo » poniedziałek, 10 paź 2011, 18:23

SP&C napisał(a):Nie pisałem o sektach, tylko komentarz nt wyborów. Ruch Palikota skojarzył mi się z sektą, w piątej minucie po ogłoszenie wstępnych wyników - jak zaczęli rytualne ślubowanie.

No patrz. A ja miałem mieszane uczucia gdy usłyszalem 'Panie Prezesie, melduje wykonanie zadania'.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez Rebel » poniedziałek, 10 paź 2011, 18:43

TSP napisał(a):Rebel radze dokształcić się i spojrzeć prawdzie w oczy. Jak ktoś coś komuś daje to nigdy nie daje tego za darmo. Po Grecji polecą kolejne europejskie kraje. U nas też sytuacja jest dramatyczna. A zadłużenie już teraz wynoszące 900mld będzie o wiele większe. Już teraz każde rodzące się dziecko ma na swoich barkach 20tyś długu. Ty nie musisz się martwić, ale Twoje dzieci i wnuki już tak. Taką im przyszłość fundujesz? jak Ci to teraz rządzą? Oni się nie martwią bo za 4 lata ludzie i tak 3 raz ich nie wybiorą.Myślisz, że ktoś ich rozliczy z tego co nakradli i z tego jakie długi na przyszłe pokolenia zostawili? Ale rozumie, że Ci co głosowali na bandę czworga chcą mieć od lipca VAT 24%, bo to juz praktycznie Rostowski zapowiedział. Zgadzają się na zabranie pieniędzy z funduszu rezerwy demograficznej, które miały być przeznaczone na emerytury. Zgadzają się z obowiązkowych ZUSem, który okrada nas w biały dzień w dodatku też grozi mu bankructwo. Ja takiego rządu nie chce. Całą tą bandę czworga trzeba rozliczyć z tego co zrobili z tym krajem. PO niby partia liberalna. A program wprowadza socjalny. Oni nawet koło liberalizmu nie stali. Ale to trzeba rozróżniać pojęcia. A nie słuchać tego co w szklanym ekranie pan minister czy premier mówi.

No tak, a za rządów PiSu w szczycie gospodarczym Polski nie zadłużano? Zadłużano, a w dodatku nic nie robiono. PO zadłuża, ale i coś robi. Marzyłem od dziecka o oglądaniu meczu piłki nożnej w telewizji tak, by nie rozróżnić stadionu Niemieckiego od Polskiego. Ile w szczycie gospodarczym wybudowano autostrad? 30 km? A ile jest teraz? I co najważniejsze. Dlaczego nie sprzedawano państwowych przedsiębiorstw właśnie w szczycie gospodarczym, gdy można było grube miliony za nie dostać, tylko zmuszono do sprzedawania ich po "bum"? PiS był przeciwnikiem wejścia Polski do Unii Europejskiej, bo uważał, że jest to nieopłacalne z ekonomicznego pkt. widzenia. Za tak błędną prognozę, powinien uciekać z politycznej sceny! Gdyby Polska nie weszła do Unii, byłby to największy błąd Polskiej gospodarki. PO było zwolennikiem przyjęcia EURO, ale wycofali się z tego gdy zrozumieli, że jest to nieopłacalne - jak prawdziwa partia, a nie brnąć jak PiS w błędne decyzje.

A gdyby nie autostrady, gdyby nie ciągły rozwój infrastruktury, to ciągle Polska zamiast się rozwijać cofałaby się. Przecież te wszystkie towary muszą się jakoś przemieszczać. Bez dróg się nie da. W drogi więc inwestować trzeba, bo to jest inwestycja w przyszłość. Ale tak, to PiS ze swoją kościelną politykom jest NAJ...

I nie ja muszę się dokształcać, bo problemy Grecji to nie problemy europy. Sztuczne wywoływanie kryzysu, spekulacje - to są powody sytuacji. Namawianie przez Banki i wielkie korporacje do opcji walutowych, wykupywanie nic nie wartych obligacji - to są powody sytuacji. Jak sobie poobserwujesz, jak zachowywały się rynki i jak rodził się poprzedni kryzys, to wiedziałbyś że ten który pewnie za niedługo nastąpi to bujda. Grecja przy europie to jak województwo w Polsce. I to w dodatku biedne województwo. Więc jak nie liczące się państewko może tak zachwiać gospodarką? A no widzisz, to już jest interes tych wszystkich finansistów, którzy mają więcej na kontach niż PKB 3 największych europejskich krajów. Które w jednym momencie mogą wpompować miliardy na rynki tylko po to, by na tym później zarobić.
http://www.dgsound.pl - DGSound - Produkcja reklam radiowych
Rebel
użytkownik
 
Posty: 272
Na forum od: 28 mar 2008, 22:25

Postprzez Kryspin » poniedziałek, 10 paź 2011, 19:02

SP&C napisał(a):Stosunek Polaków do wyborów, to frekwencja. W tym kraju do głosowania powinni być uprawnieni ludzie co najmniej 25 letni (a może i 30?).
Oto, ile wysiłku potrzeba, by dostać się do sejmu lub zdobyć kilka tys. głosów i stanowić prawo:
- być "kobietą", która chodzi do męskiej toalety (albo odwrotnie),
- być w miarę popularnym sportowcem, choć przykład Kozakiewicza pokazuje, że nie zawsze to działa,
- być gejem i mówić o tym wszem i wobec,
- nazywać się "śmiesznie":, np. Fiutek, (za 4 lata wystartuje Psikuta bez "s" na końcu)
- być polityczną k...ą, aby tylko wystartować z pierwszego miejsca,
- albo być Polakiem innego koloru skóry

(1)Sekta zwana Ruch Palikota, to przykład, że można wejść do sejmu, potrzebny tylko lider i populistyczne hasła, być ziomalem i jarać blanty.

(2)Większość wybierała mniejsze zło. A nie lepiej wybrać było większe dobro? Polacy to masochiści.


a Lato był senatorem - rubryka wykształcenie - trener :)

ad rem (1) - Niektorzy mogli by polemizowac, ze prezes PiS-u mial nic do zaproponowania Polakom oprocz populistycznych hasel, oraz Smolenska. Plus, prezes tez nie mial mial zadnej odpowiedzi na nadchodzacy kryzys. Od smierci brata, propozycje PiS-u sprowadzaja sie do kultywowania polityki niezgody po obu stronach granicy wschodniej i zachodniej. Oraz wyglada na to, ze wybory w polsce rozstrzygaja sie w czesci umiarkowanego spoleczenstwa srodka, a drazniacy nacjonalizm Kaczynskiego odbierany jest jak anachronizm.

ad rem (2) - mniejsze zlo od czego PiS, ruchu Palikota, SLD?
Ostatnio edytowano poniedziałek, 10 paź 2011, 19:02 przez Kryspin, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Santos » poniedziałek, 10 paź 2011, 19:24

Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości