Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wyniki wyborów.

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez Piotrek » poniedziałek, 10 paź 2011, 19:36

Santos napisał(a):Tu jest Polska?
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... bory_.html
czy sekta?

Mimo iż jestem przeciwny wszelkim rozwiązaniom siłowym , to jednak na nieuleczlany debilizm trzeba reagować siłą , oczywiście dla dobra leczonych, proponuję elektrowstrząsy. pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez SP&C » poniedziałek, 10 paź 2011, 19:37

zuo napisał(a):
SP&C napisał(a):Nie pisałem o sektach, tylko komentarz nt wyborów. Ruch Palikota skojarzył mi się z sektą, w piątej minucie po ogłoszenie wstępnych wyników - jak zaczęli rytualne ślubowanie.

No patrz. A ja miałem mieszane uczucia gdy usłyszalem 'Panie Prezesie, melduje wykonanie zadania'.

Obudź się pan, panie zuo, mamy rok 2011!Albo może odstaw juz proszki, Twoja ferajna wygrała.
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez GrzegorzD » poniedziałek, 10 paź 2011, 19:41

SP&C: ja wiem ze cie szlag trafia ze pis kolejny raz przegral wybory. Przywyknij :D
Avatar użytkownika
GrzegorzD
użytkownik
 
Posty: 2029
Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03
Lokalizacja: Hałcnów / Bujaków

Postprzez zuo » poniedziałek, 10 paź 2011, 19:54

SP&C napisał(a):Obudź się pan, panie zuo, mamy rok 2011!Albo może odstaw juz proszki, Twoja ferajna wygrała.

Kwicz sobie kwicz.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez TSP » poniedziałek, 10 paź 2011, 21:55

Rebel nie wychylaj mi się tu z pisem bo całą tą bandę czworga w końcu trzeba będzie pogonić. Czyli PO PIS SLD I PSL. Polska może sie rozwijać tylko w momencie, kiedy rząd nie bedzie miał za dużej władzy nad ludem. Przecież do wyborów nie idą sami mądrzy ludzie, którzy mają pojęcie o ekonomi o funkcjonowaniu Państwa. Idą w w większości ludzie, którzy oprócz tego co pani w TV im przekaże nie mają zielonego pojęcia. Łapią się tylko na hasełka. Cała Unia Europejska to jeden wielki kołchoz w dodatku socjalistyczny. Taki potężny gospodarczo kraj jak Niemcy. Teraz tempo rozwoju pod okupacją UE wzrost gospodarczy od -1 do +2% w porywach. Nam też spadnie, tylko narazie jeszcze nasi troche oszukują nie przyjmują wszystkich ustaw z Brukseli i dlatego mamy wyżej. Pamiętaj, że jak coś komuś się daje to zabiera się jednocześnie. Jak mówie, że daje Ci 100 zł to zabieram Ci 140 w rzeczywistości. Bo musze zatrudnić urzędnika, który te 100zł zbierze w podatkach i drugiego, który tą stówe wyda w miare rozsądnie jego zdaniem. A zasada powinna być nic nie dajemy ale też nie zabieramy. Ale o tym się nie mówi Kowalskiemu, który poza pracą ma w d.. cały kraj i to co robi rząd. Jak mówie, że daje Ci orła to jednocześnie (mówie) że daje Ci reszke. Nie ma innej opcji. Teraz PO jako najlepsze żebraki wyżebrają nam może oby nie 300 mld i stworzą kolejne długi do spłacenia. To nie jest tak, że dostajemy i jesteśmy na zero czy do przodu. Nie część pieniędzy jest marnotrawiona na łapówki, przekręty, część przejadana. A część niestety musimy oddać. Bo jak ktoś nie wie wpłacamy tak samo do UE pieniądze. Państwo nie tylko powinno oddzielić się od Kościoła, ale też powinno nie przeszkadzać ludziom poprzez 500tyś urzędników.

p.s Nie chce słuchać o pisie i całej bandzie czworga bo rozmowa o złodziejach mnie obraża. Ja popieram Nową Prawicę. A nie socjalistów, którzy chcą by ludzie myśleli, że z dotacji to można żyć. Pewnie, że można ale kiedyś przyjdzie dzień, w którym nasze wnuki będą musiały to spłacać. Ale co to obchodzi bandę czworga, skoro za parę lat będzie ktoś inny się tym problemem martwił.
TSP
użytkownik
 
Posty: 252
Na forum od: 5 cze 2007, 21:09

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 10 paź 2011, 23:04

SP&C napisał(a):a Lato był senatorem - rubryka wykształcenie - trener :)

Racja.
W wyborach parlamentarnych dwa razy startował i raz nawet od Parlamentu Europejskiego. Teraz dorwał stołek Prezesa i pewnie jest zadowolony.

Tak z ciekawości: sportowcy i inni z przypadku którzy pchali się do koryta. Niektórzy się dopchali a to tylko dowód że tam mają za dużo stołków.
http://wiadomosci.onet.pl/fotoreportaze ... -maly.html
Ostatnio edytowano poniedziałek, 10 paź 2011, 23:13 przez Pan Kazimierz, łącznie edytowano 1 raz
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Rebel » poniedziałek, 10 paź 2011, 23:06

http://www.wykop.pl/ramka/906999/falszo ... -w-polsce/ - tak przypadkiem znalazłem. I raczej informacja bardziej w formie "kwiatków" powyborczych przez PiS-owców rozsiewana, aniżeli prawda.
http://www.dgsound.pl - DGSound - Produkcja reklam radiowych
Rebel
użytkownik
 
Posty: 272
Na forum od: 28 mar 2008, 22:25

Postprzez pierwiastek z dwóch » wtorek, 11 paź 2011, 00:12

Bez przesady - ale polakow o myslenie posadzic sie po prostu nie da.

Polska to wlasnie taki kraj, ktory jest zacofany pod tym wzglednie i to bardzo wymiernie.

Przyklad #1 - publiczne forum, niby wszystkie kluczowe tematy sa tutaj zawarte z wyjatkiem jednego - forum naukowego. Moze jeszcze mi powiecie, ze na forum "miejskim" jest to nie na miejscu... Moze nie w polsce. Moze dla otuchy - kacik motoryzacyjny.

Polska to taki kraj nastawiony glownie na konsumpcje i produkcje, ale niestety jest ograniczony swoim niskim potencjalem naukowym i infrastruktura.

Smieszne wydaje mi sie stymulowanie tego procesu poprzez unijne dotacje, tak na prawde dotacje powinny isc tylko na badania naukowe (nie edukacje, to jest inna bajka, edukacja w polsce istnieje) oraz na rozbudowe infrastruktury, jak sie okazuje, postepuje to dosc marnie, albo ze wzgledow geograficznych (drogi) lub po prostu mentalnosci mieszkancow.

Chinczycy znalezli na to sposob, pewnie wiecie jaki:
http://www.tvn24.pl/12691,1593140,0,1,m ... omosc.html

I tak to sie robi na dzikim "wschodzie". A w polsce, to my pracujemy i wydajemy dla zachodnich firm, a swojego stworzyc nie umiemy, bo nam do tego bardzo daleko.
Wyniki wyborow sa tego odzwierciedleniem. Inteligentni luczie sa po prostu zaszczuwani.
Chiny kradna dane zeby produkowac na swoj wlasny rynek, bo ten rynek ma taki potencjal, ktorego uczciwie nie sa w stanie zaspokoic.
Ostatnio edytowano wtorek, 11 paź 2011, 00:17 przez pierwiastek z dwóch, łącznie edytowano 1 raz
pierwiastek z dwóch
nowicjusz
 
Posty: 15
Na forum od: 10 paź 2011, 21:38

Postprzez 10RONNIE10 » wtorek, 11 paź 2011, 00:24

Ogólnie wynik wyborów nie zachwyca ale zawsze lepiej PO niz PiS ... Przynajmniej nie bede musial strzelac na wojnie z Ruskimi :P

Teraz po prostu wiemy ze nic sie nie zmieni i bedzie tylko gorzej ale mam czyste sumienie ze na nich nie glosowalem (chociaz tyle)

Co do samych wyborcow to faktycznie wybrali spokoj w polityce zagranicznej, ale zobaczymy co bedzie z tym gazem łupkowym i czy PO nie pozwoli Niemcom jakims cudem zablokowac wydobycia.

A osobiscie to jestem za buntem i powstaniem narodowym, spalic sejm i wystrzelać bande czworga !
To co z KNP zrobili wybaczyc po prostu nie mozna ..... :/
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez Ronja » wtorek, 11 paź 2011, 08:26

10RONNIE10 napisał(a):Ogólnie wynik wyborów nie zachwyca ale zawsze lepiej PO niz PiS ... Przynajmniej nie bede musial strzelac na wojnie z Ruskimi :P

A może dałeś się ponieść ogólnej histerii? ;) Cała ta sprawa wojen i konfliktów z sąsiadami wydaje mi się dziwna. Kaczka napisała coś o Merkel, na co najostrzej zareagowały polskie media, a wydaje mi się, że za granicą sprawa przeszła by bez echa, gdyby nie nasza polska histeria. Zagraniczni politycy, także ci wysoko postawieni wcale nie są tak politycznie poprawni jak nam się wydaje, wystarczy posłuchać popularnych angielskich polityków w parlamencie europejskim, albo chociażby Berlusconiego, o polityce zagranicznej Rosji nie wspominając. Co mnie martwi, to wszyscy dookoła są oburzeni słowami Kaczki, ale jak pytam co konkretnie napisał, to NIKT nie potrafi mi zacytować. Chyba będę musiała kupić jego książkę, żeby wyrobić sobie opinię.... kupić może nie, bo pewnie nie warto... przeczytam w empiku ;)

10RONNIE10 napisał(a):Teraz po prostu wiemy ze nic sie nie zmieni i bedzie tylko gorzej ale mam czyste sumienie ze na nich nie glosowalem (chociaz tyle)

Co do samych wyborcow to faktycznie wybrali spokoj w polityce zagranicznej, ale zobaczymy co bedzie z tym gazem łupkowym i czy PO nie pozwoli Niemcom jakims cudem zablokowac wydobycia.

To nie Niemcy będą najsilniej blokować, tylko Francuzi, popierani przez Niemców - którzy widzą u nas rynek zbytu na technologię jądrową i Rosja, która uzależniła nas od swojego gazu. Dlatego opinie zagranicznej prasy są dla nas tak przychylne i tak "milusio" wypowiadają się o wynikach wyborów, bo Polska dalej będzie jadała UE z ręki i tworzyła satelitarny rynek zbytu dla towarów i usług z UE. Podejrzewam, że ani zapowiadane na nowy rok podwyżki cen ropy i opału związane z dyrektywą unijną wprowadzającą jakiś kolejny ekologiczny podatek, ani postępujący kryzys strefy euro nie otworzy ludziom oczu. Nie rozumiem, czemu od ogłoszenia wyników wyborów tak się podniecamy opiniami zagranicznych mediów i frakcji politycznych. Przecież oni bronią interesu swoich państw, a te interesy nie koniecznie muszą być zbieżne z naszymi.

10RONNIE10 napisał(a):A osobiscie to jestem za buntem i powstaniem narodowym, spalic sejm i wystrzelać bande czworga !

To nic nie da. Żadna rewolucja nic nie zmieniła. Na buncie narodowym znowu zyskają ci sami, tylko pod innymi sztandarami. Brak jest w kraju edukacji, która uczyła by podstaw logicznego i krytycznego myślenia. Dajemy się manipulować mediom, wybieramy populistyczne hasła, bo nie potrafimy ich zweryfikować nie mając podstawowej wiedzy na temat funkcjonowania gospodarki. Wybory wygrywają partie, które mają kontrolę nad mediami i których kampanie tworzone są przez kreatorów wizerunku. Przeraziła mnie wczoraj w radio wypowiedz gościa odpowiedzialnego za kampanię Palikota, który przyznał, że wcześniej wprowadził do Sejmu Leppera z Samoobroną, a w tej kampanii podjął się pracy dla RP, bo "skoro udało mu się z Lepperem, to uda mu się także z Palikotem". Wszystko to manipulacja, a co najmniej połowa wybrańców narodu, nie ma bladego pojęcia po co znalazła się w sejmie, wie tylko tyle, że ma podnosić rękę jak im przewodniczący partii załączy odpowiednią lampkę w pustych głowach.

10RONNIE10 napisał(a):To co z KNP zrobili wybaczyc po prostu nie mozna ..... :/

KNP dali się zrobić jak dzieci.

A tak abstrahując od wyników wyborów, to przypomniało mi się pewne wydarzenie z ostatniej kampanii. Chodzi o podpalenie się człowieka w Warszawie, gdzieś pod kancelarią premiera. Z tego co mówiono dzień po tym wypadku, zostawił on list do premiera i innych najwyższych urzędników w państwie, w którym chciał zwrócić uwagę na przekręty w urzędzie w którym pracował. Poważna na pierwszy rzut oka afera albo została sprytnie zamieciona pod dywan, albo przeoczyłam jakieś informacje. Sprawa wyjaśniania pobudek, które kierowały tym człowiekiem nie jest dość atrakcyjna dla mediów? Wiecie coś na ten temat?
Ronja
użytkownik
 
Posty: 214
Na forum od: 10 lut 2008, 19:35

Postprzez SP&C » wtorek, 11 paź 2011, 10:29

Ronja, oto coś na ten temat, to był zwykły frustrat i tyle, zapewne pisior

" Premier Tusk przerwał swój objazd po kraju i wrócił do Warszawy wyjaśnić sprawę. Jak powiedział dziennikarzom, w urzędzie skarbowym, w którym pracował mężczyzna przeprowadzono liczne kontrole. - Nie wykazano żadnych jakichś zasadniczych nadużyć, które by uzasadniały czy uprawdopodabniały podejrzenia tego człowieka - powiedział Tusk"

i jeszcze to:


"zdaniem posła PO Stefana Niesiołowskiego wykorzystywanie tej tragedii w kampanii wyborczej przez posłów PiS jest "niegodziwe". - Postulat, żeby nie wykorzystywać tej tragedii w kampanii wyborczej przekracza możliwości niektórych posłów. Dla mnie jest to niezwykle obrzydliwy spektakl, to co robią niektórzy politycy PiS. Badania tej sprawy pokazują, że wszystko wygląda na to, że ten człowiek nie miał racji odnośnie swoich zarzutów. Tutaj mamy do czynienia z emocjonalnym zachowaniem, bo nic nie usprawiedliwia zamachu na własne życie - stwierdził Niesiołowski."

za tvn24
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez Ronja » wtorek, 11 paź 2011, 11:00

SP&C napisał(a):Ronja, oto coś na ten temat, to był zwykły frustrat i tyle, zapewne pisior

Skąd taka twoja ocena? Jakie fakty za nią przemawiają? Jeśli ktoś nie mieści się w twoich ramach poznawczych, to nazywasz go od razu "pisiorem"? :/

SP&C napisał(a):" Premier Tusk przerwał swój objazd po kraju i wrócił do Warszawy wyjaśnić sprawę. Jak powiedział dziennikarzom, w urzędzie skarbowym, w którym pracował mężczyzna przeprowadzono liczne kontrole. - Nie wykazano żadnych jakichś zasadniczych nadużyć, które by uzasadniały czy uprawdopodabniały podejrzenia tego człowieka - powiedział Tusk"

i jeszcze to:


"zdaniem posła PO Stefana Niesiołowskiego wykorzystywanie tej tragedii w kampanii wyborczej przez posłów PiS jest "niegodziwe". - Postulat, żeby nie wykorzystywać tej tragedii w kampanii wyborczej przekracza możliwości niektórych posłów. Dla mnie jest to niezwykle obrzydliwy spektakl, to co robią niektórzy politycy PiS. Badania tej sprawy pokazują, że wszystko wygląda na to, że ten człowiek nie miał racji odnośnie swoich zarzutów. Tutaj mamy do czynienia z emocjonalnym zachowaniem, bo nic nie usprawiedliwia zamachu na własne życie - stwierdził Niesiołowski."

za tvn24

Kampanię śledziłam dość dokładnie i nie usłyszałam słowa z ust żadnego posła (żadnej opcji), które wykorzystywałyby tę tragedię, tak że słowa o "niegodziwości" posłów PIS uznaję za kolejną zagrywkę polityczną. A wypowiedzi posła Niesiołowskiego stawiam na równi z wypowiedziami niejakiego Maciarewicza... nie przekonują mnie. Dziwi mnie właśnie cisza medialna w okół tej sprawy. Może faktycznie umknęły mi jakieś informacje na ten temat. Daleka jestem od węszenia wszędzie spisków. Nie mniej jednak dziwi mnie, że media, które z byle pierdoły potrafią zrobić godzinny reportaż z wywiadem wśród rodziny, sąsiadów, wypowiedziami "ekspertów" psychologów, psychiatrów itp. jakoś nie wykorzystały tego tematu.
Ronja
użytkownik
 
Posty: 214
Na forum od: 10 lut 2008, 19:35

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 11 paź 2011, 11:23

Ronja napisał(a):Kampanię śledziłam dość dokładnie i nie usłyszałam słowa z ust żadnego posła (żadnej opcji), które wykorzystywałyby tę tragedię, tak że słowa o "niegodziwości" posłów PIS uznaję za kolejną zagrywkę polityczną. .

Wygląda na to że jednak nie dość dokładnie śledziłaś kampanię lub nie zauważyłaś filmiku PiS wykorzystującego parę prezydencką która zginęła ( a nie poległa) w katastrofie Tu-154 do swoich celów. Po za tym czy fakt że wdowy po ofiarach katastrofy dostały się do senatu nie jest dowodem że katastrofa ta została wykorzystana w kampanii? Czy panie te maiłby jakiekolwiek szanse gdyby nie fakt że ich mężowie zginęli 10 kwietnia? Chyba nie.
Podsumowując - moim zdaniem wykorzystano katastrofę Tu-154 w kampanii wyborczej.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez SP&C » wtorek, 11 paź 2011, 11:32

Ronja napisał(a):
SP&C napisał(a):Ronja, oto coś na ten temat, to był zwykły frustrat i tyle, zapewne pisior

Skąd taka twoja ocena? Jakie fakty za nią przemawiają? Jeśli ktoś nie mieści się w twoich ramach poznawczych, to nazywasz go od razu "pisiorem"?

Przecież to był sarkazm z mojej strony! Oczywiście, że zgadzam się z tym, co napisałaś.
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez Pyramide » wtorek, 11 paź 2011, 11:42

SP&C jak się czujesz po """ wygranej""" PiS?. Wynik przewidziałam.Szkoda że nie było więcej takich jak Ty.Może wynik byłby jeszcze "lepszy"A na razie poczytaj. Czy podobnie myślisz?
Media w Rosji atakują szefa PiS. "Dostał pomieszania zmysłów"
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/media-w ... omosc.html
To nie atakowanie to opisana prawda.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości