Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wyniki wyborów.

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez Ronja » wtorek, 11 paź 2011, 12:04

SP&C napisał(a):
Ronja napisał(a):
SP&C napisał(a):Ronja, oto coś na ten temat, to był zwykły frustrat i tyle, zapewne pisior

Skąd taka twoja ocena? Jakie fakty za nią przemawiają? Jeśli ktoś nie mieści się w twoich ramach poznawczych, to nazywasz go od razu "pisiorem"?

Przecież to był sarkazm z mojej strony! Oczywiście, że zgadzam się z tym, co napisałaś.

A to ja zwracam honor ... ale ostatnimi laty żarty szyje się tak grubymi nićmi, że czasem trudno wyczuć intencje.
Ronja
użytkownik
 
Posty: 214
Na forum od: 10 lut 2008, 19:35

Postprzez ZIZ » wtorek, 11 paź 2011, 12:38

Żarty szyte grubą nicią się nie podobają? Od tej chwili kto się zaśmieje to dostanie w ....


Niniejszym oznajmiam, że wszystkie Anioły PiS-u dostały się do Sejmu RP.:
B. Święczkowski, E. Bejda, M. Kamiński, D. Barski i T. Kaczmarek vel Agent Tomek , A. Macierewicz.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Piotrek » wtorek, 11 paź 2011, 13:35

Pan Kazimierz napisał(a):
Ronja napisał(a):Kampanię śledziłam dość dokładnie i nie usłyszałam słowa z ust żadnego posła (żadnej opcji), które wykorzystywałyby tę tragedię, tak że słowa o "niegodziwości" posłów PIS uznaję za kolejną zagrywkę polityczną. .

Wygląda na to że jednak nie dość dokładnie śledziłaś kampanię lub nie zauważyłaś filmiku PiS wykorzystującego parę prezydencką która zginęła ( a nie poległa) w katastrofie Tu-154 do swoich celów. Po za tym czy fakt że wdowy po ofiarach katastrofy dostały się do senatu nie jest dowodem że katastrofa ta została wykorzystana w kampanii? Czy panie te maiłby jakiekolwiek szanse gdyby nie fakt że ich mężowie zginęli 10 kwietnia? Chyba nie.
Podsumowując - moim zdaniem wykorzystano katastrofę Tu-154 w kampanii wyborczej.

To będzie jakiś klub wdów PiS-u w Sejmie? ciekawe co one zrobią dla Polaków, którzy nie są wdowami/wdowcami? Dwie żony Gosiewskiego w Sejmie, jakby miał cztery też PiS by je wsadził na listy ? Pewnie dogadają się z agentem Tomkiem i innymi wymienionymi przez ZIZ Aniołami Popaprańcami. A Macierewicz to mój typ żartowniś, bedą jaja w Sejmie, a wstyd, Panie Prezesie? A ten idol wolności obywatelskiej, niejaki Staruch, uwielbiany przez elity PiS-u też jest w Sejmie? bardzo by pasował do wdów, nawet się rymuje: wdów - nie będziesz nam w twarz pluł Staruch. Jakiś kabaret się szykuje. Mam tylko nadzieję, że rozsądnych będzie więcej i komu będzie potrzeba to się da " szklanką po łapkach". pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez Ronja » wtorek, 11 paź 2011, 13:36

Pan Kazimierz napisał(a):
Ronja napisał(a):Kampanię śledziłam dość dokładnie i nie usłyszałam słowa z ust żadnego posła (żadnej opcji), które wykorzystywałyby tę tragedię, tak że słowa o "niegodziwości" posłów PIS uznaję za kolejną zagrywkę polityczną. .

Wygląda na to że jednak nie dość dokładnie śledziłaś kampanię lub nie zauważyłaś filmiku PiS wykorzystującego parę prezydencką która zginęła ( a nie poległa) w katastrofie Tu-154 do swoich celów. Po za tym czy fakt że wdowy po ofiarach katastrofy dostały się do senatu nie jest dowodem że katastrofa ta została wykorzystana w kampanii? Czy panie te maiłby jakiekolwiek szanse gdyby nie fakt że ich mężowie zginęli 10 kwietnia? Chyba nie.
Podsumowując - moim zdaniem wykorzystano katastrofę Tu-154 w kampanii wyborczej.

Nie zrozumieliśmy się. Nie chodziło mi o tragedię w Smoleńsku, ale podpalenie się człowieka z miesiąc temu w Warszawie. Pierwsze informacje na ten temat mówiły o tym, że chciał w ten drastyczny sposób zwrócić uwagę na jakieś przekręty w urzędzie, którego był pracownikiem. O tej tragedii piszę. Jakoś nie mieści mi się w głowie, że człowiek mógłby pozbawić się życia, czy zdrowia dla jakiś wyssanych z palca historii.
Ronja
użytkownik
 
Posty: 214
Na forum od: 10 lut 2008, 19:35

Postprzez Kryspin » środa, 12 paź 2011, 00:25

Ronja napisał(a):
10RONNIE10 napisał(a):Ogólnie wynik wyborów nie zachwyca ale zawsze lepiej PO niz PiS ... Przynajmniej nie bede musial strzelac na wojnie z Ruskimi :P

A może dałeś się ponieść ogólnej histerii? ;) Cała ta sprawa wojen i konfliktów z sąsiadami wydaje mi się dziwna. Kaczka napisała coś o Merkel, na co najostrzej zareagowały polskie media, a wydaje mi się, że za granicą sprawa przeszła by bez echa, gdyby nie nasza polska histeria. Zagraniczni politycy, także ci wysoko postawieni wcale nie są tak politycznie poprawni jak nam się wydaje, wystarczy posłuchać popularnych angielskich polityków w parlamencie europejskim, albo chociażby Berlusconiego, o polityce zagranicznej Rosji nie wspominając. Co mnie martwi, to wszyscy dookoła są oburzeni słowami Kaczki, ale jak pytam co konkretnie napisał, to NIKT nie potrafi mi zacytować. Chyba będę musiała kupić jego książkę, żeby wyrobić sobie opinię.... kupić może nie, bo pewnie nie warto... przeczytam w empiku ;)

Nie mysle, ze cala sprawa byla rozdmuchana wylacznie przez polskie media. Sprawy byly dyskutowane w powaznych publikacjach jak: Der Spiegel, Die Zeit, The NY Times, a wiec nie jest to tylko kuriozalne endemiczne polskie zjawisko. Jezeli jestes ciekawa co prezes napisal wystarczy poczytac rzepe lub gazete, a najlepiej zarzec do zrodla by ktos nie mogl posadzic, ze te dwa diametralne zrodla wyrywaja wypowiedz z kontekstu.

Obrazek
Ostatnio edytowano środa, 12 paź 2011, 00:55 przez Kryspin, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Ronja » środa, 12 paź 2011, 08:57

Kryspin napisał(a):
Ronja napisał(a):
10RONNIE10 napisał(a):Ogólnie wynik wyborów nie zachwyca ale zawsze lepiej PO niz PiS ... Przynajmniej nie bede musial strzelac na wojnie z Ruskimi :P

A może dałeś się ponieść ogólnej histerii? ;) Cała ta sprawa wojen i konfliktów z sąsiadami wydaje mi się dziwna. Kaczka napisała coś o Merkel, na co najostrzej zareagowały polskie media, a wydaje mi się, że za granicą sprawa przeszła by bez echa, gdyby nie nasza polska histeria. Zagraniczni politycy, także ci wysoko postawieni wcale nie są tak politycznie poprawni jak nam się wydaje, wystarczy posłuchać popularnych angielskich polityków w parlamencie europejskim, albo chociażby Berlusconiego, o polityce zagranicznej Rosji nie wspominając. Co mnie martwi, to wszyscy dookoła są oburzeni słowami Kaczki, ale jak pytam co konkretnie napisał, to NIKT nie potrafi mi zacytować. Chyba będę musiała kupić jego książkę, żeby wyrobić sobie opinię.... kupić może nie, bo pewnie nie warto... przeczytam w empiku ;)

Nie mysle, ze cala sprawa byla rozdmuchana wylacznie przez polskie media. Sprawy byly dyskutowane w powaznych publikacjach jak: Der Spiegel, Die Zeit, The NY Times, a wiec nie jest to tylko kuriozalne endemiczne polskie zjawisko. Jezeli jestes ciekawa co prezes napisal wystarczy poczytac rzepe lub gazete, a najlepiej zarzec do zrodla by ktos nie mogl posadzic, ze te dwa diametralne zrodla wyrywaja wypowiedz z kontekstu.

http://www.spiegel.de/img/0,1020,897706,00.jpg

Kryspin, tak z innej beczki, masz tu przykład "obiektywności" GW: http://www.bb365.info/co-sie-stalo-w-mi ... sci,2094,0

Jasne, że najlepiej zajrzeć do źródła. Zastanawia mnie tylko ilu z tych ludzi, którzy krytycznie wypowiadają się o słowach Kaczki do tego źródła zajrzało, a którym opinię kształtują takie właśnie "obiektywne" media.
Ostatnio edytowano środa, 12 paź 2011, 08:58 przez Ronja, łącznie edytowano 1 raz
Ronja
użytkownik
 
Posty: 214
Na forum od: 10 lut 2008, 19:35

Postprzez staszeks » środa, 12 paź 2011, 09:28

Jeszcze jedno i to nawet chyba mieszczące się w temacie.
Do sejmu, zdaje się, wszedł kolejny przedstawiciel ludów afryki zaliczanej w zasadzie do trzeciego świata.
Czyżby symptom, że Polske zmierza w tym kierunku?
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Ronja » środa, 12 paź 2011, 10:13

staszeks napisał(a):Jeszcze jedno i to nawet chyba mieszczące się w temacie.
Do sejmu, zdaje się, wszedł kolejny przedstawiciel ludów afryki zaliczanej w zasadzie do trzeciego świata.
Czyżby symptom, że Polske zmierza w tym kierunku?

E tam... po jego pierwszych wypowiedziach wygląda, że jest bardziej kompetentny od reszty tego towarzystwa.

Śmieszniejsze jest to, że przez kolor jego skóry wrzuca się go do jednego wora z tranwestytą, gejem itp. mimo, że poglądy tego faceta znacznie różnią się od tej wymienionej wcześniej trójki. I robią to ci co trąbią o tolerancji ;) Ciekawe, czy skoro nasz czarny poseł jawnie wypowiada się przeciwko małżeństwom osób tej samej płci i adopcji dzieci przez takie osoby to jest zacofany, nietolerancyjny i "nieeuropejski"? ;)
Ronja
użytkownik
 
Posty: 214
Na forum od: 10 lut 2008, 19:35

Postprzez Krzysztof » środa, 12 paź 2011, 10:58

Czy zauważyliście, że ponownie ktoś wybrał znanego Stanisława Piętę??????? Nic dodać nic ująć. Szkoda słów.
Krzysztof
użytkownik
 
Posty: 863
Na forum od: 16 lut 2007, 06:20

Postprzez Kryspin » środa, 12 paź 2011, 17:53

Ronja napisał(a):Jasne, że najlepiej zajrzeć do źródła. Zastanawia mnie tylko ilu z tych ludzi, którzy krytycznie wypowiadają się o słowach Kaczki do tego źródła zajrzało, a którym opinię kształtują takie właśnie "obiektywne" media.

Wystarczy przeczytac jeden rozdzial, ten o kanclerz Merkel i sprawie niemieckiej. Sam prezes przeciez nie protestowal, ze cytat zostal wyjety z kontekstu. Co do zasadnosci krytyki, pan Kaczynski moglby wszysktie zarzuty odparowac przez proste wyjasnienie co mial na mysli.

Obrazek
Ostatnio edytowano środa, 12 paź 2011, 18:00 przez Kryspin, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Piotrek » piątek, 14 paź 2011, 08:07

I dalej w temacie mojego "ulubieńca" - obleśnego Tomka:
Ile zarobi Agent Tomek? "To jest niemoralne"
dzisiaj, 06:48
ŻG / PAP
Tomasz Kaczmarek,fot. Wojciech Habdas / Agencja Gazeta
Emeryt z ZUS, gdyby został posłem, straciłby emeryturę. Nie dotyczy to Tomasza Kaczmarka, znanego jako agent Tomek, który będzie dostawał i emeryturę i poselską dietę wraz z uposażeniem – informuje "Gazeta Wyborcza". Według Jeremiego Mordasewicza z PKPP Lewiatan takie rozwiązanie jest niemoralne.
Przepisy są jasne: mundurowi jeśli dorabiają więcej niż 70 proc. średniej pensji - dziś to ok. 2350 zł brutto - można im zabrać maksymalnie 25 proc. emerytury. Agent Tomek zamiast 4 tys. zł będzie dostawał 3 tys. zł. Do tego otrzyma ponad 12 tys. zł brutto (dieta poselska plus uposażenie).
To niemoralne – ocenia Jeremi Mordasewicz z PKPP Lewiatan."
Wiemy już co on dostanie ale co społeczeństwo będzie z tego mieć? Będę uważnie śledził losy tego wytrawnego polityka z partii profesjonalistów.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez Pyramide » sobota, 15 paź 2011, 09:58

Tu jest Polska

"Jak zapłodnić krowę lodem? Położyć na lód i sama się wydupcy" - tak Jan Tomaszewski, filar Orłów Kazimierza Górskiego, tłumaczył w programie Tomasza Lisa problem korupcji w futbolu. Receptę na uzdrowienie PZPN miał prostszą: "Żeby burdel zaczął dobrze funkcjonować, nie maluje się ścian, tylko wymienia panienki". Damiena Perquisa, urodzonego nad Sekwaną piłkarza z polskimi korzeniami, który ma pomóc reprezentacji na przyszłorocznym Euro, nazwał "francuskim śmieciem". O tym, że ktoś myli odwagę z odważnikiem, powtarza nieustannie.

Legendarny bramkarz atakuje wszystko, ale już nie wszystkich.
http://www.sport.pl/sport/1,64945,10461 ... tarne.html
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez GeN » sobota, 15 paź 2011, 10:39

Krzysztof napisał(a):Czy zauważyliście, że ponownie ktoś wybrał znanego Stanisława Piętę??????? Nic dodać nic ująć. Szkoda słów.

Jest to aż tak żenujące, że nie chce się komentować.
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Pyramide » niedziela, 16 paź 2011, 15:08

Kto powie ze to nie prawda? Kto stanie w obronie "wodza"
- Wie pan, przez kogo przegraliśmy te wybory? – mówi jeden z wpływowych polityków PiS. – Przez Jarosława. On zawłaszczył kampanię, cały przekaz zredukował do hasła: „Kaczyński na premiera". I niestety, po raz kolejny zawiódł. Najpierw poutykał na listach swoich totumfackich; lojalnych, ale nieumiejących walczyć o głosy. Potem stchórzył, unikając debaty z Tuskiem, a na koniec uderzył w Merkel. To było jak puszczenie w towarzystwie bąka, po którym ludzie uciekają z pokoju. W efekcie zostali z nim tylko najwierniejsi wyborcy.
http://www.wprost.pl/ar/266058/Przegral ... -na-burze/
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re:

Postprzez Del_Rey » piątek, 26 kwi 2013, 15:49

Piotrek napisał(a):przydupiec agent Tomek, to chyba jakaś parodia i kpina z nas obywateli Polski? Specjalista od czego? To tacy posłowie mają nam budować świetlaną przyszłość?

No i przydupiec zrobił karierę.... bezprawnie?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... tu.html#MT
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości