Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Co nowego w polityce. Dla ożywienia kącika politycznego

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 16 mar 2012, 11:25

ZIZ napisał(a):Otóż to; tylko dlaczego nie byłeś na wyborach do rady osiedla i nie wziąłeś "wadzy" lokalnej w swoje ręce?

Wiesz dlaczego: bo jestem zbyt poważny aby babrać się w tym gównie i użerać z ludźmi którzy siedzą na stołkach, przepisów nie znają i biorą za to kasę.

GeN napisał(a):Pan Kazimierz przecież regularnie śrubę dokręca. Co prawda głownie nam na forum, ale dokręca :D

Oj tam oj tam nie przesadzaj :D
Ostatnio edytowano piątek, 16 mar 2012, 11:26 przez Pan Kazimierz, łącznie edytowano 1 raz
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez ZIZ » piątek, 16 mar 2012, 11:25

GeN napisał(a):
SP&C napisał(a):I tak to wina pisiorów, a zwłaszcza tego Kaczyńskiego, prawda wyborcy?

Tak, to wina PISu. A także PO, SLD, PSL. Ponadto zapomnianych przodków tychże jak PC, UW, KLD, SdRP. Również i zaprzeszłych w stylu AWS i podobni. Po prostu każdej organizacji dotykającej choćby tylko "wadzy" w trzeciej RP. Wina też i nasza, że za obietnice teoretycznego wzrostu bezpieczeństwa, nas jako społeczeństwa, sprzedajemy dobrowolnie po kawałku swoje wolności.

W niedzielę o 15-30 spotkanie z Prezesem Jaro w Hałcnowie; dzisiaj o 17-30 będzie Bronisław Wildstejn w sali NOT-u. Politykowania nie zabraknie.
Ostatnio edytowano piątek, 16 mar 2012, 20:04 przez ZIZ, łącznie edytowano 1 raz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Pyramide » piątek, 16 mar 2012, 14:39

ZIZ coś bliżej gdzie spotkanie w salce katechetycznej? Szkoda ze nie pod Dębowcem gdzie "tłumy" wielbicieli mogą się pomieścić.Organizator chyba wiadomy.
Ten drugi jakoś nie znany.Może chodzi o Bronisław Wildstein?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez ZIZ » piątek, 16 mar 2012, 16:05

Pyramide napisał(a):ZIZ coś bliżej gdzie spotkanie w salce katechetycznej? Szkoda ze nie pod Dębowcem gdzie "tłumy" wielbicieli mogą się pomieścić.Organizator chyba wiadomy.
Ten drugi jakoś nie znany.Może chodzi o Bronisław Wildstein?

Już poprawiłem tą wersję fonetyczną, troszkę mi wstyd :( bo ślad został w Twoim poście :P
Organizatorem dzisiejszego spotkania w jest Ruch Republikański, ale skoro wiesz :)

Spotkanie w niedzielę z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim odbędzie się w Domu Kultury
w Hałcnowie; trudno mi powiedzieć, czy na zaproszenie kilku posłów PiS ( miasta czy powiatu; ale czy to ma większe znaczenie?)

Korekta pomyłki : godz. 15 30; możliwe, że od 15-tej

A teraz wkleje krótki komentarz, wpisałem go pod artykułem na portalu ale obawiam się, że zostanie wycięty :( . Ciekawe czy w końcu dostanę bana :P

"Najwiecej do nawrzucania mają ci, którzy w Hałcnowie nie byli a opierają się na dziwnych fragmentach relacji RN Roberta Kowala. Prezes J. Kaczyński nie spóżnił się wcale do B-B; co prawda spotkanie rozpoczęło się z pewnym opóżnieniem, co można uważać za nietakt wobec oczekującej ciżby zwolenników, jednak miał wcześniej prawdopodobnie wywiad dla tv lub dziennikarzy. W każdym bądż razie to RN Robert Kowal się sporo spóżnił, bo na kwadrans przed planowanym początkiem spotkania sala była już pełna. Pan Redaktor plątał sie na zewnątrz budynku jakieś dwa, trzy kwadranse mocno poirytowany i kombinował jakby tu wejść do środka od strony sceny przez wyjście awaryjne. Pan Henryk Urban robiąc za cerbera okazał się nad wyraz czujny tak, że nikogo tamtedy nie wpuszczał. Z przyczyn czysto technicznych - brak nagłośnienia dla osób pytających z sali oraz z powodu istotnego nadmiaru pytań formułowano je pisemnie przekazując Posłowi Falfusowi. O ile rzeczywiście było tam dowcipne pytanie o to, kiedy tego Posła J. Kaczyński zastąpi kimś innym na stanowisku szefa okręgu, to nie dziwię się wcale, że nie zostało odczytane. Pytań było oczywiście bardzo dużo więc z pewnością podlegały selekcji. Nieprawdą jest jednak twierdzenie, że były przygotowane wcześniej: widziałem jak asystenci posłów zbierali pytania na końcu sali i na zewnątrz budynku już pod koniec spotkania i dotarły one na scenę, a wybrane, zdaniem Posła Falfusa ciekawsze, były odczytane."

ps. tak jak się spodziewałem komentarz Został usunięty spod arykułu :(

Czy to, kurcze blade, moja wina, że RN poczytnego portalu z powodów blizej mi nieznanych nie znalazł sie pośród dziennikarzy, którym Prezes udzielał wywiadu?
Ostatnio edytowano wtorek, 20 mar 2012, 22:29 przez ZIZ, łącznie edytowano 1 raz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Santos » poniedziałek, 2 kwi 2012, 12:46

Do spowiedzi Jarosławie ale wraz z całym otoczeniem
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/ ... iadac.html
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Postprzez ZIZ » sobota, 14 kwi 2012, 11:08

W ostatnim akapicie tego artukułu:

http://gabrielamaslowska.nowyekran.pl/p ... -obywateli

jest ciekawe podsumowanie kwestii wpływu zamożniejszych obywateli na władzę przy ocenie błazeńskiego pomysłu Palikota.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez SP&C » sobota, 14 kwi 2012, 11:23

To ja zapodam taki link, o różnych takich...

http://czerwonykiel.blogspot.com/2012/0 ... .html#more
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez ZIZ » sobota, 14 kwi 2012, 23:58

Santos napisał(a):Do spowiedzi Jarosławie ale wraz z całym otoczeniem
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/ ... iadac.html

Do spowiedzi to akurat posłałbym w pierwszej kolejności Stefana Niesiołowskiego.
Marszałek plątał się kiedyś godzinkę po 11 Listopada, wspierając twarzą kolejną kampanię pani poseł Nykiel.
Oprócz współczesnych jadowitych pyskówek sejmowych i medialnych kojarzył mi się z brawurową próbą obalenia komuny w osobie wiecznie żywego w - nawet na cokole w Poroninie - wodza jakiejś tam gdzieś rewolucji.
Chętnych do rozmowy wielu nie było więc zanieniliśmy kilkanaście zdań na bieżace tematy, głównie podatkowe. Podwyżka VAT-u, składki rentowej, wysokośc składki ZUS-u, podatki lokane i "coś tam, coś tam" (jak mawiała pewna posłanka :P ). Na wszystkie waprosy Niesioł odpowiadał jak nakręcony w koło to samo: budżet to wspólna kasa, nasze wspólne dobro - czym więcej będziecie wpłacać (w domyśle - czym więcej zrabujemy/wyciśniemy), tym więcej My podzielimy sprawiedliwie (w domyśle - pomiędzy swoich).
Typowa rządowa narośl pasożytnicza oderwana zupełnie od realiów i praw ekonomicznych; mentalnie bez różnicy z Rychem, Mirem, Zbychem czy Ździchem.
W sprawach podatków mam poglądy stricte korwinowskie; to tak, żeby była jasność.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Santos » niedziela, 15 kwi 2012, 08:06

Niesiołowski jaki jest ale zawsze celnie podsumuje te "złote" myśli nielicznych dopuszczanych w mediach z PiSu.Czasem przesadza.
Ale najcelniejszym było stwierdzenie DT

"Wolałbym się nie urodzić, niż na grobach zmarłych budować swoją karierę polityczną"

Nic tylko zaintonować Sto lat sto lat
Szkoda że zainteresowani,gorliwi katolicy,obrońcy wiary,znający prawdę wszelką nie chcą tego przyjąć do siebie.
Co na ten temat mówi Pismo Święte ZIZ?
Ostatnio edytowano niedziela, 15 kwi 2012, 08:11 przez Santos, łącznie edytowano 1 raz
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Postprzez ZIZ » niedziela, 15 kwi 2012, 09:10

@santos / Jeżeli czytałeś jakieś inne moje wpisy, np. na wątku "ile za chrzest w Bielsku" to dziwie się, że bezkrytycznie zaliczasz mnie do tych gorliwych, dla których ksiądz jest wyrocznią. Czytuję blog i ksiązki Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego ale Tobie polecam nową ksiązkę:
Agenci SB kontra Jan Paweł II - Leszek Szymowski;
to tak, zeby nie było, ze Cię nawracam, więc coś innego niż ksiązki księdza T I-Z.

Ponieważ linkowałeś to:
"Do spowiedzi Jarosławie ale wraz z całym otoczeniem"
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/ ... iadac.html

to poczytaj również:
http://www.bibula.com/?p=29788

A w temacie:
"
Powiem tak po ludzku, wolałbym się nie urodzić niż na grobach zmarłych budować swoją karierę polityczną." - Donald Tusk, 13.04.2012

odpowiem cytatami:
"[...]Nie masz ze złymi pokoju.[...]" - Zbigniew Herbert

"Ja też wolałbym, żeby się nie nie urodził ale jako chrześcijanin nic z tym zrobić nie mogę; On może".

ps. Ladnie podsumowałeś "niezależne" polskie media: "... tych nielicznych dopuszczanych.." właśnie tu jest jeden z problemów naszej fadsadowej demokracji - zależność mainstreamowych mediów od aktualnie dyrygujących nimi polityków i selekcja z klucza politycznego osób dopuszczanych na antenę.
A dla osób brzydzących się polityką (znam takich - normalnych sporo) to Niesioł jest"buldogiem" większym niż wszyscy agresywni od JK razem wzięci.
Ostatnio edytowano niedziela, 15 kwi 2012, 09:24 przez ZIZ, łącznie edytowano 1 raz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Pyramide » niedziela, 15 kwi 2012, 17:45

Czyżby ZIZ bp Pieronek był dla Ciebie be ? A może bp Pieronek mówi niewygodną prawdę o politykach i kościele? Pewnie zna wiele "faktów" i dla tego jest tolerowany w kościele.Przytaczanie jego życiorysu odbieram jako "normalne" praktyki prawicy/wszędzie ale nie oni, SB ,zdrajcy,ZOMO,układy/.
Z.Herbertowi przynajmniej Ty daj spokój.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez ZIZ » niedziela, 15 kwi 2012, 18:23

@Pyramide/ bp. Pieronek przerasta wykształceniem i inteligencją, zdolnościami i elokwencją o niebo tuziny innych hierarchów. Realna gra, jaka stoczył na Watykanie z obcymi agenturami przerasta wszystkie fantazje filmów o Bondach, Klossach, Stirlitzach. Może porównanie zbyt daleko idące i nietrafne, ale na próbach działania jako podwójny agent połamało sobie kariery lub przynajmniej zababrało życiorys wielu obecnych polityków i księży. Nie jest możliwa żadna ocena tych wydażeń bo żródła watykańskie są niesamowicie szczelne a ilość fałszywek jakie mogą być w dokumentach badanych przez IPN może być znaczna.
Co do Twojego hasła - SB, ZOMO, układy - no cóż nie należę do osób, które widzą wkoło spiski. Jednak takie uprawdopodobnione dokumentami fakty, że dyrektor Radia Watykańskiego był jednym z trzech najwyżej cenionych kontaktow SB/wywiadu w pobliżu JP 2 albo, że Płatek osobiście spotkał sie z Ali Agcą we Wiedniu dają trochę do myślenia.

Zbigniew Hebert ma już święty spokój; czasem ruszam śladami Pana Cogito, któż mi zabroni dreptać po jego ścieżkach?
Ostatnio edytowano niedziela, 15 kwi 2012, 18:40 przez ZIZ, łącznie edytowano 1 raz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Pyramide » czwartek, 19 kwi 2012, 15:52

Dobra wiadomość choć trochę idiotyczna
Kaczyński o słowach Macierewicza: Nie planujemy wojny Rosją
Można tymi wypowiedziami serdecznie się ubawić.
Cogito ergo sum
Ostatnio edytowano czwartek, 19 kwi 2012, 15:54 przez Pyramide, łącznie edytowano 1 raz
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez Lapa_Christi » piątek, 20 kwi 2012, 07:00

...powiedział też ostatnio, że PiS zawsze było formacją apolityczną... nie mogę przestać rechotać do dziś:)
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Postprzez Santos » niedziela, 22 kwi 2012, 13:49

"Zwracam się do Ciebie Zbyszku. Zapomnijmy o tym, co było złe! Wracajcie!"
A w podtekście; a ja ci wybiję z głowy start w wyborach prezydenckich.
Dobrze że ZZ nie dał się nabrać na te czułe słówka w stylu "przyjaciele Rosjanie"
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron