Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Manifestacje potępiające stan wojenny i oświadczenie LOS.

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez staszeks » poniedziałek, 12 gru 2011, 23:11

ZIZ napisał(a):Notorycznie to wciska sie Polakom, ze stan wojenny byl uzasadniony!

I to kto?
Bo ja jakos tego nie zauważam.
Sam twierdzę, że według tego co moim zdaniem mogły w owym czasie wiedzieć
owczesne władze polski był uzasadniony.

P.S. zapewne takim wciskaniem pojakom, ze stan wojenny był uzasadniony jest organizacja marszów potępiajacych go?
Ostatnio edytowano poniedziałek, 12 gru 2011, 23:29 przez staszeks, łącznie edytowano 1 raz
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez ZIZ » poniedziałek, 12 gru 2011, 23:29

staszeks napisał(a):
ZIZ napisał(a):Notorycznie to wciska sie Polakom, ze stan wojenny byl uzasadniony!

I to kto?
Bo ja jakos tego nie zauważam.
Sam twierdzę, że według tego co moim zdaniem mogły w owym czasie wiedzieć
owczesne władze polski był uzasadniony.

Przyklad plynie z samej gory; obecny prezydent RP zaprasza spawacza, , honoruje go, umieszcza w gronie doradcow ( jednorazowa wpadka B.-Gafy-K.?).
Opinie umundurowanych wtedy w polskie wojskowe mundury czlonkow rzadu czy kc pzpr a jednoczesnie agentow sowieckich mozna smialo zignorowac. Warto zapoznac sie z opinia plk. Kuklinskiego ale i ta nie przesadza o realnej grozbie interwencji.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez staszeks » poniedziałek, 12 gru 2011, 23:32

Pułkownika Kuklińskiego nikt nie zmuszał do składania przysięgi oficerskiej.
Zrobił to dobrowolnie i tą przysięgę złamał.
Moim zdaniem jest zdrajcą i prosze nie stawiać mi go za autorytet.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez ZIZ » poniedziałek, 12 gru 2011, 23:49

staszeks napisał(a):Pułkownika Kuklińskiego nikt nie zmuszał do składania przysięgi oficerskiej.
Zrobił to dobrowolnie i tą przysięgę złamał.
Moim zdaniem jest zdrajcą i prosze nie stawiać mi go za autorytet.

No to nie mamy o czym pisac, zdrajcow widze gdzie indziej.
Spawacz za pare dni odejdzie do krainy wiecznych lowow i tam moze sobie za "bolesne i dokuczliwe konsekwencje" przeprosic ponad setke Polakow, ktorzy przez stan wojenny - bezposrednio - stracili zycie. A to ze mial Jaruzelski udzial wielu innych brudach to juz nikt mu teraz nie wypomni roli w wydarzeniach 1956-go, 1968-go roku; zastapienie Gomulki Gierkiem tez bylo przez jaruzela sterowane.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez staszeks » wtorek, 13 gru 2011, 00:50

To jeszcze jedno pytanie:
O ile dobrze pamiętam to niedawno w USA sadzono pewnego oficera, który ważne dokumenty państwowe przekazał pewnemu portalowi internetowemu.
Twoim zdaniem sądzono zdrajcę, czy bohatera?
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez ZIZ » wtorek, 13 gru 2011, 01:45

staszeks napisał(a):To jeszcze jedno pytanie:
O ile dobrze pamiętam to niedawno w USA sadzono pewnego oficera, który ważne dokumenty państwowe przekazał pewnemu portalowi internetowemu.
Twoim zdaniem sądzono zdrajcę, czy bohatera?

Ta sprawa jest zupelnie odmienna,. nie ma nic do porownania .
Polecam pare zdan Dawisa:
brytyjski profesor Norman Davies pisze wprost: „(...) Jaruzelski, już jako szef Głównego Zarządu Politycznego Wojska Polskiego, był CZŁOWIEKIEM KGB. (…) Gdy się weźmie pod uwagę panujący w Polsce układ polityczny, pytanie o to, czy Jaruzelski działał z inicjatywy własnej, czy też z inicjatywy Moskwy, staje się pytaniem retorycznym. Gdyby Jaruzelski sam opracował plan działania, to i tak, jako lojalny komunista, musiałby prosić radzieckich towarzyszy o zielone światło. Gdyby zaś ten plan narodził się w Moskwie, generał musiałby przyrzec posłuszeństwo. (…) Jaruzelski był oficerem w służbie imperium sowieckiego od młodości aż do emerytury. Trzeba nazywać rzecz po imieniu. Element prorosyjski był zawsze znacznie silniejszy, niż Polacy chcą się przyznać. Zbyt mało było okresów w historii, kiedy normalny, honorowy Polak mógł być z czystym sumieniem lojalny wobec systemu rosyjskiego czy sowieckiego. Jaruzelski to człowiek maska, tyle że za maską nie ma twarzy, tylko drugą maskę. Zamach 13 grudnia 1981 r. był wykonany mistrzowsko i bez większego przelewu krwi. Jest bez wątpienia najlepszym zamachowcem XX wieku. Jest na liście wielkich zamachowców, a nie bohaterów”.

A jak masz czas to link do calego artykulu Szaniawskiego:
http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,1406 ... omosc.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez staszeks » wtorek, 13 gru 2011, 11:22

I tu się różnimy w zdaniach.
Jeden i drugi dobrowolnie złozyli przysięgę do której nikt ich nie zmuszał.
Jeden i drugi przekazali wazne dokumenty wrogowi.
Zapewne obaj w ich zdanie i w zdaniu niektórych innych mieli szlachetne pobudfki.
Nie zmienia to jednak faktu, ze obaj są zdrajcami.
Zauważ również, że nie wypowiadam się tu o Jaruzelskim jako takim a o tym czy stan
wojenny był uzasadniony.
Zgodzisz się chyba, że rosjanie nie powiedzie;liu Jaruzelskiemu:
"Rób co chcesz, my na Polskę postawiliśmy krzyzyk"
Nawet jeżeli tak było to Jaruzelski o trym nie mógł wiedzieć i moim zdaniem
wg. jego ówczesnej wiedzy zrobił to co należało aby uniknąć interwencji.
Jeżeli to nie dociera, to faktycznie dalsza dyskusja jest bezcelowa.
Ostatnio edytowano wtorek, 13 gru 2011, 11:25 przez staszeks, łącznie edytowano 1 raz
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez SP&C » wtorek, 13 gru 2011, 12:29

Wymordowali tak wielu, dzisiaj kreowani na bohaterów.
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez Ryszard O. » wtorek, 13 gru 2011, 12:44

staszeks napisał(a):Pułkownika Kuklińskiego nikt nie zmuszał do składania przysięgi oficerskiej.
Zrobił to dobrowolnie i tą przysięgę złamał.
Moim zdaniem jest zdrajcą i prosze nie stawiać mi go za autorytet.

W temacie:

"Kraków: Zdewastowany pomnik płk Kuklińskiego
Zniszczony pomnik płk Ryszarda Kuklińskiego jeszcze dziś ma zostać oczyszczony. Dziś w nocy nieznani sprawcy zamalowali popiersie, które stoi w Parku Jordana w Krakowie. Teraz pomnika pilnuje policja.


Popiersie i cokół pomnika zostały wysmarowane czarną farbą. Ślady wskazują na to, że ktoś rozpalił na głowie rzeźby ognisko. Niżej, na ramieniu widać czerwone ślady. Na jasnym cokole został namalowany czarną farbą napis: "Zdrajca. Śmierć USA". Dodatkowo sprawca lub sprawcy przekreślili słowo pułkownik.
Pomnik znajduje się w jednej z alejek krakowskiego parku Jordana. W sąsiedztwie znajduje się wiele innych podobnych pomników. Żaden z nich jednak nie ucierpiał.
RMF24
niezależny, obiektywny
Ryszard O.
użytkownik
 
Posty: 297
Na forum od: 18 lut 2011, 17:26

Postprzez ZIZ » wtorek, 13 gru 2011, 15:36

Takie plytkie analizy porownawcze jakie stosuje @staszeks sa na tyle infantylne, ze nie wymagaja komentarza ani tym bardziej polemiki; prowadza wprost do zachowan takich jak to zdarzenie opisane przez Ryszarda O. powyzej.
Pulkownik Kuklinski zostal zrehabilitowany prawomocnym wyrokiem sadowym w RP i nazywanie go publicznie zdrajca, jak to czyni @staszeks, powinno podlegac sciganiu i penalizacji podobnie jak czyn w Parku Jordana w Krakowie.
Natomiast stan wojenny prawomocnym wyrokiem sadu RP zostal uznany za bezprawny i zbrodniczy, dekret go wprowadzajacy uznano za nielegalny w swietle podowczas obowiazujacego prawa; spawacz i banda slugusow moskiewskich ktorzy go wprowadzili sa oskarzeni, sadzeni i litosciwie oczekuje sie ze zejda z przyczyn naturalnych.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Pyramide » wtorek, 13 gru 2011, 16:03

Co za "przypadkowy i nie wdzięczny" naród.Stan wojenny popierają /ja też/ Kuklińskiego za zdrajcę uważają /ja też/.UE wspierają i widzą w tym szanse dla Polski.Do tego "prawdziwi" Polacy nie pozwalają kolejny raz dojść do żłoba prezesowi,który jakimś dziwnym trafem nic nie wiedział o stanie wojennym rano.Nie był internowany ale za to głośno będzie dziś wiwatował o 18 tej na zorganizowanym marszu niepodległości.
Wielki szacunek dla prawdziwych poważnych obywateli nie bawiących się w partyjne wojenki grupy oszołomów usiłujących zdecydowanej większości narzucać swoje urojenia.
Kolejną próbkę dał wczoraj poseł PiS p.Kamiński w programie Lisa.Odbieram te harce Pisu jako próbę zatupania faktu że rozlatują się przez nieudolna politykę jedynego wodza.
Ofiarą i rodziną stanu wojennego należy się szczególny szacunek i współczucie.Podpinanie się PiSu pod tą tragedie podobnie jak Smoleńsk jest po prostu obrzydliwe.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez ZIZ » wtorek, 13 gru 2011, 16:47

@Pyramide-alny groch z kapusta. Przynajmniej na poprzedniej stronie watku nikt nie demolowal tematu swoimi fobiami dotyczacymi konkretnej partii, politykow, Smolenska, prezesa itp.; Jaki szacunek i wspolczucie dla ofiar stanu wojennego ma przepraszajacy spawacz ktory przeprasza za stan wojenny i jednoczesnie smie twierdzic, ze drugi raz postapilby identycznie. To tak, jakby gwalciciel przeprosil ofiare i jednoczesnie stwierdzil, ze przy najblizszej okazji znowu ja zgwalci.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Pyramide » wtorek, 13 gru 2011, 17:15

ZIZ wszystko co nie po twojej myśli to groch itd.Prawda jest bolesna dla obu stron i raczej do obiektywnej oceny przez historyków.
Różnie można myśleć o Wałęsie ale czy czasem nie powiedział prawdy? Też piramidalnie pomieszał watki czy powiedział prawdę bolesna dla ciebie?
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... elskobiala
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez SP&C » wtorek, 13 gru 2011, 17:36

Pyramide napisał(a):Różnie można myśleć o Wałęsie ale czy czasem nie powiedział prawdy?

Napisz zatem, co Ty myślisz o Wałęsie (TW Bolek)?

Jeżeli Twoja indoktrynacja na to pozwoli, wejdź na stronę http://www.rp.pl/artykul/767724,768985- ... ennym.html

i przeczytaj sobie na głos.
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez ZIZ » wtorek, 13 gru 2011, 17:40

@Piramide, noblista do prezesa miloscia nie pala juz od dawien dawna, nienawidza sie ze wzajemnoscia. Wiec kazda okazja jest dobra, zeby sobie przylozyc z grubej rury; dotyczy to obu panow.
Akurat prezio na manifestacji 13 grudnia mi nie przeszkadza.
Co do cytowania gw i opieraniu sie o nia to wyhamuj; dam taki przyklad:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ale=krakow
Z tytulu i tresci wytluszczonej zaraz pod zdjeciem spawacza wynika, ze to on zabronil strzelania. Ale z nastepnego akapitu dowiesz sie, ze to wylacznie Kiszczak odbieral telefony z Katowic od Gruby, a wiec Kiszczak wydal zakaz uzycia broni a Jaruzezelski go tylko pytal "Co powiedziales" Grubie. I tak gw poziomem nie odstaje od tabloidow a raczej brukowcow.

Co do oceny stanu wojennego to premier Tusk podsumowal jednoznacznie:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... a_dla.html
A i Jaruzelskiego ocenil Premier Tusk zdecydowanie negatywnie. Ale rozumujac tak jak @Pyramide i opierajac sie na prostackich wtretach Walesy mozna np. stwierdzic: co ma Pemier Tusk do oceniania stanu wojennego jak nie byl nawet internowany. I takie upraszczanie pacyfikuje rozum, ludziska chca aby swiat byl prosty, przyswajalny jak reklamy komorek, wiec teoria mniejszego zla doskonale do takiej plycizny intelektualnej pasuje.
Ostatnio edytowano wtorek, 13 gru 2011, 18:11 przez ZIZ, łącznie edytowano 1 raz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

cron