Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Manifestacje potępiające stan wojenny i oświadczenie LOS.

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez zuo » wtorek, 13 gru 2011, 17:46

ZIZ napisał(a):Przyklad plynie z samej gory; obecny prezydent RP zaprasza spawacza, , honoruje go, umieszcza w gronie doradcow ( jednorazowa wpadka B.-Gafy-K.?).

Stare powiedzenie mówi ze nie rzuca sie kamieniami w szklanym domu. Przypomnij sobie kto nadał Jaruzelskiemu Krzyż Zesłańców Syberyjskich. Podpowiem, poprzedni prezydent.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez staszeks » wtorek, 13 gru 2011, 17:46

Pyramide
- czy nie sadzisz, ze dalsza dyskusja jest bez sensu?
W chwili gdy ktoś zaczyna przemawiać jak były prokurator generalny
stwierdzam, że mój oponent ma taki nadmiar argumentów, że szczęka z wrażenia
opada mi z wielkim impetem uderzając o kolana.
W tej chwili zamiast tracić czas na jałowe dyskusje muszę go stracić na pozbieranie
rozsypanych zebów.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Pyramide » wtorek, 13 gru 2011, 18:02

SP&C Wałesa /Bolek?/ może i tak, Frasyniuk / ? / tego na razie nie wiemy.Ale po czasie te opowieści o wykiwaniu kogoś,banku,wyprowadzonej kasie odbieram jako nie z podwórka kontrolowanego w tym czasie przez SB czyli śmieszne.Zresztą nie tylko ja poddawałam to osądowi.
ZIZ zeby dyskutować o "Wujku" trzeba wiedzieć co się tam dział dla rzetelności z obu stron, nie tylko od górników ale tez od milicjantów min z B-B.
Jestem przekonana że nic na ten temat nie wiesz podobnie jak o strukturach i działalności Solidarności w B-B.
Oglądajcie już "paradę" prezesa na marszu.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez Piotrek » wtorek, 13 gru 2011, 18:57

ZIZ napisał(a):Takie plytkie analizy porownawcze jakie stosuje @staszeks sa na tyle infantylne, ze nie wymagaja komentarza ani tym bardziej polemiki; prowadza wprost do zachowan takich jak to zdarzenie opisane przez Ryszarda O. powyzej.
Pulkownik Kuklinski zostal zrehabilitowany prawomocnym wyrokiem sadowym w RP i nazywanie go publicznie zdrajca, jak to czyni @staszeks, powinno podlegac sciganiu i penalizacji podobnie jak czyn w Parku Jordana w Krakowie.
Natomiast stan wojenny prawomocnym wyrokiem sadu RP zostal uznany za bezprawny i zbrodniczy, dekret go wprowadzajacy uznano za nielegalny w swietle podowczas obowiazujacego prawa; spawacz i banda slugusow moskiewskich ktorzy go wprowadzili sa oskarzeni, sadzeni i litosciwie oczekuje sie ze zejda z przyczyn naturalnych.

Pan Kukliński zaczął zdradzać swoich przyjaciół, współpracowników i obywateli Polski już od 1972 roku, ujawniał dane, które w razie konfliktu mogłyby spowodować śmierć milionów Polaków, także jego "przyjaciół?" i ich rodzin. USA traktowały wtedy Polskę jako barierę między komunizmem a ich światem, tak samo traktował nas Związek Radziecki, przedmurze do spalenia- zaporę w czasie wojny atomowej. Współpraca z każdą ze stron była zdradą dla nas Polaków. Zawsze byliśmy na straconej pozycji. W razie wojny byliśmy przeznaczeni do zniszczenia.Każda ze stron, tak USA jak Związek Radziecki od II Wojny Światowej sprzedawali nas między sobą wielokrotnie i dalej będą tak robić wykorzystując naszą głupotę. A jeszcze głupsi są jedni z nas, głupi i ślepi zdrajcy którzy myślą, że któraś ze stron robi to co robi z miłości do nas. I czynienie z wieloletniego zdrajcy bohatera stanu wojennego to absurd, on stał się "bohaterem" wiele lat wcześniej. Co do niby "rehabilitacji" zdrajcy Kuklińskiego? pewnie historia kiedyś ujawni prawdę, ale już nieoficjalnie wiadomo iż był to warunek do zgody USA na przystąpienie Polski do NATO.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez ZIZ » wtorek, 13 gru 2011, 19:20

Pyramide napisał(a):ZIZ zeby dyskutować o "Wujku" trzeba wiedzieć co się tam dział dla rzetelności z obu stron, nie tylko od górników ale tez od milicjantów min z B-B.
Jestem przekonana że nic na ten temat nie wiesz podobnie jak o strukturach i działalności Solidarności w B-B.
Oglądajcie już "paradę" prezesa na marszu.

Nie jestem przekonany, ze wiedza nabyta od milicjantow jest niezbedna do oceny historycznej cz tez prawnej tamtych wydarzen. Jaruzelski, Kiszczak czy inni oskazeni maja ustawowe prawo do obrony, moga klamac ile wlezie. Dlatego mierza mnie wywiady ze spawaczem, cytowanie jego przeprosin, tlumaczen, wywodow. To robienie wody z mozgu kolejnym pokoleniom, ktore na szczescie komuny nie doswiadczyly. Z tego i wielu innych powodow milicjanci beda lgac i mataczyc ile wlezie, bo tez mogliby trafic na lawe oskarzonych.
O strukturach i dzialalnosci S w B-B w stanie wojennym moja wiedza byla rzeczywiscie zerowa.
Co do ogladania prezesa na paradzie to hola, hola, tak daleko sie nie zagalopowalem; napisalem tylko, ze mi to nie przeszkadza i tyle.
Ostatnio edytowano wtorek, 13 gru 2011, 19:23 przez ZIZ, łącznie edytowano 1 raz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez SP&C » środa, 14 gru 2011, 21:04

A tutaj jeszcze artykuł, dla równowagi

http://www.bibula.com/?p=48452
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez ZIZ » środa, 14 gru 2011, 22:18

SP&C napisał(a):A tutaj jeszcze artykuł, dla równowagi

http://www.bibula.com/?p=48452

tu z kolei artykuły w celu przeważenia:


http://nielubiegazety2.blogspot.com/200 ... -masz.html

http://kokos.salon24.pl/372272,nie-wier ... i-generale

powyższe polecam tym czytelnikom, którzy twierdzą, że Kukliński zdradził Polskę; ja uważam, że zdradził wyłącznie zdrajcę i renegata Jaruzelskiego.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Pan Pikuś » środa, 14 gru 2011, 23:49

staszeks napisał(a):pytanie do Zakilles
Ile lat miałeś gdy ogłoszono stan wojenny?

Dobre, szkoda, że nie ma "Lubię To!"

Ja się na ten temat nie wypowiem, bo mnie wtedy w planach nawet nie było ;)

Ale zawsze to śmiesznie wygląda, gdy zabierają głos Ci którzy wtedy albo bawili się w piaskownicy, albo zwiedzali brzuszek mamusi.
Pan Pikuś
użytkownik
 
Posty: 24
Na forum od: 13 gru 2011, 22:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez staszeks » czwartek, 15 gru 2011, 00:22

Pan Pikuś napisał(a):
staszeks napisał(a):pytanie do Zakilles
Ile lat miałeś gdy ogłoszono stan wojenny?

Dobre, szkoda, że nie ma "Lubię To!"

Ja się na ten temat nie wypowiem, bo mnie wtedy w planach nawet nie było ;)

Ale zawsze to śmiesznie wygląda, gdy zabierają głos Ci którzy wtedy albo bawili się w piaskownicy, albo zwiedzali brzuszek mamusi.

Zakiles po prostu dostał polecenie od szefa:
Zarejestruj się na róznych forach i zareklamuj marsz.
Następnie poskarżył się szefowi, że ludzie nie krzyczą z zachwytu "idziemy pomaszerować"
Wtedy włączył się szef. Niestety kiedy na proste i wydaje się zrozumiałe pytania
czy argumenty zaczyna odpowiadać prawniczym językiem prokuratora,
dyskusja staje się bezcelowa.
A tak nawiasem mówiąc, co życiorys Jaruzelskiego ma do zasadności ogłoszenia stanu
wojennego? Nie wiem.
Przkład może przejaskrawiony;
Wielokrotnemu mordercy zdarzyło się z narażeniem życia uratować dziecko.
I co z tego powodu, że jest wielokrotnym mordercą mamy mówić, że on to dziecko zabił?
Jak zaznaczyłem gdzieś tam, nie wypowiadałem się na temat Jaruzelskiego a jezeli
idzie o stan wojenny to uważam że w tych okolicznosciach i z tymi wiadomościami
które prawdopodobnie posiadał tak właśnie należało zrobić.
Ba uważam nawet, ze ci którzy znając sytuację międzynarodową parli
jak należy domniemywać za cudze pieniądze do eskalacji sytuacji powinni ponieść
konsekwencje.
I to byłoby na tyle, polemik nie oczekuję i nie mam zamiaru na takowe odpowiadać.
Po prostu wypowiedziałem SWOJE zdanie.
Ostatnio edytowano czwartek, 15 gru 2011, 00:24 przez staszeks, łącznie edytowano 1 raz
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Pyramide » czwartek, 15 gru 2011, 09:17

Zostawmy już Generała i marsz a skupmy się na przesłaniach.Był już Egipt a teraz
zespół Bayer Full i Piosenka -"Polak i Chińczyk to jedna rodzina"
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Manifestacje potępiające stan wojenny i oświadczenie LOS

Postprzez Pyramide » piątek, 13 gru 2013, 09:06

Ukryty nie wiadomo gdzie i po co w czasie wprowadzania wprowadzenia stanu wojennego Jaroslaw K będzie maszerował dziś na czele protestu/pochodu/marszu.Kogo i co on będzie reprezentował ?.
A tak z naszego podwórka.
Czy są jeszcze na forum osoby,które pamiętają z bliska stan wojenny ,lub brały udział po jednej czy drugiej stronie ?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Manifestacje potępiające stan wojenny i oświadczenie LOS

Postprzez Pyramide » wtorek, 9 gru 2014, 15:41

Znowu będzie na czele ? jako kto ? i co ma wspólnego ze stanem wojennym
https://pbs.twimg.com/media/B4a6BDnIgAAnsqq.png
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Manifestacje potępiające stan wojenny i oświadczenie LOS

Postprzez Grego » wtorek, 9 gru 2014, 18:40

Jako organizator.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Manifestacje potępiające stan wojenny i oświadczenie LOS

Postprzez Pyramide » sobota, 13 gru 2014, 07:44

Pamiętamy
https://pbs.twimg.com/media/B4tZwRkCQAAg-cG.png
/foto jedno z wielu na tt/
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Manifestacje potępiające stan wojenny i oświadczenie LOS

Postprzez Santos » sobota, 13 gru 2014, 14:32

Jest tu ktoś odważny,który pamięta te czasy w Bielsku i potrafi zabrać głos za a nawet przeciw wprowadzeniu stanu wojennego?
Może ktoś pamięta zapory na granicy BB /Kozy z koksiakami i melaminą wymuszoną np z BPBP i BTRem, ZOMO,ROMO.
Odwagi rodacy.Ja uważam że pierwsze miesiące stanu były dobre i potrzebne,ostudziły wojownicze nastroje działaczy S a nie wykluczone że zapobiegły wejsciu braci z U W.
Dobre były dla wielu "bojowników i działaczy" ,z któregoś tam zaszeregowania bo dorwali sie do koryta i dalej w miescie uważają się za boHaterów tego okresu.
Prawdziwi działacze do dzisiaj siedzą cicho i klepią biedę.Oni sie narażali zatrzymując prace w zakładach.
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości